These Final Hours

• Velká Británie These Final Hours

''Už sme, došľaka, mŕtvi! Bude to bolieť a ja to nechcem cítiť!'' Náraz nastal o pol ôsmej ráno a zasiahol Severný Atlantik. Celé východné pobrežie Severnej Ameriky je postihnuté, západné pobrežie Afriky a celá západná Europa sú preč. Ľuďom do konca sveta zostáva dvanásť hodín. Práve teraz osud zvedie dohromady Jamesa (Nathan Phillips), ktorý uniká pred bolesťou na megapárty, aby sa poslednýkrát "rozbil", a malú Rose (Angourie Rice), ktorá zúfalo hľadá svojho otca a ktorú James zachráni pred istým znásilnením. Kanada, Mexiko a Stredná Amerika sú vymazané zo zemského povrchu, čas sa neúprosne kráti a ľudia sa z neho snažia využiť čo najviac. Koniec sa blíži... (sochoking)

pornogrind

Smutnej depresivní film plnej paniky, strachu, úzkosti, utrpení, zoufalosti, bezmoci, hněvu, zlosti a beznaděje. Tenhle film sice zcela určitě na dobré náladě nepřidá ale pocit z dobře odvedené filmařiny nechá zcela určitě. Hodně silný 4 hvězdy. ()

Anderton

Máme pár hodín a potom nič, tak čo s tým. Podľa nátury. Jedni sú v prdeli, tak páchajú sebevraždy a depkária, druhí si povedia, že teraz si môžu konečne na sto pro užiť poriadne život (aj s vraždami) a niekomu v hlave prepne. Hlavná postava nám bude najbližšia práve kvôli dilemám, ktoré rieši, spackanému životu, na ktorého opravu má týchto pár hodín a proste preto, že nie je sfetovaný, nevraždí a ani na začiatku nespácha sebevraždu. A je zásadne zaľúbený. Film ale najviac prekvapí pri niektorých šikovných záberoch, niekedy v druhom pláne, ktoré nám priblížia najlepšie, ako sa ľudia pár hodín pred smrťou cítia. No a čo si z podobných katastrofických filmov zobrať? Posolstvo sa stále opakuje: žite aktuálny deň tak, ako by bol posledný....myslené ako vážne, tak zhusta cynicky... ()

Kudly4

Parádní ! Možná jsem čekal o trošičku více (hlavně gore), ale i tak jsem nadmíru spokojen. Po všech stránkách, hlavně po té emocionální skvělé. Velmi realistické. Lepší 4*. ()

eLeR

Za dvanásť hodín sa dá toho stihnúť dosť, ale aj nič. Človek sa dokáže zmeniť na monštrum, ale aj zostať človekom ... a čakať kým to príde. Zaujímavý film. ()

korbitch22

K úžasnému katastrofickému filmu nepotřebujete ani partu vidláckých naftařů, ani miliardové rozpočty, stačí parta skvělých herců, výtečné scenérie pekelné Austrálie a jeden velice nadějný režisér.U protinožců teď vzniká jeden námrdovější film než druhej.Hlavní hrdina je řízek, malá holka talentovaná a za pár roků i těžce berná.Jasně, že scénář je předvídatelný jako hrom, každý krok hlavního hrdiny si řeknete dááleko dopředu, včetně finále, každá scénka která příjde čekáte a přesto všechno dám 5*, protože to nalajnované klišé je neskutečně odehrané, výtečně dramaticky vypiplané a takhle blbě, smutno, úzko a přesto krásně jsem se po fimu necítil už roky.Emociální námrd plný toho nejlepšího herectví, jakého můžete svým talentem jen dosáhnout.I když to na tý párty nabere zbytečně hollywoodský směr, konec mě opět utvrdil v tom, že pokud chcete vidět opravdu dobrý a dramatický film, musíte šáhnout ke každému kromě amíků, kde už snad jen občas vyleze nějaká nezávislárna.These Final Hours je depresivní verze skvělého filmu Seeking a Friend for the End of the World a já jsem se opět jenom utvrdil v tom, že před/po apokaliptický žánr je mému srdci nejblíž....a těch filmů se o nich točí tak málo :/ 90%. ()

Arsenal83

Takto by to možno aj vyzeralo tesne pre katastrofou. Myslím, že väčšina ľudstva by proste začalo robiť všetko zlo, totálna anarchia. S touto predstavou sa stotožňujem a film prináša dobre tú otázku prežitia posledných hodín života. Ale chýbalo mi tu niečo hlbšie a hlavne mi tu chýbalo dobro. Okrem toho malého dievčaťa tu nebola pozitívna postava, ja si však nemyslím, že by na tejto Zemi neostali v takej situácii aj ľudia, ktorí by nevideli zmysel svojich posledných hodín v drogách, alkohole a sexe. Záver sa mi zdal tak trochu patetickejší, každý by v tej chvíli skryl niekde pod zem. ()

heyda

Boží námět, který se nepodařilo přetavit do božího thrilleru a to je fakt škoda. 12 hodin do konce světa (zřejmě náraz obřího meteoroidu), všude hromady mrtvol, modlící se fanatici, pařby feťáků a do toho minipříběh chlapa, který nemá vyřešený svůj život. Místo, aby dořešil své problémy, se rozhodne odvézt malou holčičku za svojí rodinou. Prostě to mohla být bomba, ale režisér nezvládl ukočírovat kameru, hudbu ani napětí. Aaaach jo. 60% ()

rollman1

Já tohle téma můžu, takže spokojenost je na místě. Výborný snímek vykreslující pár hodin před koncem světa. Nechybí zde anarchie, drogy, sex, panika a nějaké to drama. Gore však nečekejte, ikdyž trošku krve tu najdete. Také herecké výkony dvou hlavních aktérů byli výborné a opravdu jsem jim to věřil. Lituji, že jsem se k tomu nedostal dříve. ()

eraserhead666

Uf. Zajímavé téma. Možná s ohledem na něj mi ale příběh přišel, hlavně ve druhé půlce, trochu moc civilní a toto téma tak nějak opouštějící. Protože se zvrtl v očekávané a předvídatelné. Ale rozjezd zajímavý, různé obrazy toho, co by kdo dělal, poslední megapárty světa vypadala fakt zajímavě. Co byste dělali vy? Co bych, sakra dělal já? Ale asi vím. prostě bych dočetl knihu... ()

JASON_X

Skvělý nápad! Postapo už je nuda a vopruz a čumíme na něj každou chvíli, tak tu máme pro změnu preapo! Australáci jsou jak známo hodně divoká a šílená cháska, mají to holt ve svých kriminálnických genech, ale že by všichni v posledních hodinách pozemského života propadli hromadným sebevraždám, davovému šílenství, bezuzdnému násilnickému běsnění nebo divokým orgiím, se mi zdá trochu přitažený za vlasy. Ale dobře se na to kouká, to jo. Jen mi trochu pokazila dojem z filmu ta blonďatá holka svým afektovaným, nedětským, nevěrohodným projevem. Nic bych za to nedal, že v reálu je to třídní primadona, šprtka, žalovnice a rozmazlená fiflena. A taky jsem vůbec nepochopil, proč James odjel od své krásné, oduševněle se tvářící a těhotné milenky k té neuvěřitelně vulgární čůze a primitivní dilině na tu vymaštěneckou párty. No nic, stejně dám pět, protože chci, protože to i přes ten melodramatický pathos mělo slušnou existenciální hloubku a protože konec byl... "beautiful". Jinak - nevím jak vy, ale já bych při čekání na Konec udělal to, že bych si vzal flašku červenýho, vylezl bych na nějaký kopec s vyhlídkou do kraje, pustil si nějakou fajnovou muziku a v klídku si počkal na valící se oceán nebo oheň nebo na co a nadšeně to všechno pozoroval, dokud bych nezhebnul, přesně jako Woody Harrelson v 2012. Ale je jasný, že kdyby se na tom kopci objevil někdo další, tak bych ho vztekle rozsekal na kousky mačetou nebo ho aspoň umlátil šutrákem, protože při svém vznešeném umírání a vstupu do nirvány bych vedle sebe samozřejmě nesnesl žádnýho hnusnýho cizího xichta! ()

Morholt

Konec světa je nevyhnutelný a zbývá jen otázka, co se zbývajícím časem. Křesťané se modlí, naivové lezou do připravených krytů, jiní se baví hromadnou rodinnou sebevraždou, řada lidí se rozhodne udělat to, co by normálně nemohli, třeba rozsekat někoho mačetou, ale nejlepší ze všeho je si dát lajnu a vyšukat si mozek z hlavy. A to je i Jamesův plán. Jenže když se mu postaví do cesty holčička v nesnázích, berou ušlechtilé vyhlídky za své. Rozum sice říká, aby ponechal děcko svému smutnému osudu, protože teď už je to stejně jedno, ale ono to jaksi nejde. Přímočaré australské před-apo bez kudrlinek, existenciálních keců a planých nadějí na záchranu, které nenásilnou formou ukazuje, co by asi tak mělo být v posledních hodinách lidstva důležité. Australané mi poslední dobou dělají jenom radost. 75% ()

6thSun

Není možné se přiblížit správné představě, jak by se kdo choval pár hodin před jistým koncem světa. To prostě nejde. Je možný si ale představit, jak by to většinou nebylo. Stačí se podívat na tenhle film. ()

Ouwen

Ještě ze začátku to má dost syrovej a akční drive, ale potom se z toho spíš stane vyloženě komorní konverzačka, což mě osobně nevadí, pač dialogy působí normálně a civilně. Vlastně i to, jak skončí osud hlavní postavy a malé holčičky, mi přišel vyloženě dospělej a nijak vydírající, proto když měl, jinak naprosto charismatickej Nathan Phillips, emocionální breakdown v autě, tak jsem se též sesypal. Ten konec je jinak předvídatelný, je jasný jak to skončí. Co se týče nějaké akce, tak sem tam honička, padne výstřel ale to je vše. Je to fakt takové, až lehce táhlé, že jsem neměl pocit, že jsou postavy limitovaný časem. Konec však depresivně působí a trošku i uvidíme samotnou katastrofu na vlastní oči v podobě ohnivého tsunami. Vypadalo to fakt monstrozně a poslední záběry si budu ještě dlouho pamatovat. Ta nevyhnutelnost z toho konce, a z některých dalších momentů, kdy se postavy mezi sebou loučí naposledy, brutálně na mě dolehla. Jo a ještě chci zmínit ty monology toho DJe z rádia, krásně to ladilo s tou syrovou a bezvýchodnou atmosférou, pěkný bonus. Po celou dobu jsem se cítil fakt klaustrofobicky a přitlačen ke zdi, protože jsem na to nemohl přestat myslet, tomu se říká kvalitní filmařina ;-) ()

JohnCZ

Severní Atlantik zasáhne asteroid a protinožcům zbývá 12 hodin. Zatímco hrdý Američan by svěřepě ochraňoval rodinu a pronášel vzletné monology, průměrnému australanovi úplně stačí když se sundá jako dobytek, rozseká mačetou nepopulárního souseda a možná si aj kvalitně štrejchne s vyděšenou dvanáctkou. V libovolném pořadí, třeba i všechno naráz. Prostě sex, chlast, drogy, násilí bez servítek a jakýchkoli zábran. Závan Mad Maxe je z toho trošičku cítit, ale jinak si jde These Final Hours spíše svojí, vlastně dost pravděpodobnou a uvěřitelnou cestou. I přes všechnu tu syrovou špínu a surový hnus právě končícího světa vypráví čistý lidský příběh. Cením kratší stopáž, drží si to tempo a práci s kamerou a filtry. Po celou dobu film diváka nezvykle dobře dusí a děsí. Atmosféra blížícího konce je tu vyloženě hmatatelná a osobně jsem od filmu odcházel velice nadstandardně přežvejkanej. ()

PauloZ

Výborné, jak dokáže malý levný film říct mnohem víc, než popularizované drahé blokáče! Konec světa, jak to příroda chtěla a kdy se s nikým nikdo nepáře. Finiš je paráda a atmoška celý film jakbysmet! 4,5* ()

maddy

These Final Hours, This Fine Movie. Zaujímavý, nízkorozpočtový post-apo road movie z Austrálie pojednávajúci o posledných hodinách na Zemi. Niektorí čakajú doma na smrť, iní si poslednú chvíľu užívajú bujarou party, pravidla neexistujú, spoločnosť skolabovala a každý si robí čo chce. Netradičné pojatá látka bez potreby veľkolepých scén, tento krát vykreslená z oveľa realistickejšieho pohľadu. Po príbehovej stránke síce jednoduché, priamočiare, bez prekvapení, ale účinné a hlavne s fungujúcou atmosféru a držaním diváka v neistote, či to nakoniec skutočne skončí tak ako napovedá aj názov filmu. Po vzore The Road film sleduje jednu obyčajnú cestu dvoch ľudí (v tomto prípade malé dievčatko s chlapíkom) po padlej Austrálii, ich postupné budovanie vzťahu, až po slušne emotívny záver. A vo výsledku ten film ani viac nepotrebuje. Nie je to výrazne nápaditý, ale rozhodne zaujímavý, minimalistický pohľad na koniec sveta natočený citlivou réžiou. Komu nevadia podobné nezávislé drámy, akurát tento krát na pozadí apokalypsy, nemal by sa sklamať. Kto však očakáva akokoľvek megalomanskú podívanú musí hľadať inde. CELKOVO: 3* (6/10) ()

agentmiky

Skromně laděné postapo, kde se film spíše než na nějaké akční momenty soustředí na vykreslení atmosféry posledních hodin života před závěrečnou katastrofou. Film mě nadchl svým vyobrazením různých typů jednání lidí, když vědí, že se blíží jejich konec. Někdo spáchá sebevraždu, někdo zvolí násilný konec vůči svému okolí, někdo se prostě zavře doma a čeká na soudný okamžik, někdo se vydá na mega párty, kde se před tím koncem totálně zboří. A v tom středu se objeví hlavní hrdina, který vlastně řeší, jak má ty poslední chvilky prožít. Důraz na charaktery rozhodně mohu zařadit mezi kladné stránky, nikdo zbytečně nepřehrával, všem zúčastněným jsem uvěřil jejich počínání. Ale fakticky nečekejte něco víc, rozpočet se dost držel při zemi..........I tak ale mohu pochválit vizuál, jenž se svým nažloutlým filtrem filmu vnukl ten pesimistický nádech.....Film k zamyšlení, jak bychom se chovali my, kdyby něco takového nastalo. Držet se morálních zásad či se utrhnout ze řetězu ? Každý ať si na to odpoví sám. Za mě dávám 65 % ()

kaylin

Tohle se mi líbilo. Apokalyptický svět, pravidla neexistují, lidé se chovají tak, jak chtějí. Tohle je téma, které mě zajímá. Na první pohled to vypadá levně, ale tady to vůbec nevadí a snímek ukazuje, že není potřeba velkých peněz, prostě jenom stačí, aby byl dobrý scénář a sem tam nějaký ten zajímavý herec. Některé scény jsou tady skutečně skvělé - například ruská ruleta. ()