These Final Hours

• Velká Británie These Final Hours

''Už sme, došľaka, mŕtvi! Bude to bolieť a ja to nechcem cítiť!'' Náraz nastal o pol ôsmej ráno a zasiahol Severný Atlantik. Celé východné pobrežie Severnej Ameriky je postihnuté, západné pobrežie Afriky a celá západná Europa sú preč. Ľuďom do konca sveta zostáva dvanásť hodín. Práve teraz osud zvedie dohromady Jamesa (Nathan Phillips), ktorý uniká pred bolesťou na megapárty, aby sa poslednýkrát "rozbil", a malú Rose (Angourie Rice), ktorá zúfalo hľadá svojho otca a ktorú James zachráni pred istým znásilnením. Kanada, Mexiko a Stredná Amerika sú vymazané zo zemského povrchu, čas sa neúprosne kráti a ľudia sa z neho snažia využiť čo najviac. Koniec sa blíži... (sochoking)

pazkund

Sympatickej nízkorozpočťák. Pro mě, jakožto fandu Rika, Merla, Deryla, Glena, Katany, Šedivky, Karla atd. z chodící smrti byl film příjemným překvapením. Vždy, když jde o kejhák dítěti, tak to interesuje. Jestli Zak příště sežene víc peněz, máme se na co těšit. ()

Kosir

Přiliš mnoho cirátů s banalitama. Celou dobu mě tlačil mrak nízkorozpočtovosti, až jsem z toho usnul. Probudil jsem se až na konec, ten byl animovanej slušně. ()

FR4NK

Já celý film přemýšlel o tom, co bych posledních 12 hodin dělal já. Ta bezmoc , beznaděj, pocity. Rozhodně bych se teda nezdržoval sebevraždou jako většina lidí v tom filmu, když to mám doslova za pár...... To mi přišlo uhozený. Nicméně film splnil asi to co splnit měl. Nešlo o obsah, ale vštípit tuto myšlenku divákovi. Což se u mě povedlo. Dobrých 75% ()

m.dodoss

Naprosto úchvatné a surové první minuty mě nechali v úžasu a potom už to celé jede super tempem... Příšerné v dobrém slova smyslu... DOPORUČUJI... A verbal ať si své stupidní názory strčí do prdele retard jeden!! ()

stuj

Slabší 4 nebo silné 3 hvězdy. Díky tématu dávám 4, protože konce světa já rád. Lidé v Austrálii čekají na blížící se konec světa, protože druhou polokouli zasáhl asteroid a čeká se, až rázová vlna smete i Perth. Společnost je v rozkladu. Každý si dělá, co chce, jedni paří a souloží, co to dá, druzí zmagoří a zabíjejí cokoli vidí. A v tomhle mumraji pobíhá hlavní hrdina James, který též moc sám neví co chce. ()

maxs

Působivé a poutavé téma, které filmoví tvůrci naprosto doje*ali. Nerealistické prostředí (proč jsou na silnici ohořelá auta, když asteroid protnul zemskou oběžnou dráhu teprve před 12 hodinami), nerealistické chování (i když kdo může posuzovat, když "za 12 hodin konec" ještě naštěstí nikdo nezažil), nerealistické zhola všechno. Prostředí, v němž se film odehrává, daleko víc připomíná post-apo, než svět, který byl ještě před hodinou naprosto v pořádku. Nikde jsem neviděl panikařící lidi, nikde jsem neviděl dopravní zápci, nikde jsem neviděl rabování - takové ty věci, které by si člověk s koncem světa dokázal živě představit... Těch pár mrtvol po silnicích taky nedává smysl, i když vyloučit vraždu asi nelze. Celkově je pro mě film velké zklamání. Skvělý nápad, vystřílený slepými náboji jen tak do vzduchu. 2/5. ()

HelenaGray

Snímok zachytáva alternatívne udalosti po Willisovom neúspechu na asteroide, takže nečakajte happyend. Ako by ste využili posledných 12 hodín? Zmenilo by vás to? Upotení hrdinovia vás o tom prinútia ešte dlho polemizovať. Viete, že šanca náhleho nárazu vesmírneho telesa do Zeme je 90%? Nie je to desivé? ()

Dalajlada

Velice sůušně udělaný apokalyptický film. Atmosféra he naprosto úžasná. Člověk opravdu počítá každou minutku do konce světa a fandí hlavním hrdinům, aby jim to vyšlo. ()

hovnocuc

Tak žádná pumelenice to nebyla, na druhou stranu to mělo svuj styl a možná to klepalo na dveře reality víc než ty klasický armagenoský filmy, který přetékaj hrdinstvim, humanitou a pochopenim. Asi by to spíš bylo nějak takhle. Zajímavý dílko, přestože hodně do "lyrična" neupadlo do nudy a kázání, navíc tu zoufalost a bezmoc nabídlo víc než naléhavě...a pro prasáky se tam taky najdou slušný záběry... ()