Mosazná konvice

The Brass Teapot

The Brass Teapot

Komedie / Thriller / Fantasy

USA, 2012, 101 min

Hodně originální námět, který celou dobu trvání filmu baví a zaujímá. Perfektně vybrané hlavní postavy (především mé oblíbené Juno Temple a Alexis Bledel). Není to žádný super trhák, ze kterého si sednete na prdel. Ale v té haldě špatností, co vzejdou z USA produkce je toto osvěžující výjimkou a zvláštností. Rozhodně doporučuji!(2.11.2013)

• JASON_X

Výcuc od Cinemaxu mi sice naznačoval, že půjde o středoproudovou limonádu, ale jednak jsem chtěl vidět Héřin chrám a druhak jsem přesto doufal, že bych se mohl ve filmu přece jenom dočkat aspoň trochy nějakých těch černohumorných morbidností nad středoproudový rámec. Ale chyba lávky, zanechte všech nadějí, kdo si film pouštíte. Namísto toho, aby děj postupně gradoval, mění se naopak po celkem slibném rozjezdu v laskavě hřejivou a infantilně moralizující nudu, nudu vypočitatelnou a nenápaditou až do konce. A přitom jen konec samotný nabízel spoustu škodolibých variant a z filmové zápletky celkově se dala lehce vytřískat mnohem větší (=zvrácenější) zábava. K tomu nasládle hnusná hudba jak z Hobitína (nemyslím songy použité ve filmu) a diblíkovitá, slepicovitá a husovitá Juno Temple (o jejím partnerovi s očima jako sousedovic vořech radši pomlčím). A tak jediný moment, který mě ve filmu pobavil, byly dvě chasidské mlátičky s jejich "Šabat šalom!" a tečkou mezi oči.(21.11.2015)

Fajn komédia s prvkami napätia je variáciou na príbeh o Aladinovej lampe, tu jej úlohu preberá kanvica, ktorá keď vycíti bolesť, chrlí doláre. Juno Temple je vážne talent, Angarano za ňou ďaleko zaostáva, ale ako pár fungujú. Škoda viacerých nelogickostí, občas príliš divného scenára a chcelo by to temnejší záver, tento sa totiž vytratil do neurčita. Keby sa vychytali tieto muchy, mohol by Brass Teapot byť vážne kultovkou, takto je to len jednorázová záležitosť.(18.6.2013)

Alice a John, typičtí neúspěšní loseři, které žijí ze slevových kuponů a akcí s občerstvením zdarma. Život se jim ale obrátí naruby, když narazí na konvičku, která své majitele obdaruje pěknou sumou peněz podle toho, jak moc si ublíží.... Opravdu nápaditá černá... no, možná zpočátku komedie, postupně spíše drama/thriller, který je zábavnou, ale smutnou ukázkou toho, co jsou lidé schopni udělat pro peníze. Ano, mohlo to být vtipnější a dalo by se z toho vyždímat asi trochu víc, ale mě to prostě hrozně bavilo. Zpočátku jsem si přála taky takovou konvičku, postupem času už jsem z toho nápadu nebyla tak nadšená a musela jsem přemýšlet nad tím, kam bych byla schopna zajít já. Škoda, toho moralistického nádechu, jinak je to vážně příjemné překvapení roku. A hurá, Alexis Bledel konečně nebyla jen Rory Gilmore.(26.7.2013)

Večer se štípnu do ruky, pak ženě naplácám na zadeček, potrápím děti pohádkou "Kašpárkův hrobeček" a mám na týden vyděláno. Tedy pokud se mi dostane do rukou ta škodolibá konvice. Anebo přitvrdím a se svým věrným druhem samopalem vzor 58 půjdu vyřešit bytovou krizi v Chánově či zastavit uprchlickou vlnu na jižní hranici. To by se vydělávalo. Ale mám na to? Asi ne, protože pro mě peníze až tak moc neznamenají, takže bych spíše zůstal u toho štípání. Nicméně mne celkem bavilo sledovat novopečené zbohatlíky, kterak se sebepoškozují, vzájemně poškozují či týrají jiné, ale přesto se nemohu zbavit pocitu, že z tohoto tématu se dalo vytřískat daleko víc.(5.9.2015)

• - Zelený Ford Pinto z roku 1974 štáb odkúpil od herca Justina Jamesa Langa. (mivr)

• - Videohra, ktorú hrá John (Michael Angarano), je Saints Row 3. (Laslo)