• J.Connor
  **

  "Naše děti žvýkají kakao a jejich oči jsou matné." To, že český překladatel soustavně zaměňuje koku za kakao filmu vyčítat nemůžu, ale vyčítat mu můžu, že je vskutku slátaninou, která navíc nemá ani šťávu a nepobaví. Jak píše choze, tak mcbain je skutečně velmi podobný FIFTY FIFTY, jenže se narozdíl od něj bere vážně a má větší ambice (Walken, rozpočet, výprava...). Můžeme v něm sice vidět celou řadu známých tváří z různých typů produkce (Walken, Alonso, James, Ironside), ale všichni jsou vlastně statisti, nikdo z nich se pořádně nezapojí do akčních scén, jen se procházejí či v případě Jamese postávají naolejovaní někde v koutě. Na Walkenovi je vidět, že je mu chvílemi trapně, roli zřejmě přijal, protože měl akutní nedostatek peněz na kakao. Nakonec bych vzpomenul jednu konverzaci ze skečů MontyP, kde prodejce zvoní u každého domu: "Co nabízíte ? Komunistické převraty. Vezmu si jich tucet ! "(20.10.2008)

 • Lacike
  ***

  Je to rovnako blbe ako podobny film z tej doby a rovnakeho zamerania Fifty/Fifty. Ale McBain mal evidentne podstatne vyssi rozpocet. Takze si mohli tvorcovia dovolit natocit pestrejsie a velkolepejsie akcne sceny, vdaka comu film prilis nenudi. Lenze okrem akcie uz nema film, co ponuknut. Je tu sice relativne bohate obsadenie na znamejsie tváre z roznych beciek, ale poriadny priestor predviest sa nema skoro nikto. Akurat z Walkena srší charizma aj v takejto zlatanine. No a potom je tu este Michael Ironside netradicne v kladnej ulohe. Cely cas som cakal, kedy rozbali nejaky podraz a ono nic. 5/10.(12.7.2011)

 • TO
  **

  Něco jako Rambo (II,III) nebo Nezvěstní v boji. Vietnamský veterán bojuje se světem drogových vládců a korupčních politiků. Celkem dost akce, dobrodružství v džungli i ve městě, nějaké letecké souboje, atd. Svižná akční podívaná, ale Rambo je Rambo a Christopher Walken se svým komandem se na něj jen stěží dotahuje.(15.8.2006)

 • Wacoslav1
  ****

  Jedna z mých oblíbených akčních béčkových story o bývalém vojákovi nyní železářském dělníkovi, který si jenom tak z přáteli dalšími válečnými veterány vyrazí do Kolumbie svrhnout tamějšího diktátora zodpovědného za smrt jejich přítele. Je to naivní hloupé z nezbytnou dávkou patosu, ale i přiměřeně zábavné. Úplně nejvíc pak je ta scéna ve který Walken z letícího letadla přes sklo (zajímalo by mě jak to kurva provedl?!) zastřelí pilota vedle letící stíhačky. Musíte okamžitě přistát! Slyšíte mě? Jasně a zřetelně! a Plesk! 70%(30.3.2014)

 • sniper18
  ***

  Je to priemerný akčný film. Má dosť dobrý príbeh o priateľoch z vojny vo Vietname, ktorí si už žijú svoje vlastné životy, pričom jeden z nich je súčasťou revolúcie za zvrhnutie vlády v Kolumbii, behom ktorej ale zomrie. A tak sa zvyšní priatelia zídu, aby jeho cieľ dokončili. So spracovaním ale nie som moc spokojný, dej síce celý čas dokáže udržať pozornosť, ale film má pomalé tempo, množstvo zbytočných scén a celé to pôsobí príliš naivne, takže ani to hlavné nie je tak dobré, ako by mohlo byť. Akcie tu nie je málo, ale nie je moc dobrá. Tvoria ju hlavne veľkolepé boje s množstvom zabitých, výbuchov a dopravných prostriedkov, ale sú nudne natočené, málo nápadité, bez skutočne zaujímavého momentu a rovnako ako celé spracovanie pôsobia tak nepríjemne naivne a umelo. A vrcholom je letecký súboj, ktorý je s prehľadom ten najhlúpejší, aký som kedy videl. Jediná celkom dobrá akčná scéna je prestrelka pri obchodníkovi s drogami. Herecké obsadenie je pomerne dobré, ale výber hlavnej úlohy je pre mňa záhadou. Christopher Walken síce je dobrý herec, ale tu nemá čo robiť. Je jednoznačne tým najhorším filmovým vojakom, čo som zatiaľ videl, vôbec ho nedokázal zahrať, všetky jeho gestá, pohyby, držanie zbrane sú ťažko nezvládnuté, pôsobia až parodicky. Dojem vylepšujú neporovnateľne lepší Steve James a Michael Ironside, ale nanešťastie nemajú moc priestoru. Réžia je slabá, film len kazí, ale aspoň technická stránka je slušná. McBain je obyčajný film na jedno pozretie, ktorý nenudí, ale pre akčného fanúšika nestojí za reč. Najbližšie má k Fifty fifty, série Rambo alebo aj Nezvestní v boji sú neporovnateľne lepšie. Objektívna kvalita filmu- 46%, film sa páči mne na 53%.(22.7.2011)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 181. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace