Bažanti jdou do boje

• Francie

Les bidasses s'en vont en guerre

• Itálie

• Československo

Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

Skvělá komedie se známou a legendární skupinou Les Charlots (podle mne byly lepší herci než-li hudebníci). Tento díl je pro mne asi druhý nejlepší (Bažanti jedou do Španělska). Skvělý humor a kanadské žertíky jsou v tomto filmu denním chlebem. Zkrátka tento film vřele doporučuji milovníkům Francouzského filmu a všem co se chtějí bavit.(6.2.2007)

První bažanti byli skvělí a tak jsem ani nedoufal, že by byl druhý díl ještě lepší.Stalo se! Skvěle vtipná komedie, příjemná a chytrá jak jen to jde. Kdyby tady série skončila pro nás všechny by to bylo lepší a Les Charlots by se mohli považovat za ty, kteří ve své komediální kariéře neudělali jedinou chybu. Bohužel pak vznikly další díly a tím tuto možnost pohřbily!(30.3.2013)

Především první polovina filmu je neskutečně vtipná. Už dlouho jsem se tak u filmu nenasmál. Přitom nejde o žádné "levné" žerty, ale o slušně promyšlené gagy. Přitom se nikdo nepitvoří a neztrapňuje. Druhá polovina už je přeci jen v lehčím tempu, už se nikam neutíká, už tam není tolik vtipných scén, ale i tak se člověk s úsměvem dívá až do konce. Les Charlots ve výtečné formě. Hudba: Les Charlots(12.2.2015)

To byly časy, kdy našim kinům vládla francouzská komedie! Louis de Funés nebo Les Charlots tehdy diváky dokázali rozesmát opravdu spolehlivě a jejich filmy patřily mezi trháky (včetně tohoto). Ale doba se změnila, a dnešní publikum už má na tyto filmy trochu jiný pohled. My pamětníci si ale určitě s chutí zavzpomínáme, jaká že to tehdy byla hrozná sranda...(9.2.2003)

Bažanti jsou po vzoru konce prvního dílu zpět v kasárnách a znovu dělají peklo ze života holohlavému seržantovi, který se z nich snaží udělat vojáky. Už je to spíše na tři hvězdičky, nicméně závěrečná půlhodina na statku včetně povedené mely, kdy se Bažanti snaží ubránit statek před vojáky to hodně zvedá.(7.9.2013)

• - Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)

• - Jean Sarrus si v době natáčení filmu zlomil nohu při nehodě na motorce. Sádra obalená hnědým obvazem je chviličku vidět ve scéně, kdy jsou bažanti na kolotoči. (hankabar)

• - Ve filmu si zahrál tehdy pětiletý syn Jeana Sarruse, Dorian - chlapce z vesnice. (hankabar)