Nepoužitelní

• francouzský

De l'autre côté du périph

• slovenský

Nepoužiteľní

On the Other Side of the Tracks

Komedie / Krimi / Akční

Francie, 2012, 95 min

Klasická akční buddy-cop komedie držící se příliš otrocky již nesčetněkrát vyjetých kolejí. Čistší žánrovku snad natočit nešlo a ani detektivní zápletka nehýří originalitou a jestli se ji podáří zamotat vám na chvilku hlavu, bude to hlavně zásluhou stejně znějících francouských jmen. Pár komediálních gagů je fajn, ale na starší krimi-komedie s Jeanem Renem se to kouká z uctivé dálky. Zkrátka a jednoduše, po všech stránkách průměr, který na 3* vytáhli až charismatičtí herci.(27.2.2013)

,,SI DOBREJ FÍZL, JSI URČITE NEJLEPŠÍ VE SVÉ ČTVRTI. ALE TADY JSME V PAŘÍŽI. SOUDĚ PODLE TVÉHO CHOVÁNÍ, NEMÁŠ ŠAJN, DO ČEHO STRKÁŠ NOS.“ … ,,- NEJSEM DEBIL.“ … ,,- NEVÍM, ZAČÍNAM O TOM POCHYBOVAT…“ /// Dva nesourodí policajti a voba jsou ujetý. Předměstí Paříže plný Arabů (nevím, jestli to má bejt zrovna vtipný, bejt Francouz, tak se moc netlemím…) a filmařina je to obstojná, ale na to ve finále sere pes, páč lidi se chcou hlavně bavit a ne čumět na rejžovo spodní prádlo a kameramanovu hru s filtrem (v kameře debile!). Příběh je totiž vobyčejňáckej, spíš hloupější než to druhý, ale lidem by mohlo stačit, že si berou do držky papaláše, kterejm jdou po krku. I humor tady je, vobčas je i k zasmání a vobčas zase k zasmání není. Prostě průměr se fším všudy. Howgh! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Chystám se přestěhovat na předměstí Paříže. 2.) Thx za titule ,,Mmaaja“ a ,,pavlos2“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE * NAPĚTÍ ne(17.11.2013)

Omar Sy je pan herec, na kterém víceméně stojí toto filmové dílo. Při jeho zhlédnutí jsem nevěděla, na co jdu, ani jaké to bude a celkový dojem byl docela přijatelný, právě hlavně díky humoru Ousmana. Oproti tomu se mi vysloveně nelíbil jeho partner Francois, který byl ztělesněním typického machisty a jediné, co ho zajímalo, bylo jak se vyspat s co největším počtem žen, dělat na ně sexistické poznámky a používat je čistě funkčně jako věci pro uspokojení svých potřeb. Nejhorší na tom asi je, že to mělo působit vtipně a že pro většinu lidí je toto zobrazování žen ve filmech docela normální a přijatelné. Já teda nevím jak jiné ženy, ale osobně bych nechtěla mít sex s někým, kdo mi u toho vypráví o práci (žena se samozřejmě snaží, ještě jsem si nevšimla, že by se tento rádoby humorný stereotyp vyskytoval obráceně, protože přece muž je ten, kdo bere sex nezávazně a nemá potřebu se snažit, když ta žena pro něj nic neznamená - aneb jak jsou udržovány a posilovány genderové stereotypy skrze média).(27.2.2013)

• Wacoslav1

Jestli, že ta totálně přeceňovaná Francouzská verze byla u mě sračka, tak tohle je ovšem extra, mega, hyper, super, sračka. Občas mě Amerikánci lehce iritují tím jak musí všechno co se dá okopírovat a dokonce i okopírovat to co za to nestojí. Pak si říkáte jaký, že je vlastně do pytle smysl vzniku takových filmů?! No to je jednoduchý nějaký hovado jim na to dalo prachy a někdo si řekl, že je dobrý nápad něco podobnýho natočit. Tím to asi zřejmě z největší pravděpodobností bude...5%(9.1.2014)

• Terva

Film nepřináší vůbec nic nového. Naopak se opět snaží dát dokupy herce, kteří se k sobě vůbec nehodí. Omar Sy (Ousmane Diakhité) jehož jméno se nedá ani vyslovit a Laurent Lafitte (Francois Monge) jsou jen podprůměrná nejiskřící a mnohdy i nudná dvojice. Tak vše musí zachraňovat Sabrina Ouazani v roli Yasmíny.(16.4.2013)