These Final Hours

• Velká Británie These Final Hours

''Už sme, došľaka, mŕtvi! Bude to bolieť a ja to nechcem cítiť!'' Náraz nastal o pol ôsmej ráno a zasiahol Severný Atlantik. Celé východné pobrežie Severnej Ameriky je postihnuté, západné pobrežie Afriky a celá západná Europa sú preč. Ľuďom do konca sveta zostáva dvanásť hodín. Práve teraz osud zvedie dohromady Jamesa (Nathan Phillips), ktorý uniká pred bolesťou na megapárty, aby sa poslednýkrát "rozbil", a malú Rose (Angourie Rice), ktorá zúfalo hľadá svojho otca a ktorú James zachráni pred istým znásilnením. Kanada, Mexiko a Stredná Amerika sú vymazané zo zemského povrchu, čas sa neúprosne kráti a ľudia sa z neho snažia využiť čo najviac. Koniec sa blíži... (sochoking)

BeardedOne

Trochu zbytečně je tohle pod radarem ne?:o Jo, nesedne to každýmu. A ten konec mohli utnout o pár minut dřív.:- But damn. Pokud jste aspoň trochu "jetej" jak ten hlavní Aussieboy, semele to teda víc, než bych sám chtěl... 8/10 a děsí mě, jak podobně bych se choval...nuff'said. ()

Facerr

Sice jsem ze začátku litoval, že tady nepůjde o apokalypsu, po který by se mohlo dít ještě něco dalšího, ale i tak jsem si to užil. Za tu výjimečnost tématu, i zpracování. Za super nástřely emocí, za dokonalý znázornění toho, jak může vypadat pár posledních hodin na zemi. Za to všechno, včetně fajn herců.... po dlouhý době čtyři hvězdy. ()

Stumbleine

Poněkud depresivní film, ale dalo se to..několikrát jsem se přistihl, že vlastně jen čekám na finální apokalyptickou scénu, ale ta byla zklamáním. Scéna z garden párty, plná zežratých, vyfetlých a nepříčetných individuí mě neskutečně iritovala, mám čerstvý třetí křížek na krku, tyhle časy jsou již v podstatě za mnou a být hlavním hrdinou, tak tam před odchodem upustím pár granátů. Jako bonus tam přišlo na scénu herecké prkno Sarah Snook, které mi vadilo už v hororu Jessabelle. Tato australská neherečka má zhruba tři nacvičené, stále se opakující prkenné výrazy obličeje, kterými se marně snaží vyjadřovat emoce a tím jak jí to nejde mě neskutečně sere. Naštěstí na plátně pobyla jen krátce a brzy dostala oprávněný headshot. Je to teprve asi třetí australský film, který jsem viděl v původním znění a uvědomil jsem si, že vlastně nesnáším australský dialekt angličtiny, který je ještě o mnoho horší než britský přízvuk ()

CYP3A4

Proč o něčem tak děsivým mluvit jenom přes děsy, když to de i takhle? Tenhle film stojí za to vidět před koncem světa. ()

RomaS

Velmi jednoduché a velmi dobré. Tady je jeden post-apo recept jak vytvořit za málo peněz tento komorní šlágr. Šel bych i výš, kdyby atmosféra první půlky v té druhé neklesla o úroveň níž. ()

halberdier

Co by člověk dělal, když by věděl, že do konce světa zbývá 12 hodin? Někdo by se nejspíš zabil, někdo by si těch pár hodin snažil co nejvíc užít a někdo by si chtěl dořešit věci ve svém životě - podobně jako hrdina v tomto filmu. Vykreslení chování lidí těsně před koncem všeho bytí je nejsilnější devizou tohoto filmu. Nesnaží se prvoplánově šokovat brutalitou či sentimentem, rozklad společnosti ukazuje celkem umírněně. Dalším plusem je pro mě fakt, že takový film nemůže mít klasický happy end a to apokalyptických a katastrofických filmů není zvykem. ()

Ondrew

Paradna snimka a vobec ma neprakvapuje, ze ide o australsku produkciu. Ono, mam taky pocit, ze Australcania maju na post-apoc filmy vyslovene nadanie a dokazu z celkoveho nametu vzdy vytrieskat uplne maximum. Uz po prvych minutach, kedy som sa ako-tak zorientoval v tom, co sa vlastne stalo... mi okamzite prisla na rozum spomienka na iny australsky post-apoc film (este k tomu z TV produkcie, vo finale sa to vsak prejavilo ako pozitivum)... Mam na mysli vskutku bravurne dielo s nazvom Na brehu. Ked sa to tak zoberie, namet na scenar je pri oboch filmoch "drobatko" podobny, rozdielne su akurat reakcie ludi na bliziacu sa, absolutne nevyhnutelnu katastrofu. I ked... v konecnom dosledku... mozno tie reakcie ludi neboli ani natolko odlisne. Iste je, ze nikto nechcel byt pri grandioznom finale sam... Veta, ktora vo filme zaznela... "It's beautiful..." vo mne rezonuje doteraz. Je mozne, ze i koniec sveta moze byt svojim sposobom "nadherny"? Nuz... zrejme ano, zalezi od uhla nastavenia optiky. Tak ci onak, z hladiska atmosfery (ktoru najma ku koncu vyrazne podporuje soundtrack), celkoveho feelingu a par dalsich elementov musim uznat, ze Australcania skratka podobne filmy rozhodne tocit vedia. Maju to v sebe... ktovie, mozno keby sme zili na kontinente, ktory z 2/3 tvori totalna pustatina (preco sa asi tak Mad Max natacal prave v Australii?), tak to vo vas proste zanecha urcite nasledky. V tomto pripade vsak len tie najlepsie. Australia do toho!!! 70%. ()

Scaevola

Nevím, jakýto masochistický pocit mne žene neustále se dívat na tyhle katastrofické snímky bez naděje - vždyť je to vždy to samé, ubrečené, patetické, pragmaticky zvrhlé a - vzhledem k tomu, že Austrálie si v tomto typu snímků snad libuje ("Na břehu", r. 2000) - i bez přestání zpocené. Berte proto mé hodnocení jako maximálně subjektivní, neboť i já sám tento snímek chápu spíše jako námět pro "filosofické" přemýšlení než jako umělecké dílo. ()

veverysiak

Bol by to zaujímavý kúsok na obraz Melancholia ale menej psycho, alebo Deep Impact ale menej výpravne, nevyrovnané herecké výkony a nedotiahnuté zápletky to zbytočne utápajú do zabudnutiahodných úrovní, takže 30%. ()

BeeKay

Lacne Beckove filmy z Australie su dobre. Tento vycerpa potencial asi v polovicke, dokedy nam ukazeje co vsetko by robili ludia a ako vyuzivaju svoje posledne hodiny bytia pred istym zanikom zivota na zemi, asi v dosledku meteoritu ci inej katastrofy. A je to zabavne. Druha polka je uz len dosurfovanie na bielej vode. ()

pepca72

Výborné před apokaliptické drama, herecké výkony hlavního hrdiny i dívenky byly přesvědčivé. Dějová linie jednoduchá, přímočará a syrová. Promluvy o konci světa z rádia v průběhu filmu atmosféru pěkně gradovaly. Celé je to o hledání klidu v duši, srovnání se s osudem, kterému se nelze vyhnout a snaze za těch pár hodin do konce, najít své místo. Zasloužené 4 *. ()

Payne003

Veľmi dobrý film s výbornou atmosférou blížiaceho sa konca sveta. Ponúka sa otázka, ako by som sa zachoval, keby za pár chvíľ mal byť koniec sveta? ()

NSN

Jen zoufale přečkat zbejvající hodiny života a bude po všem. Výborná atmosféra Ničeho a všech zbytků (čti lidí) na planetě, kteří si tohle uvědomili a patřičně se zbláznili. Jo. Miluju tuhle vizi. Pokud je takhle dobře natočená. ()

Pitman.tom

nečekal jsem mnoho ale dostal sem dost. Dobře natočený,zahraný,vymyšlený... Až budou v Houliwůdu točit rýmejk, vsadím se že místo ohně valícího se oceánem uvidíme vesele hopsající delfíny a hepyend. Amerika přežije všechno ()

Karel.Racek

Co bych dělal, kdybych věděl že bude konec světa za 12 hodin? Opravdu nevím. Zde je nastíněno coby kdyby. Hudba sama o sobě je naprosto perfektní a velmi dobře doplňuje atmosféru filmu. O tom co se stalo se dozvíte naprosté minimum a jen čekáte kdy to přijde. ()