Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po skončení války ve Vietnamu se ze dvou vojáků stávají přátelé, kteří si přísahají, že když jeden z nich bude v nouzi, druhý mu pomůže. O 18 let později je však jeden z nich zabit zkorumpovaným prezidentem Kolumbie, kde vládne chaos a násilí. Jeho přítel však nezapoměl, a tak odlétá s pár přátely do Kolumbie, aby pomstil přítele a pomohl kolumbijskému lidu svrhnout tuto krutou a nelítostnou vládu. (Chupacabre)

(více)

Recenze (19)

TO 

všechny recenze uživatele

Něco jako Rambo (II,III) nebo Nezvěstní v boji. Vietnamský veterán bojuje se světem drogových vládců a korupčních politiků. Celkem dost akce, dobrodružství v džungli i ve městě, nějaké letecké souboje, atd. Svižná akční podívaná, ale Rambo je Rambo a Christopher Walken se svým komandem se na něj jen stěží dotahuje. ()

choze 

všechny recenze uživatele

Pozdní příspěvek do pokladnice reaganovských akčňáků o nasraných vietnamských veteránech, kteří mstí kamarádovu smrt (což zahrnuje puč v Kolumbii), u nás distribuovaný Intersonicem. Tentokrát s kolektivním hrdinou a silným béčkovým obsazením Walken-Ironside-James-Conchita Alonso a pár vět si tu řekne i Luis Guzmán, který jako drogový dealer ukecá hrdiny, co mu chtějí ukrást drogové peníze na financování své akce, aby si místo na něj, malou rybu, došlápli na nějakou pořádnou svini a oni jdou a oberou arogantního bankéře. Je docela zajímavé, že kolektivní akčňák nese jméno jednoho člověka (asi snaha cizopasit na RAMBOVI) a třeba film s kolektivním názvem jako KOMANDO je o jednom hrdinovi. Ale co už. MCBAIN je ucházející béčkový ohňostroj se slabým scénářem, ale spoustou výbuchů, mrtvol a vojenských hraček (vrtulníky, stíhačky, obrněné transportéry, tanky) a zaujalo mě pár kaskadérsky náročnějších záběrů jako ten, kde chlápek spadne beze střihu v jednom záběru z hodně vysoké věže a rozplácne se o zem nebo jak strážní věž pohltí oheň i s vojáky na ní, to taky vypadalo (ne)příjemně realisticky. Vybrané patetické písně místy vytvářejí zajímavou atmosféru. Jelikož tu Walken opět hraje vietnamského veterána, nechybí narážka na jeho LOVCE JELENů a zároveň jde nepochybně o další z filmů, které vydobyly Stevu Jamesovi mezi černými bratry přezdívku Rambro. Režie James Glickenhaus (EXTERMINÁTOR, VOJÁK, OCHRÁNCE s Chanem, ARCHA NEVIŇÁTEK). Na podobné pučové téma doporučuju lepší FIFTY FIFTY (1992). ()

Reklama

Visáč 

všechny recenze uživatele

"Even the Iranians don't fuck with us." Walkenovský ekvivalent Arnieho Komanda, resp. norrisovky od Cannonu. Je to tak nehorázne over the top (politicky, kadenciou explózií, bodycountom) a s tak nabušeným "B certified" obsadením, že McBainovi nemožno uprieť čaro nonsensovej guilty pleasure zábavy. Korunu tomu celému nasadzujú patriotistické songy v soundtracku a Maria Conchita bez podprsenky. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Jedna z mých oblíbených akčních béčkových story o bývalém vojákovi nyní železářském dělníkovi, který si jenom tak z přáteli dalšími válečnými veterány vyrazí do Kolumbie svrhnout tamějšího diktátora zodpovědného za smrt jejich přítele. Je to naivní hloupé z nezbytnou dávkou patosu, ale i přiměřeně zábavné. Úplně nejvíc pak je ta scéna ve který Walken z letícího letadla přes sklo (zajímalo by mě jak to kurva provedl?!) zastřelí pilota vedle letící stíhačky. Musíte okamžitě přistát! Slyšíte mě? Jasně a zřetelně! a Plesk! 70% ()

Flashheart 

všechny recenze uživatele

Panenko Marja, do čeho se to Walken upsal? Byl jsem předem srozuměn s tím, že jde o Bčko, ale dal jsem tomu šanci kvůli jménu McBain, zkultovnělému v Simpsonech, a kvůli Walkenovi. Že jsem ani nedokázal sehnat české titulky, mě taky neodradilo, sehnal jsem aspoň anglické. Kéžby odradilo! Statický Chris by na Bčko jistě stačil, ale spousta ostatních herců nemělo ani na to. Alonso zahrála hůř než Hamáček na letišti, její nekrásu nezachránila ani chybějící podprsenka. Naprosto nesmyslný scénář na tom nebyl o nic lépe, tato slátanina z temných hlubin osmdesátkových Bčkových braků zafungovala jako štiplavá facka za úsvitu inteligentních propracovaných devadesátkových scénářů. Pokud vás k filmu tahne simpsonovská reference (byť asi nesprávná), zapomeňte na ni. Se vší úctou k Walkenovi, Renierovy ani Arnoldovy koule ani drsňáctví tady neviděl ani z rychlíku. Jednu hvězdu přeci jen věnuji, za tu trochu herectví hlavní postavy, za dostatek akce, ačkoliv byla víc než úsměvná, když za nic jiného, tak aspoň za Walkenovo sestřelení stíhačky pistolí. Těchto pár vteřin jako jediných mi zůstane v srdci. ()

Galerie (10)

Reklama

Reklama