poster

Králova zahradnice

 • anglický

  A Little Chaos

 • slovenský

  V kráľových záhradách

Drama / Komedie / Romantický

Velká Británie, 2014, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bloodline
  ***

  Láskyplná kritika či fanúšikovská základňa rozsiahle zastúpenie rozloží na promile hodnotení, ale to ani nesúvisí so skutkovou podstatou A Little Chaos za čo vztýčený palec rezolútne hodným je. Na enormnú škodu veci neslúži ku cti mlátenie prázdnej slamy z dvoch tretín až troch štvrtín a to narobí šarapatu aj medzi najužšou úzkoprofilovou klientelou. Z historického, dramatického a romantického hľadiska si film razí vlastnú, nekonvenčnú cestu a výnimočnosť eskalujú spoločné herecké partitúry dua Winslet/Rickman. Umelecký zážitok dotieňuje hudobný element a rozmer historických reálií. Všetko rapídne okresáva fádna réžia s úplne biedny scenár (vynímajúc spomínané herecké partitúry) , ktorý si navyše nepotykal s precíznosťou (oslovovať francúzskeho kráľa Sir sa rovná diplomatickému zemetraseniu faux pas).(8.5.2015)

 • misulka03
  ***

  Herecké obsazení už dopředu nabádá k vysokým nárokům. Ačkoli jsem se snažila, tak těšení nade mnou převzalo naprostou moc. A zase to byla chyba. Snad až na to, že jsem si osobně odhadla, že herecké výkony nebudou moci být špatné. A skutečně to byl jediný, ač velice významný, záchranný bod celého filmu. Vše začíná v úvodních titulcích, kdy je divák upozorněn, že nic není podle skutečných událostí. Ano, ale kdo by neznal Ludvíka XIV, madam de Montespan a další skutečné postavy a ba co víc, kdo by neznal Versailles. Pokud se pustím do takového díla, tak přeměnit postavy je podle mého názoru špatné. Chápu, že vymyslet si postavy, by bylo zase zcela anonymní, ale vykreslit Ludvíka XIV. v této podobě, no nezlobte se, ale filmaři si mohli pozvat nějakého historika, který by jim tehdejší dobu a osobnosti představil. Ale to byl bohužel jen začátek - celý film byl poměrně nudný, kamera si mohla tak nádherně vyhrát a přitom naprosto nezaujala. Ano je to film hodný Kate Winslet i Alana Rickmana, ale zasloužil by si více péče.(4.8.2015)

 • Aljak
  **

  Sľubný začiatok s príjemne rozvíjajúcou sa zápletkou napokon v ďalších fázach deju nesmierne upadol do totálneho klišé ako z pera Rosamundy Pilcherovej. Nechápem! Tak skvelý základ, a napokon taká priamočiara nuda? Prvotné nadšenie nahradila šedá fádnosť, na ktorej ma potom bavili viacmenej už len tie krásne kostýmy a kulisy 17.storočia zasadené do kráľovského Versailles, no a samozrejme ako tak to zachraňovala najmä úžasná Kate Winslet. Ale inak bieda...(26.7.2015)

 • vesper001
  ***

  Kate Winslet byla prý v době natáčení v prvním trimestru, což možná vysvětluje, jak je po celou dobu nazelenalá a viditelně utahaná. Dvě hodiny se hrabe v hlíně a většinu stopáže vypadá jako strašák do zelí. Víc mi ale vadilo její otravné cicmání s nechutným vlasatým zajdou, kterému říká Mistře. Navíc když dokážete repliky odhadovat předem, je něco shnilého ve scénáři. Alana Rickmana a historické výpravné filmy mám moc ráda, navíc stojí zato zahlédnout slečnu Lemonovou v jiné roli, celkově je ale Králova zahradnice jen planým ovocem.(22.10.2015)

 • slunicko2
  **

  Kostýmní podívaná s historickým nádechem aneb O šarmu bez šarmu. 1) Lasturový hájek (Bosquet des Rocailles nebo také Bosquet de la Salle de Bal) vytvořil Le Nôtre v létech 1680 - 1683, tedy v době, kdy na zahradách ve Versailles pracoval už dvacet let (od roku 1661)._____ 2) V roce 1680 byl Le Nôtre 67letý (jeho představiteli Belgičanovi Matthiasu Schoenaertsovi bylo 37 let). Ludvíkovi XIV bylo tehdy 42 let (jeho představiteli Alanu Rickmanovi 68 let)._____ 3) Autentičnost snímku nedodaly ani anglické exteriéry (film se dotkl francouzské půdy až při uvedení do kin), ani očividné prohřešky proti etiketě (prostovlasí dvořané při svatbě)._____ 4) Nehorázně působí český dabing. Snad bych odpustil špatné skloňování jména Le Nôtre. Očekával bych však, že si někdo z tvůrčí skupiny Markéty Kratochvílové ověří, jak se vyslovují francouzská jména, když už tvůrci dabingu nevědí, že Angličané je vyslovují odlišně od Čechů. Pár ukázek: le se vyslovuje l a ne le, de se vyslovuje d a ne de, charles se vyslovuje šarl a ne čarls, Fontainebleau se vyslovuje fontenblo a ne fontajnble atd._____ 5) Připouštím, že Ludvík XIV působil velmi majestátně. Nedostatek charismatu u všech ostatních postav však nevyvážil._____ 6) Výstižný koment: Vančura.(11.9.2016)

 • - Kráľ (Alan Rickman) hovorí madam De Barra (Kate Winslet), že žena, ktorú si chce vziať, je veľmi zbožná, ale nie je aristokratka. To opisuje madam De Maintenon, kráľovu druhú ženu, s ktorou kráľ tajne uzavrel manželstvo (ako mu radila madam De Barra). (Laslo)

 • - Dcéra Kate Winslet – Mia – si vo filme zahrala malú úlohu v scéne z Louvru. Mia sedí na stoličke sama v miestnosti, do ktorej vstúpi Sabine (Kate Winslet) pred davom ľudí. (Laslo)

 • - André Le Notre projektoval aj najdlhšiu Avenue na svete, a to parížsku Champs-Elysées s dominujúcim víťazným oblúkom. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace