Bažanti jdou do boje

• Francie

Les bidasses s'en vont en guerre

• Itálie

• Československo

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Řekl bych, že stupeň obliby filmů s Les Charlots se dost odvíjí od toho, kterej z nich jsme viděli první. Proto u mě vždycky povede Velký bazar. Tihle bažanti jsou zábavní jenom průměrně, ale zvláště Jacques Seiler si to musel moc užít:-) Závěrečná část s bitvou o statek je sice narvaná vtipama, ale mě osobně se vnucuje srovnání s filmem Mandrin, který jsem viděl nedávno. Takže celkově jen lehce přes 50%.(24.2.2012)

• Georgex

Nedalo mi to a po shlédnutí prvního dílu, který byl velmi rozporuplný jsem si pustil toto pokračování a musím říct, že jsem byl zprvu mile překvapen, bažanti stále válčí na vojně, jejich oblíbeným místem je opět vojenské vězení a na rozdíl od prvního dílu dojde k veliteli tolik vytouženému ostříhání této skupiny mániček v uniformách. Rázem před námi stojí "jiná" parta vojáků, kteří bohužel mají pořád stejné umění pokazit na co sáhnou. Není proto divu, že pro jejich velitele je tato partička trnem v oku a snaží se pro ni najít adekvátní práci, kterou by nezpackali. Bažanti si ve filmu vyzkouší několik prací a nutno podotknout, že u některých jsem se hodně zasmál. Nejvíce vtipným momentem za celý film je pokus o útěk, nicméně od tohoto momentu začne film značně pokulhávat a opět se změní v trapnou frašku, kterou nezachrání ani povedený konec. Skupina hlavních představitelů se zmenšila o jednoho člena a opět zde řádí přísný seržant Bellec v podání Jacquese Seilera a nutno dodat, že jeho výkon je úžasný a tato role dokázala nejvíce pobavit. Celkově film hodnotím jako zajímavou komedii, která bohužel kvality předchozího dílu nepřekonala a potěší spíše milovníky bláznivého humoru a fanoušky této party bývalých hudebníků. Moje hodnocení 40%(14.5.2012)

• Fretakata

Mne tato prehnana komika nesedi. Nie je to vtipne. Je to trapne, opakovane vtipy . Nemci az taki blbi neboli. Jasne, ze trochu prehanat treba, ale staci trochu. Zaujimave, prave Franuzi licia Nemcov ako superblbov. Cez vojnu sa na odpor nezmohli, Ceskoslovensko pomohli hodit najprv Hitlerovi, potom Stalinovi a teraz .. ramena. Nejak mi to nesadlo.(25.1.2015)

Už v dětství jsem na tomto filmu „ulítával“ a mám jej ze všech dílů společně s Velkým bazarem nejraději. Les Charlots a jejich filmy – to je jak jízda na horské dráze. Solidní kousky střídají ty slabší a jsem rád, že v roce 1974 se alespoň jeden trefil přesně do mé noty (oba díly Mušketýrů mě moc nebavili). Tady jsem samozřejmě uvítal návrat do kasáren a jak se říká, změna je život. Pánové se ostříhali a po počátečních trampotách ve vězení se přesouváme na statek. Kromě opravdu pěkných děvčat tu na nás čeká i celá řada humorných scén a momentek a já se bavil opravdu královsky. Asi nikdy nezapomenu na scénu s útokem na statek a výkaly býka. Takže v tomto případě půjdu s hodnocením samozřejmě hodně nahoru. Já byl spokojený. 80%(2.3.2018)

Poslední celkem vydařený snímek Les Charlots před začátkem jejich úpadku. Tenhle díl pravda nepřichází z ničím novým. Jede se v osvědčených zajetých kolejích. Občas už to trochu drhne, ale jako celek to pořád funguje. Hlavně první půlka šlape téměř bezchybně, pak už je z toho přeci jenom trochu recyklace a ke konci to začíná povážlivě skřípat, ale pořád solidka. Co ti tyhle skvrny připomínají? Patapufa! 65%(5.1.2015)

• - Přestože je film francouzský, znamenal ojedinělé setkání před kamerou pro dva významné italské herce - Paola Stoppu (plukovník) a Marisu Merlini (majitelka statku), kteří spolu hráli častěji v 50. letech v Itálii. (argenson)

• - Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)

• - Jean Sarrus si v době natáčení filmu zlomil nohu při nehodě na motorce. Sádra obalená hnědým obvazem je chviličku vidět ve scéně, kdy jsou bažanti na kolotoči. (hankabar)