Mravenčí teror

• USA Empire of the Ants

Marilyn Fryser v něm představuje bezskrupulózní podnikatelku, která se snaží skupince naivních duší prodat podíly v bezcenném stavebním projektu na Floridě. Ale Marilyn i její potenciální zákazníci se bohužel musí věnovat horším věcem, než je hodnota nemovitostí. Zjistí totiž, že v blízkosti bylo uloženo velké množství radioaktivního odpadu. Jeho důsledkem je přítomnost gigantických zmutovaných mravenců v nepřátelské náladě a s chutí na lidskou krev. (oficiální text distributora)

MickeyStuma

Příběh dle povídky světoznámého H.G Wellse, ze kterého si tvůrci v podstatě vzali snad jen námět. Jedná se o tradiční ekohoror využívající všechny aspekty daného žánru. Příběh začíná dokumentárním dojmem, ve kterém se něco dozvíme o životě mravenců. No, a poté se pokračuje motivem nesčíslněkrát použitého. Do hlubin oceánu se hází sudy s toxickým odpadem, z nichž jeden poškozený se jakoby náhodou objeví na pláži, po kterém začnou lézt mravenci. Obzvlášť v dnešní době už musí být každému jasné, co bude následovat. Snímek jako celek vypadá jako spojnice seriálových epizod, z nichž každá pojednává něco jiného. Nejdříve tu máme podvodníci pořádající někde na pláži večírek potenciálních zájemců o koupi bezcenného pozemku, čímž se s nemalou naivitou seznámíme s různými postavami. No a náhle jako když utne a máme tu scény útočících obrovských mravenců. Malá skupinka lidí se dá na útěk džunglí a hororový žánr se tak mění v dobrodružný. Netrvá dlouho a jsme ve městě, kde tuto skupinku nahání policie. Proč? Inu... Ne, tohle je prostě potřeba vidět. Příběh se zdá být sice plnohodnotný, ale v rámci dějového vývoje dosti nepatřičný. Vizuální efekty jsou i na sedmdesátá léta po technické stránce v tom nejjednodušším a hlavně nejlevnějším provedení. Buď jak buď, tento ekohoror se řadí mezi ty horší, ne-li rovnou nejhorší. Vypadá, jakoby byl vyroben ve značném spěchu. H.G. Wells by se asi divil, co z jeho příběhu filmoví tvůrci učinili. ()

selekce odpad!

Nebýt těch příšerných zvuků, které jsou slyšet vždy, když se mravenci objeví, bych možná dala jednu hvězdu. Blbost na entou, efekty k smíchu a klasický hororový konec (aneb zaděláme si na další díl...). Nicméně kdo se chce pobavit, ať tento snímek shlédne :o) ()

Pitryx

Klasické a ukázkové béčko, které bych hodnotil čistou nulou. Ale protože jsem se pár krát od srdce zasmál, aniž to autoři filmu zamýšleli, tak tu dvacítku dám. CHYBA:71: má být v autě 5 lidí, avšak je krásně vidět, že je tam kaskadér sám. ()

djbarrel odpad!

Hrozné béčko, nebo spíš céčko. Příběh je ubohý, triky naprosto příšerný, herecký výkony raději nekomentovat. Tak kde jsou nějaké klady filmu ? Asi nikde, zmutovaní třímetroví mravenci ? No tedy to opravdu patří k "vrcholům" žánru. Samozřejmě o horor se v žádném případě nejedná. Je to taková trapná parodie. 5 % ()

MFZB

Nemám dobré skúsenosti s horormi, kde sú mravce a samozrejme ani toto "veľdielo" neni výnimka. Videl som X filmov zo 70-tich rokov, či už horších alebo lepších, ale s istotou môžem tvrdiť, že v tomto prípade sa jedná o zatiaľ môj najhorší film z tohto obdobia. No toto bolo niečo otrasné. Ja som mal stochutí to niekde po 40-tich minútach to vypnúť, zabiť tomu odpad a serus. Ale ani neviem načo, ale dopozeral som to. Čím viac času ubúdalo, tým ma film viacej nudil a sral zároveň. Tie efekty boli na bode mrazu...No neverím tomu, že v roku 1977 by sa nedali zbúchať lepšie efekty. Tá búrka, to o tom radšej pomlčím a mravce tie vyzerali z každého pohľadu inakšie. Proste ani náznak nejak kvality a ani ničoho takého, čo by ma presvedčilo, že sa jedná aspoň o dobrý (keď už nie kvalitný) film. A zbytočne dlhý. Tomuto filmu by stačilo podľa mňa maximálne 70 minút, vtedy by som mu dal ešte možnože dve hviezdy. Ale dávam jednu už len kvôli veku. Kebyže je tento snímok z roku 2010 prípadne o niečo menej, tak nemilosrdne tomu zabijem odpad. Už keby aj tie mravce a efekty a tieto technické veci boli na piču, ale aspoň keby výkony hercov a dialógy stáli za niečo, ale nie proste. Ujačané ženské mi išli brutálne na nervy a potom tam už len každý vrešťal, no katastrofa. A neviem načo sa vôbec takto rozpisujem pri takejto pičovine... ()

Georginek

Nehorazne Becko sklouzavajici az do Ceckove kategorie. Uplne zbytecny film, plny debilnich postav s prisernym dejem a hruzostrasnymi efekty Koukal jsem se na nej s 3 kamosema, kazdy u sebe doma a rozebirali jsme to online na ICQ. Jen kvuli tomu jsem toto "dilo"dokoukal.... Hodnoceni a debilita scenare se da shrnout do teto pasaze: Serif stoji na kameni, k nemu se blizi ze vsech stran 10000000000 mravencu a on misto aby utikal pryc k autu, tak do nich strili brokovnici...... Na tenhle film bych nenalakal ani mrtvyho kone bez mozku. Za me 1 hvezda za to, jak jsem se u toho pobavil. 10% ()

AmunRa

V poslední čtvrtině má film trošku invence, do té doby se zmatené postavy hrané druho- až třetiřadými herci seznamují, vyprávějí si své smutné příběhy o vyhazovech z práce a následně za nepřetržitého jekotu prchají lesem před divně pištějícími třímetrovými mravenci. Trikové scény jsou ubohé i na rok 1977, režie je otřesná. ()