Bažanti jdou do boje

• německý

Die tollen Charlots - Die Trottel von der 3. Kompanie

• francouzský

Les bidasses s'en vont en guerre

• italský

5 matti vanno in guerra

• slovenský

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Bažanti jsou po vzoru konce prvního dílu zpět v kasárnách a znovu dělají peklo ze života holohlavému seržantovi, který se z nich snaží udělat vojáky. Už je to spíše na tři hvězdičky, nicméně závěrečná půlhodina na statku včetně povedené mely, kdy se Bažanti snaží ubránit statek před vojáky to hodně zvedá.(7.9.2013)

Jakási obdoba Četníků (alespoň v tomto filmu - a o to víc, že velitel těch pošahaných týpků i fyzicky připomíná Funése). Zábavné to (se skřípajícími zuby) je, i když zapamatováníhodná je pouze scéna s výměnami ešusů. Ústřední čtveřice mi nebyla moc sympatická, takže i proto se na další Bažanty pravděpodobně už nepodívám.(22.5.2014)

Tomu říkám válečný film, té krve, bolesti, komárů, úpalu, výbuchů, raket a vojenské mašinerie na nebohý statek v polích, který chrání jeden pošahaný děda, matka-generál a parta utečenců se sličnými dívkami...a armáda nemá šanci! Jo taková čistá trefa kravským lejnem přímo mezi oči, to je horší jak kulka.(28.10.2009)

• Fretakata

Mne tato prehnana komika nesedi. Nie je to vtipne. Je to trapne, opakovane vtipy . Nemci az taki blbi neboli. Jasne, ze trochu prehanat treba, ale staci trochu. Zaujimave, prave Franuzi licia Nemcov ako superblbov. Cez vojnu sa na odpor nezmohli, Ceskoslovensko pomohli hodit najprv Hitlerovi, potom Stalinovi a teraz .. ramena. Nejak mi to nesadlo.(25.1.2015)

Ať už jdou Bažanti do boje na stadion nebo na Drákulu, je to stále stejné… asi jako náš Kameňák - jeden gag střídá druhý, mnohdy bez ladu a skladu. Jsou to většinou kraviny, které nemají za úkol, dle mého soudu, nic jiného, než nás za minimum peněz maximálně pobavit a to se někdy méně, někdy více daří popravdě (a pokud budete upřímní, nezbude Vám, než se mnou souhlasit) znám spoustu mnohem, mnohem dražších filmů, které jsou (řekněme to slušně) mnohem, mnohem horší.(7.5.2012)

• - Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)

• - Ve filmu si zahrál tehdy pětiletý syn Jeana Sarruse, Dorian - chlapce z vesnice. (hankabar)

• - Přestože je film francouzský, znamenal ojedinělé setkání před kamerou pro dva významné italské herce - Paola Stoppu (plukovník) a Marisu Merlini (majitelka statku), kteří spolu hráli častěji v 50. letech v Itálii. (argenson)