Královský dvůr za doby Ludvíka XIV. byl nabitý vášněmi, lascivností a nebezpečím. To se často ukrývalo pod sešněrovanými korzety, napudrovanými parukami a bohatými krinolínami dvorních dam, jež za svými vějíři uměly zamaskovat nejednu špinavost. A tak je tomu i v případě Královy zahradnice. Kate Winslet jako emancipovaná zahradnice Sabine De Barra je povolána do Versailles, aby pro krále Francie vytvořila zahrady dosud nevídané nádhery. Pro pobyt u dvora krále Slunce jsou ale potřeba hodně ostré lokty. Kate v roli Sabine musí obstát nejen jako profesionálka, která navrhne zahrady obdivované celý světem. Musí obstát i jako žena, která skrývá tajemství z minulosti. A jako vášnivá a emocionální bytost, která svou upřímností vnese do Versailles nebývalý rozruch a rozpoutá vlnu se zvláštní vlastností. Vlnu, jež umí smést toho, kdo ji rozpoutal. (Bontonfilm)

Hermine odpad!

Udělat z královy milenky (nebo to byla jen náhodná shoda jmen?) ctnostnou pracovitou a cílevědomou ženu, která je ještě navíc respektována veškerým mužským osazenstvem, je fakt naprostý úlet a hovadina poplatná dnešní době. Jo a skutečnost, že je hlavní hrdince 45 a pálí po ní kluk, co vypadá na 35, už raději nechávám stranou... Pitomé dialogy typu: Můj manžel spí s támhle tím chlápkem, ale nevadí, protože je to dobrý člověk a máme spolu dvě děti., tomu celému jen nasazují korunu. ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 9/10 ... Soundtrack: 8/10 ... Didaktický potenciál: 7/10 ... Celkový dojem: 8/10 ()

Veber

Mně se to líbilo. Moc hezké kostýmy, podmanivá kamera a skvěle dokreslující hudba. Příběh je trochu slabší, částečně předvídatelný. Občas skutečně zajímavé a podnětné dialogy, ale příliš nedotažených i psychologických momentů (řešení nevěr, pletichaření, vyrovnání se se ztrátou dítěte, řešení pocitů viny...) a nakonec je to vlastně "jen romance". Koukalo se mi na to hezky a ano, Kate vypadala unaveně, ale podle všeho toho při realizaci její postava moc nenaspala (a podle mě jí to slušelo). Moc pěkné přirovnání žen k růžím:-) ()

wdc

Bylo to hodně o etiketě, vytrvalosti, odvaze. Dialogy se mi líbily, nebyly triviální - byly odpovídající šlechtickému prostředí. Celkově film na dobré úrovni. Líbil se mi ten kontrast bláta a šlechty, jak ze zabláceného dolíku vytvořili krásné místo. ()

amalia

Zajímavé herecké obsazení, včetně režiséra, který se po promítání filmu v sále i objevil k potěše mnohých. Občas nějaký ten lehký humor ve filmu, nakonec to bylo celkem milé takhle při pátečním večeru...na Kate Winslet byl hezký pohled. ()

rakosabasta

Možná je člověk zmlsaný Angelikou a francouzskou výpravností... A navíc chybí chemie mezi "hlavními milovníky"... A jak chybí chemie, tak vášeň by člověk pohledal... Možná pan režisér/Ludvík XIV. trpěl nějakou těžkou melancholicky-dobrotivou náladou při natáčení... Je to fakt škoda, chybí tomu prostě šťáva. ()

Janebuschka

Nevím, co je to dobrý scénář, špatný scénář, dobrá kamera, režie či špatná kamera, režie. V každém případě jsem do kina odcházela s obavami, neboť zdejší komentáře mě nikterak nepovzbudily. O to nadšenější jsem byla po pár minutách filmu (a vlastně stále jsem), který si na nic nehraje, pohladí a inspiruje. Ikdyž je zasazený do doby Ludvíka XIV., mohl by se klidně odvíjet kdykoliv. A Little Chaos je o vztazích, tvrdých loktech, ale hlavně o bolesti, lásce a touze, která se nevyhýbá nikomu z nás. O magické síle slov, která mohou bořit a ničit stejně tak, jako pronesené ve správný čas konejšivě utěšit a povzbudit. Alanovi i skvělému hereckému obsazení se bravurně povedlo natočit film, který dokáže se vší pokorou BÝT. ()

gael83

Když se britové posmívají francouzům, jemnovtipné, suchopárné a odkazující k historii a samozřejmá rivalita je cítit z každého detailu, naopak to staromilectví mě tady bavilo navíc zahráno opravdovými mistry oboru, pravda vskutku místy dost táhlé až by si jeden udělal tea with milch, ale tak proč ne, potěšilo navíc zahrady ve Versailles jsou překrásné a úchvatné, lasturová fontána je tam dodnes v plné kráse jako by nikdy nezestárla. Kate Winslet mi přijde v každém filmu nesměle nervózní což trochu nechápu vzhledem k počtu filmů a tady je ta nejistota cítit nejvíc. ()

Frodule

Název "A Little Chaos" plně vystihuje celý film. Pravděpodobně za to může scénář á la zplácejmevšedohromadyněcoztohodivákachytnoutmusí. Čekala jsem příběh zahradnice, která si v mužském světě snaží "prosadit" svou zahradu. Místo toho jsem se dočkala příběhu rozcuchané architektky-vynálezkyně-stavitelky a zachránkyně vztahu mezi králem a jeho milenkou (k mému překvapení Jennifer Ehle za minutu převálcovala Kate Winslet, neboť nerozptylovala svým dekoltem, nýbrž svým hereckým umem). Příběh pojednával spíše o psychickém traumatu jedné ženy než o krásách Versailles. A co ty účesyneúčesy a parukyneparuky? Kostymérka si prý dala záležet na výběru látek pro šaty, ale bohužel se vyřádila pouze na pánech. Rickmanovi je vlastní poetický příběh, o tom jsme se již přesvědčili u "Zimního hosta", ač se snažil a romantiku a rozněžnělost sebevíc, nepovedlo se. Jediná světlá chvilka nastala v tajném salónku královy milenky. Schválně, kvůli této scénce si film pusťte a vydržte až do konce, tam bude čekat překrásná hudba, která vám vyrazí dech a zachrání tak i celý snímek. S přivřenýma očima 50%. ()

LucillaP

Námět byl slušný, ale tomu zpracování chyběla jiskra. Příběh plynul pomalu, rozvážně, ale možná to bylo až moc pomalé. Pár silnějších scén vždy navnadilo, ale ve výsledku to mělo pramalou atmosféru. Takže si film dost rozvláčně doplul až do finále, které nebylo tak grandiozní, aby to snímek nějak vytrhlo. Nicméně Kate Winslet byla velmi dobrá, Alan Rickman potěšil a na kostýmech se někdo vážně vyřádil, ty byly krásné. ()

Pythonator

Budu hodně rozdavačný, když pohodím této unylé taškařici dvě hvězdičky. Jako reklama na zahrady je to v pohodě, ale jako příjemný romantický historický film to stojí za prd. Kate je i po letech pěkná a hraje velmi dobře, ale na to já nehraju. ()

DavidDizzer

Skvely herecky vykon Kate Winslet, vcelku vkusne herecke obsazeni. Film, ktery neurazi, ani nenadchne. Prijemny film, na ktery se da koukat opakovane. ()

DrifterSoul

Takový krásný filmový korálek a pohlazení, na který jsem narazil náhodně. Vlastně se do něj ani původně nechtěl pouštět - po přečtení většiny zdejších komentářů. Ale touha , dotknout se opět úžasného herectví Kate Winslet, zvítězila. Tenhle film není o pozlátku, falši a intrikách doby "Krále slunce", ale o skutečných hodnotách života, stojících v protikladu právě k tomuto napudrovanému, okázalému a prázdnému světu jeho dvora. Příběh ač historický, se i dnes, v moderní době, odehrává v jiných kulisách stále znovu a znovu. A na každém člověku záleží, do jakého světa se sám přiřadí, jaké životní hodnoty sdílí... Rád bych si dovolil nakonec ocitovat z jednoho zdejšího komentáře (Mlle/7.2015), který vše dokonale vystihuje: "....Svým způsobem je to film o lidství, jaké by mohlo být, kdybychom před ním neutíkali do nereálných, náhradních světů. A jistě také nepochybný zážitek pro každého milovníka zahrady i půdy. ....." ()

Vlkopec

Opravdu nepovedené dílo Alana Rickmana & spol. Dvě hodiny přehlídky panáků, klišé a unylých pohledů Kate Winsletové. Žádná nabitost "vášněmi, lascivností a nebezpečím". Nuda nuda, šeď šeď. ()

robbez

Mile feministická pohádka v historických kulisách aneb nezvykle emancipovaná zahradní architekta je tak přirozená a úžasná, že svým důvtipem a moudrostí uchvátí celý panovnický dvůr i s francouzským králem. ()

math_y

Už dlouho jsem neviděl nic, co by tak moc zklamalo moje očekávání. Mezi herci to vůbec nejiskří, od začátku až do konce si mě nikdo z herců nezískal, jejich problémy mi byly úplně ukradené. Když se Kate Winslet ocitne v -jediné- dramatické scéně, tak doufám, že to s ní dopadne špatně, alespoň by to dalo filmu trochu koření... Nic. Všechno je utahané, a tu trochu příběhu tááááhneme do 2 hodin trvající agónie. Jako kdyby Alan Rickman posbíral spoustu vaty z různých filmů a udělal z toho jeden film. Dvě hodiny kino čekalo, až něco začne, najedou 'cvak' a film skončil.. Na to, kolik si během děje otevírá film možností k slušné zápletce je výsledný efekt prostě málo! A (proboha), když nastala postelová scéna, tak herečka přes sebe položila plenu a během aktu ji měli milovníci mezi sebou. Buď mám herečku dost hezkou a odvážnou na to, abych ji na plátně ukázal, a nebo ji neukazuji a místo toho můžou akt odehrát třeba stíny na zdi. Nebo prostě scénu s postelí vynechám. Proč ale musí divák koukat na naprosto asexuální scénu milování? Během vyvrcholení má Kate výraz, jako kdyby byla na kolonoskopii a to věrně odráží můj celkový dojem z tohoto filmu. Hvězda pouze za obsazení, hudbu, kostýmy a za hezkou přírodu, byť asi anglickou. ()

Patt1 odpad!

Akoze nic v zlom...ale toto je taka ho.....a, ze az. Sa cudujem sam sebe, ze som to ostal pozerat do konca. ()

Debreno

Keď odpustíme nedokonalý scenár a miestami odfláknutú réžiu, zle vystavané postavy, veľa všetkého - tvoriaceho jedno veĺké nič, pomaly sa rozbiehajúce herecké výkony, tak napriek tomu nemôžeme odpustiť najväčší zápor filmu - HUDBU. Niečo strašné, vystrihnuté z nejakého iného filmu? Absolútne nevhodné. ()

Moco

Snímek přináší myšleny o smyslu života, které si nenárokují hluboké poznání, ale spíše dosažení harmonie s přírodou, se světem a se sebou samým. Zahradní architekti se často učí od přírody. Zlatý poměr, roční období, tvary a architektura, vše má základy v přírodě a hlouběji ve vlastnostech hmoty. Králova zahradnice je postmoderní vícevrstevné dílo, které přináší jak romantickou zápletku tak vhled do světa zahradníků, skutečné dřiny a potu. Výsledkem je jejich cesta do bájného „ráje“, který se učí budovat svojí prací. Hlavní architekt Versaileských zahrad francouzského krále Ludvíka XIV pan André Le Notre zde prezentuje myšlenku, že člověk o ráj kdysi přišel a tak se jej musí nyní svým přičiněním pokusit znovu vystavět. Versaileské zahrady mají být dosud nevídanou nádherou, která pozvedne mysl i ducha člověka. ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman