• TO
  **

  Něco jako Rambo (II,III) nebo Nezvěstní v boji. Vietnamský veterán bojuje se světem drogových vládců a korupčních politiků. Celkem dost akce, dobrodružství v džungli i ve městě, nějaké letecké souboje, atd. Svižná akční podívaná, ale Rambo je Rambo a Christopher Walken se svým komandem se na něj jen stěží dotahuje.(15.8.2006)

 • sniper18
  ***

  Je to priemerný akčný film. Má dosť dobrý príbeh o priateľoch z vojny vo Vietname, ktorí si už žijú svoje vlastné životy, pričom jeden z nich je súčasťou revolúcie za zvrhnutie vlády v Kolumbii, behom ktorej ale zomrie. A tak sa zvyšní priatelia zídu, aby jeho cieľ dokončili. So spracovaním ale nie som moc spokojný, dej síce celý čas dokáže udržať pozornosť, ale film má pomalé tempo, množstvo zbytočných scén a celé to pôsobí príliš naivne, takže ani to hlavné nie je tak dobré, ako by mohlo byť. Akcie tu nie je málo, ale nie je moc dobrá. Tvoria ju hlavne veľkolepé boje s množstvom zabitých, výbuchov a dopravných prostriedkov, ale sú nudne natočené, málo nápadité, bez skutočne zaujímavého momentu a rovnako ako celé spracovanie pôsobia tak nepríjemne naivne a umelo. A vrcholom je letecký súboj, ktorý je s prehľadom ten najhlúpejší, aký som kedy videl. Jediná celkom dobrá akčná scéna je prestrelka pri obchodníkovi s drogami. Herecké obsadenie je pomerne dobré, ale výber hlavnej úlohy je pre mňa záhadou. Christopher Walken síce je dobrý herec, ale tu nemá čo robiť. Je jednoznačne tým najhorším filmovým vojakom, čo som zatiaľ videl, vôbec ho nedokázal zahrať, všetky jeho gestá, pohyby, držanie zbrane sú ťažko nezvládnuté, pôsobia až parodicky. Dojem vylepšujú neporovnateľne lepší Steve James a Michael Ironside, ale nanešťastie nemajú moc priestoru. Réžia je slabá, film len kazí, ale aspoň technická stránka je slušná. McBain je obyčajný film na jedno pozretie, ktorý nenudí, ale pre akčného fanúšika nestojí za reč. Najbližšie má k Fifty fifty, série Rambo alebo aj Nezvestní v boji sú neporovnateľne lepšie. Objektívna kvalita filmu- 46%, film sa páči mne na 53%.(22.7.2011)

 • Wacoslav1
  ****

  Jedna z mých oblíbených akčních béčkových story o bývalém vojákovi nyní železářském dělníkovi, který si jenom tak z přáteli dalšími válečnými veterány vyrazí do Kolumbie svrhnout tamějšího diktátora zodpovědného za smrt jejich přítele. Je to naivní hloupé z nezbytnou dávkou patosu, ale i přiměřeně zábavné. Úplně nejvíc pak je ta scéna ve který Walken z letícího letadla přes sklo (zajímalo by mě jak to kurva provedl?!) zastřelí pilota vedle letící stíhačky. Musíte okamžitě přistát! Slyšíte mě? Jasně a zřetelně! a Plesk! 70%(30.3.2014)

 • Flashheart
  *

  Panenko Marja, do čeho se to Walken upsal? Byl jsem předem srozuměn s tím, že jde o Bčko, ale dal jsem tomu šanci kvůli jménu McBain, zkultovnělému v Simpsonech, a kvůli Walkenovi. Že jsem ani nedokázal sehnat české titulky, mě taky neodradilo, sehnal jsem aspoň anglické. Kéžby odradilo! Statický Chris by na Bčko jistě stačil, ale spousta ostatních herců nemělo ani na to. Alonso zahrála hůř než Hamáček na letišti, její nekrásu nezachránila ani chybějící podprsenka. Naprosto nesmyslný scénář na tom nebyl o nic lépe, tato slátanina z temných hlubin osmdesátkových Bčkových braků zafungovala jako štiplavá facka za úsvitu inteligentních propracovaných devadesátkových scénářů. Pokud vás k filmu tahne simpsonovská reference (byť asi nesprávná), zapomeňte na ni. Se vší úctou k Walkenovi, Renierovy ani Arnoldovy koule ani drsňáctví tady neviděl ani z rychlíku. Jednu hvězdu přeci jen věnuji, za tu trochu herectví hlavní postavy, za dostatek akce, ačkoliv byla víc než úsměvná, když za nic jiného, tak aspoň za Walkenovo sestřelení stíhačky pistolí. Těchto pár vteřin jako jediných mi zůstane v srdci.(26.4.2020)

 • J.Connor
  **

  "Naše děti žvýkají kakao a jejich oči jsou matné." To, že český překladatel soustavně zaměňuje koku za kakao filmu vyčítat nemůžu, ale vyčítat mu můžu, že je vskutku slátaninou, která navíc nemá ani šťávu a nepobaví. Jak píše choze, tak mcbain je skutečně velmi podobný FIFTY FIFTY, jenže se narozdíl od něj bere vážně a má větší ambice (Walken, rozpočet, výprava...). Můžeme v něm sice vidět celou řadu známých tváří z různých typů produkce (Walken, Alonso, James, Ironside), ale všichni jsou vlastně statisti, nikdo z nich se pořádně nezapojí do akčních scén, jen se procházejí či v případě Jamese postávají naolejovaní někde v koutě. Na Walkenovi je vidět, že je mu chvílemi trapně, roli zřejmě přijal, protože měl akutní nedostatek peněz na kakao. Nakonec bych vzpomenul jednu konverzaci ze skečů MontyP, kde prodejce zvoní u každého domu: "Co nabízíte ? Komunistické převraty. Vezmu si jich tucet ! "(20.10.2008)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 181.