Ptáci a lidé

• slovenský

Vtáci a ľudia

Drama / Romantický / Fantasy

Francie, 2014, 127 min

Nádherná kinematografie. Fascinující scény. Ale nemůžu jen tak přijmout, (spoiler) s jakými sympatiemi bych jakože měl přistupovat k muži, co opustí rodinu jen proto, že se mu v noci špatně dýchá a "cítí se jako rozpouštějící se kostka cukru" - nevadilo (by) mi to samo o sobě, ale na takové nastavení nechci mít našroubovaný tak čisťounký a nadějeplný (happy) end.(23.5.2016)

Jeden hotel, jeden deň, dvaja ľudia z úplne odlišných svetov. Keď už mám pocit, že som sa dostal do deja, odrazu príde prapodivná pasáž o prevtelení do vtáka a som stratený. Po pravde, veľmi neviem, o čom ten film vlastne bol, ale tvorcovia zrejme chceli poukázať na nekonečnú mieru ľudskej imaginity a slobody, ktorá v každom človeku drieme. Na jedno pozretie je to fajn a trošku vám to rozšíri obzory. 60 %(30.9.2017)

Nemohl jsem se rozhodnout zda 4, nebo 5 *, tak jsem sei znovu vybavil nádherné záběry z ptačí perspektivy a proměnu ve vrabčáka a výsledkem je 5ti hvězda. Bird People je opět trochu náročnější snímek s jasným, přesto však důležitým poselstvím. Žijeme náš život tak, abychom byli šťastni? Téměř meditativní pasáže mi tuhle jednoduchou otázku připomínaly a nabádaly k rozboru života mého. A Ptáci v tomto případě byly ideálním prostředkem k rozvoji myšlenky.(5.3.2017)

Pokud přežijete první, trošku nudnější půlku, tak druhá je mnohem lepší. Neobyčejný film, o dvou obyčejných lidech, jejichž cesty se skríží až úplně na konci. S velmi vydařeným soundtrackem a na konci s pohledem tak trošku z ptačí perspektivy. Za sladkou Anais a hlavně za Davida Bowieho zvedám o jednu výš.(10.5.2016)

Roztomilý film, trošku ale malinko nejasný v proměně pokojské v ptáčka, ale jinak roztomilý, hravý... Jediná snad výtka - ptačí část filmu mohla být minimálně o dvacet minut kratší... krásné záběry, pokud nepracoval počítač a FX, tak velice věrně natočené záběry. Natočit tak pěkně ptáka? To klobouk dolů.(9.9.2014)