Reklama

Reklama

Jeptišky na útěku

všechny plakáty
Trailer

Charlie a Brian jsou podvodníčci, kteří chtějí začít nový život v Riu. Aby získali peníze, potřebují spáchat poslední loupež. Jenže plány nakonec nevyjdou a nešťastníci mají v patách gang, který okradli, takže se musejí ukrýt do kláštera... Tato veselá loupežná komedie - klasická fraška s několika typickými montypythonovskými momenty - je plná neschopných gangsterů, zaměněných identit a dospělých chlapů v jeptiškovských mundůrech. V hlavních rolích povedené grotesky září Eric Idle a Robbie Coltrane jako Brian a Charlie, dva gangsteři, kteří se snaží zmizet s kořistí z velké loupeže. Musí se ale vyhnout svému mafiánskému šéfovi, triádě, policii, Brianově přítelkyni i jisté smrti, a tak oba packalové hledají kýžené útočiště v klášteře. Jako sestry Inviolata a Euphemia jsou překvapivě přesvědčiví... Podaří se jim ale začít spořádaný život? (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

Nepříliš známá a popravdě i nepříliš vtipná komedie o dvou malých gangsterech, kteří se na útěku před svými "zaměstnavateli" rozhodnou ukrýt v klášteře, převlečeni za jeptišky. Je zde spousta příležitostí pro vtipné scény ale režisér nedokáže dobře zkomponovat ani jednu a nějaké pichlavé dialogy mezi hlavními postavami jsem také hledal marně. ()

bloom 

všechny recenze uživatele

Je to opravdu průměrná komedie, ale to ústřední duo je opravdu neodolatelné, stejně jako Camille Coduriová, co hraje přítelkyni Idleovu přítelkyni, není jen pouhou blonďatou ozdobou, ale schopnou komičkou. Eric Idle, můj velký favorit, se sám postaral o hvězdičku navíc, akorát škoda, že jsem film viděl s dabingem a přišl o Ericův typický hlas :-) . ()

Reklama

necisty 

všechny recenze uživatele

Přestože to má celkem přijatelnou délku, tak si to nedokázalo udržet mou pozornost. Komedie je to velmi slabá a kdyby to někdo natočil dnes, tak jsou mu lidi schopní nasázet odpady. Od Anglie a těchto herců jsem čekal víc, rok výroby v tom nehraje roli. Ale ženské tam byly na Anglii krásné, o tom žádná. .. Odejděte v hříchu, vaše míry jsou odpuštěny. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

I bez už legendární scény ve sprchách po basketu nabízí tenhle film slušnou porci zábavy. Opilecká sestra, sklerotická důchodkyně vrátná a archivářka, neschopní gangsteři a pěkná hlavní ženská postava Faith (Camille Coduri), moc pěkná je i studentka Helen FitzGerald (taky nahá). Výborný dabing (Meduna, Oliva). ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Eric Idle a Robbie Coltrane jsou docela dobrá dvojka na to, aby utáhli celý film, ale mám pocit, že z hlediska humoru z toho šlo vytěžit ještě o něco více, než se nakonec podařilo. Jako kdyby to byla jen horší variace na "Někdo to rád horké", ale bez toho, aby si to dokázal divák skutečně zapamatovat a k filmu se vracet. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama