Láska mezi kapkami deště

Režie:

Saschka Unseld

Hudba:

Jon Brion

Je to jen další obyčejný večer v rušných ulicích, dokud se nespustí déšť a město neožije v rytmu zurčících okapů, hvízdajících markýz a bublajících škarp. A uprostřed toho všeho se do sebe osudově zamilují dva deštníky – jeden modrý a druhý červený. Modrý deštník vyčnívá z davu nad ostatními, aby hrdě chránil svého majitele před deštěm. Jakmile však zahlédne krásné a jedinečné červené paraple, udělá všechno, co je v jeho silách, aby mu zůstal po boku. Když se cesty majitelů modrého i červeného deštníku rozdělí, město pomůže svést obě láskou poblázněná paraplata zase dohromady. (HBO Europe)

Trevor

Tak tento režisér je pán. Trochu netradične podaná rozprávka určite osloví skôr dospelých ako deti. Chlapík ma talent, pravdepodobne bude stáť zato pozrueť si jeho tvorbu... ()

Marqta

Skvělá animace a kouzelný krátkometrážní film. Škoda jen, že ten příběh nebyl trochu víc nápaditý. ()

Vignette

Bohužel úplně nenadchlo - přišlo mi, že tenhle příběh jsem viděla už mnohokrát a navíc se mi nelíbila ani hudba, ani animace ksichtíků a klišovitá barevnost deštníků... ()

URBAN

Výborný !!! Sice ve stylu papíry , ale skvělý fakt skvělý a na kratas velmi dobře zpracovaný a to tam nepadlo ani slovo a Pixar i přes to zase řekl víc než dost : ) 24.6.13/Cinema City/3D/Předfilm k Univerzitě pro příšerky ) ()

LeoH

Technicky se pomalu, ale jistě blížíme totální fotorealističnosti a někde cestou jsme vysypali hravost, ducha i poezii a zbyly nám jen nakašírované prázdné slupky. Jdu si pustit Červený balónek bez namalovaného ksichtejčku, zato s duší. ()

Estrellita

Trošku přihlouplý animák... Deštníky? Achjo. Tvůrcům už zřejmě docházejí nápady, což mě zejména v případě Pixaru opravdu mrzí. Naštěstí to ale film dohání podmanivou milou hudbou a tradičně hezoučkou animací. 58% ()

Lachtaan

Smutné, čarokrásné, nádherně zpracované a hlavně - opředené dokonalým hudebním podtextem! Ten z příběhu dvou zamilovaných deštníků dělá skoro až srdceryvné animované dílko. ()

T-pack

A zatímco jsem k Příšerkovskému sequelu byl vstřícnej, "jeho" kraťas si ty dvě poslední hvězdičky nezaslouží. Základ má svůj jasnej - animaci. Myslim, že se na vás nikdo nebude zlobit, když třeba nečekáte Pixarácký kraťas a pak si těch pár prvních momentů říkáte, co to vlastně dávají, když to vůbec neni animovaný. Začíná to děsně nadějně, ale pak se to stejně rychle jako přijde vichr zvrtne a je to nuda, nuda, šeď, šeď, přílišná hra na city se spoustou nedomyšleností a otravná písnička. Zdá se, že se nejde nevyhnout srovnání s Paper Manem a je jasný, že ten vede, i když on si taky posral koncovku. ()

venison

Musím uznat, že zachytit a rozanimovat „obyčejné“ věci tak, aby vypadaly reálně, je těžké.. Navíc celý příběh zasadit do deštivého večera plného odlesků je ještě složitější.. A tady se zadařilo :-) Příběhově trošku filmeček pokulhává a necítím v něm klasický Pixaří podpis, ale rozhodně je řemeslně precizně odveden :-) ()

finy_cz

Pustili nám to v kině před Univerzitou pro příšerky, ale jak mě nadchl krátkometrážní filmík Papíry (i když vykrádající hranou verzi Cedulky) před Raubířem Ralfem nebo La Luna před Rebelkou, tak tohle mě zas tolik neuchvátilo. Nevím proč, ale celkově mi vadilo, jak deštník ovládal intenzitu větru a nakonec to, že si lidi sednou ke stolu v dešti venku s deštníky nad hlavou. Za mě 3/5 (50%). „Roztomilý krátkometrážní film, ale => není nad pořádný animáky => můj osobní seznam“. ()

VanTom

Kapky deště oživí město k úsměvu a modrý s červeným deštníkem, v zástupu zakaboněných černých, se do sebe zamilují. Milá poetická miniatura připomněla Papíry, ty jsou ovšem někde jinde. ()

kenkaku

Modrý deštník beru jako animační cvičení. Nic jiného. Prostě ukázat jak moc velcí můžou v Pixaru být frajeři, protože vážně tohle nevypadá jako animák ani omylem. Dokonce kryž jsem viděl první vteřiny jsem nechápal proč mi Pixarovci ukazují obyčejně natočenou záležitost. Dějově prostá ubohost... Snad nejhorší co jsem od Pixaru viděl. ()

civrss

Hodně příjemný kraťas, který mě celkem oslovil. Pixar překvapuje, hezky graficky zpracováno. Tak nějak mi to sedlo a ještě dlouho po začátku Příšerek s.r.o. jsem přemýšlel spíš nad deštníky. ()

charlie_ando

Prvních několik okamžiků jsem si říkal co to je? Po shlédnutí celého kraťasu musím říct, že celkový dojem je na Pixar rozpačitý. Samotný nápad je dobrý i vizuální stránka je ucházející (netradiční), ale co to sráží dolů je otravný hudební motiv a takový nemastný závěr. Jeden ze slabších předfilmů, na který asi brzo zapomenu. ()

Stružák

Modrý deštník je jeden z nejslabších krátkometrážních animáků od Pixaru. Jak už bývá u Pixaru zvykem, nelze popřít originalitu a výbornou animaci. Pro tentokrát ale pokulhává děj, který není nijak zvlášť zajímavý, napínavý, vtipný. V podstatě je to jedno velké klišé. ()