Reklama

Reklama

Jeptišky na útěku

všechny plakáty
Trailer

Charlie a Brian jsou podvodníčci, kteří chtějí začít nový život v Riu. Aby získali peníze, potřebují spáchat poslední loupež. Jenže plány nakonec nevyjdou a nešťastníci mají v patách gang, který okradli, takže se musejí ukrýt do kláštera... Tato veselá loupežná komedie - klasická fraška s několika typickými montypythonovskými momenty - je plná neschopných gangsterů, zaměněných identit a dospělých chlapů v jeptiškovských mundůrech. V hlavních rolích povedené grotesky září Eric Idle a Robbie Coltrane jako Brian a Charlie, dva gangsteři, kteří se snaží zmizet s kořistí z velké loupeže. Musí se ale vyhnout svému mafiánskému šéfovi, triádě, policii, Brianově přítelkyni i jisté smrti, a tak oba packalové hledají kýžené útočiště v klášteře. Jako sestry Inviolata a Euphemia jsou překvapivě přesvědčiví... Podaří se jim ale začít spořádaný život? (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

bloom 

všechny recenze uživatele

Je to opravdu průměrná komedie, ale to ústřední duo je opravdu neodolatelné, stejně jako Camille Coduriová, co hraje přítelkyni Idleovu přítelkyni, není jen pouhou blonďatou ozdobou, ale schopnou komičkou. Eric Idle, můj velký favorit, se sám postaral o hvězdičku navíc, akorát škoda, že jsem film viděl s dabingem a přišl o Ericův typický hlas :-) . ()

BuryGol 

všechny recenze uživatele

Nebejt tam Eric Idle a Robbie Coltrane, bylo by to asi ještě za míň. Tihle dva udrželi film jakž takž na úrovni koukatelnosti. Eric moh taky dostat víc prostoru a bejt sám sebou, ale od Life of Brian už pár let uteklo a je to znát. Je to jedna z komedií, která neurazí, ale ani nenachne. Víc nemám, co bych napsal. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

I bez už legendární scény ve sprchách po basketu nabízí tenhle film slušnou porci zábavy. Opilecká sestra, sklerotická důchodkyně vrátná a archivářka, neschopní gangsteři a pěkná hlavní ženská postava Faith (Camille Coduri), moc pěkná je i studentka Helen FitzGerald (taky nahá). Výborný dabing (Meduna, Oliva). ()

Axident 

všechny recenze uživatele

Viděl jsem nedávno dokument o Harrisonovově produkční filmové společnosti Handmade Films a filmech (povětšinou zapenutelných či špatných, ale i některých dobrých) a n to konto jsem si pustil Nuns on the Run. A stejně jako většina komentářů zde se shodnu, že jde v podstatě o dost naivní, praštěnou komedii, která by mohla být i trapná, ale naštěstí není díky hereckému koncertu Idleho a pro mě především Coltranea, který si svou 'sestru' skvěle užívá a rádi odpustíte i pár vtípků, které jsou povrchnějšího rázu ('modelky' v klášterní sprše - ne, že bych si ji neužil a nesmál se!). Camile Coduri dokázala z hloupoučké pointy své role (poloslepá díky rozbitým brýlím) vytěžit groteskní maximum s kouzelným charisma. K tomu hudba mých oblíbenců Yello a asi i nostalgický odstup více jak třiceti let od vzniku - velmi jsem se bavil! ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

V mládí mi přišly Jeptišky na útěku jako fajn komedie, u které jsem se občas i zasmál. Plusem jsou dva hlavní představitelé a hudba, kterou si kupodivu pamatuji dodnes. Zápletku, děj a jiné podrobnosti :-) už si naopak nepamatuji vůbec. Pokud nemáte po ruce lepší film, podívat se na to na ukrácení volného večera dá. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama