Man

Animovaný / Krátkometrážní
Velká Británie, 2012, 4 min

500 000 rokov vývoja 'človeka rozumného' v troch minútach, od prvej výhry nad prírodou až po svoj úplný koniec. (whack)

Khalesi

Za komančov do nás neustále hustili, že človek zvíťazil nad prírodou. Nikdy som nevedela, čo tým vlastne myslia, ak nás môže vyhladiť jediná kométka, ale tento animák mi to objasnil. Zvíťazili sme v debilite! Sláva! Ešte keby som vedela, kde trčia tí mimozemšťania... ()

ChArLeNe

Smutná realita zhrnutá v krátkom animovanom videu poukázajúca, ako ľudstvo nemá žiadnu úctu k prírode a k zvieratám, ktoré žijú na tejto planéte S nami, nie PRE nás. Iba rýchly technický vývoj, rýchlo dostupné jedlo, ale to, ako to škodí všetkému živému a aj nám-chemikáliami, to považuje za nepodstatné. A koniec zaklincoval túto rádoby "nadvládu" človeka, iba do kedy je - kým sa neobjavia inteligentnejšie tvory a zvrhnú človeka z trónu. Karma´s a bitch. ()

Marek1991

Realita nášho správania, keď sme si začali myslieť, že sme niečo viac, než Bohom stvorená príroda, že mi dokážeme stvoriť lepšie veci než on alebo keď sme sa hnali chamtivo za rôznymi pomýlenými cieľmi. Krutá tvár našich omylov, tento krátky film je naše fantastické sebareflexné zrkadlo. ()

joehot

Laciná, nic-nového-nepřinášející agitka, již její autor, dozajista v souznění s Matičkou Zemí, vytvořil... no, jo, pokrytec... na počítači. ()

jarkolar

No ano, je to vcelku trefné, ale ne všechno je černobílé a má pouze špatnou stranu. Jak už napsali mnozí přede mnou, škoda toho konce. ()

esopesokeso

Mám pocit, že vás je tu už akosi veľa.Každú sekundu vytriskne asi tak 80-100 litrov spermii a o 9 mesiacov vás tu z toho bude asi o 58,5 milióna viac.Len pokým ste si stihli prečítať tento komentár, tak aspoň 20 ľudí zomrelo a 50 sa ich narodilo. http://www.worldometers.info/cz/ ()

ABLABLABLA

No co si budeme povídat, jak hudba (btw. skvěle zvolená hudba od Edvarda Griega) a příběh gradoval (spíše než příběh, tak ničení Země), tak jsem měla úplnou husí kůži. No a ten konec tomu nasadil krásnou korunku - doslova. Co se týče animace tak naopak její jednoduchost dala více vyznít tomu hlavnímu faktu, poselství - chcete-li. Nutí to člověka k zamyšlení a o to jde. Možno k vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=WfGMYdalClU ()

kaylin

Doslovná alegorie toho, co člověk dokáže a co se světem dělá. Poměrně pomalé tempo, kdy je destrukce celkem malá, rytmus výrazně graduje, čemuž je až klišovitě uzpůsobena i hudební stránka. Ano, je to ekologická agitace, ale sakra, my tohle vážně děláme, tak se nad tím, jací jsme vlastně králové, alespoň na ty čtyři minuty zamysleme. ()

gojackill

Člověk je nadřazený všemu živému (boha nechme stranou), ať už se to někomu líbí, či nikoliv. Je to pěkně animované, ale neříká to pranic o dnešní směřování k trvale udržitelnému rozvoji. Je to zjednodušující pohled na věc, který vystihuje ovšem mnohé. Pokud je někdo smutný, že člověk zatěžuje přírodu, může se jít zabít, tím jí pomůže asi nejvíc. Pokud se něco chcete dozvědět o problémech přírody a člověka v něm, přečtete si knihu Skeptický ekolog od Bjorna Lomborga. Pravdou je, že si jako lidstvo nevedeme tak špatně v enviromentálních otázka, jak se může zdát a jak je médii podsunováno, naopak se situace zlepšuje, jen by se mohla zlepšovat ještě více. Jako projekt pro vedlejší předmět ekologie, jsem zpracoval hromadu veřejně dostupných dat, abych dokázal, že na světě se méně hladoví, než před nějakými padesáti lety, i když nás v té době byla pouhá polovina. A to jak v relativním podílu, tak tuším od roku 2011 i v absolutním měřítku. Je nás více a méně nás hladoví. Nejvíce do budoucna fandím masu ze zkumavky a dalšímu pokroku v genetické modifikaci potravin, nebude se muset pobít tolik krav. Sorry. ()

Dont

Tenhle kreslený vývoj člověka mě hodně pobavil a je až nepříjemně výstižným zachycením účinkování lidské rasy na „naší“ planetě. ()

easaque

krátká a řízná ekoagitka, kam to s tím světem spěje. Na amatérskou praci hodně slušná práce a proto dám slabší 4 hvězdičky - jen s tím závěrem si mohl autor líp pohrát. Zkouknout můžete zde: http://vimeo.com/56093731 [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()