poster

Bažanti jdou do boje

 • Francie

  Les bidasses s'en vont en guerre

 • Itálie

  5 matti vanno in guerra

 • Západní Německo

  Die tollen Charlots - Die Trottel von der 3. Kompanie

 • angličtina

  Sadsacks Go to War

 • Československo

  Bažanti idú do boja

Dobrodružný / Komedie / Válečný

Francie / Itálie / Západní Německo, 1974, 85 min

 • Georgex
  **

  Nedalo mi to a po shlédnutí prvního dílu, který byl velmi rozporuplný jsem si pustil toto pokračování a musím říct, že jsem byl zprvu mile překvapen, bažanti stále válčí na vojně, jejich oblíbeným místem je opět vojenské vězení a na rozdíl od prvního dílu dojde k veliteli tolik vytouženému ostříhání této skupiny mániček v uniformách. Rázem před námi stojí "jiná" parta vojáků, kteří bohužel mají pořád stejné umění pokazit na co sáhnou. Není proto divu, že pro jejich velitele je tato partička trnem v oku a snaží se pro ni najít adekvátní práci, kterou by nezpackali. Bažanti si ve filmu vyzkouší několik prací a nutno podotknout, že u některých jsem se hodně zasmál. Nejvíce vtipným momentem za celý film je pokus o útěk, nicméně od tohoto momentu začne film značně pokulhávat a opět se změní v trapnou frašku, kterou nezachrání ani povedený konec. Skupina hlavních představitelů se zmenšila o jednoho člena a opět zde řádí přísný seržant Bellec v podání Jacquese Seilera a nutno dodat, že jeho výkon je úžasný a tato role dokázala nejvíce pobavit. Celkově film hodnotím jako zajímavou komedii, která bohužel kvality předchozího dílu nepřekonala a potěší spíše milovníky bláznivého humoru a fanoušky této party bývalých hudebníků. Moje hodnocení 40%(14.5.2012)

 • Han22
  ****

  Bažanti jsou po vzoru konce prvního dílu zpět v kasárnách a znovu dělají peklo ze života holohlavému seržantovi, který se z nich snaží udělat vojáky. Už je to spíše na tři hvězdičky, nicméně závěrečná půlhodina na statku včetně povedené mely, kdy se Bažanti snaží ubránit statek před vojáky to hodně zvedá.(7.9.2013)

 • Wacoslav1
  ***

  Poslední celkem vydařený snímek Les Charlots před začátkem jejich úpadku. Tenhle díl pravda nepřichází z ničím novým. Jede se v osvědčených zajetých kolejích. Občas už to trochu drhne, ale jako celek to pořád funguje. Hlavně první půlka šlape téměř bezchybně, pak už je z toho přeci jenom trochu recyklace a ke konci to začíná povážlivě skřípat, ale pořád solidka. Co ti tyhle skvrny připomínají? Patapufa! 65%(5.1.2015)

 • LeoH
  ****

  V druhém „vojenském“ díle Bažantů, přesně řečeno v jeho první polovině, se povedlo jedinečným způsobem vybalancovat infantilní blbnutí, ležérní zacházení s realitou, logikou a fyzikou (vrcholem je skoro surrealistická honička na pouťových vozítkách), únosnou míru šikanózně-zlomyslného humoru a jakýs takýs příběh. Ke konci na statku už to sice lehce ztrácí dech, ale děcka se u toho včera zdravě řezaly od začátku do konce, k tomu silné vzpomínky na dobu, kdy se u toho v kinech řezala naše generace… Já bych se těch čtyř protentokrát nebál.(23.10.2011)

 • B!shop
  *****

  Muj oblibenej film s Les Charlots. Tentokrat se celej odehrava na vojne, takze vetsina vtipku vychazi ze zneprijemnovani zivota pana velitele. A je to fakt skvela sranda. Jeden vtip za druhym a vsechny super. Tempo trochu polevi akorat v momente, kdy se hlavni hrdinove dostanou na statek, ale jakmile zacne utok, tak se to zas rozjede. A ze jsou hlavni hrdinove velky sympataci musi bejt jasny snad kazdymu. Jasnejch 5*.(6.3.2007)

 • - Ve francouzských kinech viděly film více než čtyři milióny diváků a jednalo se o 6. nejúspěšnější titul za rok 1974. Režisér Claude Zidi ve stejném roce zaznamenal podobný úspěch ještě s komedií Hořčice mi stoupá do nosu (1974) s Pierrem Richardem. (argenson)

 • - Ve scéně, kdy bažanti dostanou za úkol hrabat listí, hraje jako hudební podklad skladba Bedřicha Smetany "Vltava". (Innuendo1987)

 • - Přestože je film francouzský, znamenal ojedinělé setkání před kamerou pro dva významné italské herce - Paola Stoppu (plukovník) a Marisu Merlini (majitelka statku), kteří spolu hráli častěji v 50. letech v Itálii. (argenson)