Bažanti jdou do boje

• Francie

Les bidasses s'en vont en guerre

• Itálie

• Československo

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Především první polovina filmu je neskutečně vtipná. Už dlouho jsem se tak u filmu nenasmál. Přitom nejde o žádné "levné" žerty, ale o slušně promyšlené gagy. Přitom se nikdo nepitvoří a neztrapňuje. Druhá polovina už je přeci jen v lehčím tempu, už se nikam neutíká, už tam není tolik vtipných scén, ale i tak se člověk s úsměvem dívá až do konce. Les Charlots ve výtečné formě. Hudba: Les Charlots(12.2.2015)

Když jste mladý, nevázaný, líný a neuznávající autority, tak není nic moudřejšího, než vstoupit do armády. Pokud kolem sebe máte další tři vaše duševní klony, tak je velmi pravděpodobné, že váš hřbet zůstane rovný a padat budou hlavy těch, kteří vás pustili do knihovny přečíst si něco o vašem dědovi Švejkovi.(29.11.2008)

Bažanti jdou do boje je jeden z nejlepších filmů Les Charlots. I přesto ale zase hodnotím čtyřma hvězdičkama, protože od chvíle, kdy se Bažanti dostali na statek, šlo to s dějem i zábavou trochu z kopce. Samozřejmě netvrdím, že jsem se nebavila, ale zase, boj byl až příliš dlouhý a scény se opakovaly, takže ve finále některé scény díky své délce nevyzněly tak, jak měly.(30.9.2015)

První bažanti byli skvělí a tak jsem ani nedoufal, že by byl druhý díl ještě lepší.Stalo se! Skvěle vtipná komedie, příjemná a chytrá jak jen to jde. Kdyby tady série skončila pro nás všechny by to bylo lepší a Les Charlots by se mohli považovat za ty, kteří ve své komediální kariéře neudělali jedinou chybu. Bohužel pak vznikly další díly a tím tuto možnost pohřbily!(30.3.2013)

V rozoznávaní poradia jednotlivých častí o Bažantoch mám problém, takže toto beriem ako druhú časť. Po rozbehu v prvej časti si bažanťácky úlet udržal kondíciu počas celého tohto filmu a útoky na bránice sú oveľa častejšie a aj úspešnejšie. Tu už vlastne nie sú žiadne rozohrievajúce minúty, od začiatku je to jedna veľká prdel a ja som bol s týmto druhom humoru naozaj spokojný. 80%.(9.8.2008)

• - Ve filmu si zahrál tehdy pětiletý syn Jeana Sarruse, Dorian - chlapce z vesnice. (hankabar)

• - Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)

• - Jean Sarrus si v době natáčení filmu zlomil nohu při nehodě na motorce. Sádra obalená hnědým obvazem je chviličku vidět ve scéně, kdy jsou bažanti na kolotoči. (hankabar)