Mravenčí teror

• USA Empire of the Ants

Marilyn Fryser v něm představuje bezskrupulózní podnikatelku, která se snaží skupince naivních duší prodat podíly v bezcenném stavebním projektu na Floridě. Ale Marilyn i její potenciální zákazníci se bohužel musí věnovat horším věcem, než je hodnota nemovitostí. Zjistí totiž, že v blízkosti bylo uloženo velké množství radioaktivního odpadu. Jeho důsledkem je přítomnost gigantických zmutovaných mravenců v nepřátelské náladě a s chutí na lidskou krev. (oficiální text distributora)

sidzej odpad!

Tak dobre som sa už dlho na žiadnom céčku nenasmial. Bezkonkurenčne najhorší hmyzí horor aký som videl. Kombinácia obrých útočiacich rádioaktívnych mravcov s hudbou vykrádajúcou Williamsove Čeľuste je skrátka smrtiaca. ()

Astaroth12

Je pravda, že hned od začiatku sa film tvári lacno a do toho úbohé herecké prejavy ma začali trocha znepokojovať, že ako na tom potom môže byť stvárnenie obrích mravcov. Ako sa prvýkrát ukázali, tým pádom som zabudol na všetko predtým brakové, lebo toto bolo už úplne tragické. Tie triky aj na rok natočenia boli úbohé, mne to viac pripadala ako nejaká paródia a nie vážny film o zmutovaných mravcoch. Keď to pán režisér myslel ako vážne, tak ho ľutujem, ale zas keď zoberiem do úvahy aké filmy točil, nemal by som sa čudovať. ale aj tak ma to prekvapilo. Lebo napríklad taký minimálne o dvadsať rokov starší Them! disponoval oveľa vynaliezavejšími trikmi aj príbehom, ako bol tento chybný polotovar. Natural horrory mám celom v obľube a aj keď sa väčšinou jedná o kraviny, aj v tej špatnosti majú niekedy svoje čaro, ale tento film k nim určite nepatrí. Slabé 2*. ()

MartinezZ odpad!

Neuvěřitelný. To, že poslali mravence lozit po miniaturách domečků, proč ne. To, že je už pekelně špatně naklíčovali do filmu, no co. Ale to, že mravenci KŘÍČÍ!!!, to už jsem ani v takovéhle debilárně nevydýchal. Do mraveniště s režisérem! (A že to vzešlo z nějaké povídky H.G. Wellse ze začátku 20. století, tomu se mi věřit nechce - a ověřovat to nehodlám!) ()

kaylin

Tohle je opravdu hodně špatné, a to si myslím, že mám béčka rád. Ty triky jsou tak neskutečně naivní, že opravdu bylo možné je dělat na koleni. Dokonce ani upnuté kalhoty a svetříky to příliš nezachrání, stejně jako snaha udržet ženské hrdinky co nejvíce promočené. Tohle je opravdu strašný film. Ale najdou se prvky, pro které to není naprostý odpad. ()

dyfur

Jednoduchý príbeh,naivne triky,ak by vám nepovedali,že tam hrá J.Collins -ani bv ste si to nevšimli - herecky ozaj podpriemer - celkovo klasické B-čko .Neviem prečo ,ale má to pre mňa svoje čaro. moja zaujímavosť:Natáčanie filmu prebiehalo na Floride v USA. (dyfur) ()

charge odpad!

Tohle je možná vtip, ale ne moc vtipnej a docela i dlouhej, i když možná tenkrát fungoval, těžko říct...s mladším kolegou Marabuntou si může tento film podat ruce, tohle ale bylo snad ještě horší. ()

Courtemanche

Mravenci i na obloze. Nikdy jsem neviděl horší triky, toto patří do muzea fantazie. Ale! Překvapivě šikovný děj na tak levný film. 2/5 ()

eye candy

Létající disky, nemrtví a nafukovačky z bažin začali pomalu ztrácet punc originality a tak když se objevil radioaktivní odpad muselo asi spoustu hororových béčkařů otevírat šampaňský. Co si budem povídat, mutace a radioaktivita prostě nemůže chybět u pořádného béčkového hororu. Po pavoucích, kteří jsou pro své jedinečné vzezření v tabulce havěti na první příčce, museli zákonitě následovat mravenci. Jsou organizovaní, silní a taky to nejsou žádní velcí krasavci. Bert Gordon se s tím ani tentokrát nepáral a film okořenil o všechny ingredience, které má každý hodně špatný film mít. Hrozné efekty, otřesné akční sekvence, příšerné dialogy a dementní a nesympatické postavy. Jak už tady bylo řečeno jediný co ještě chybí je klasický konec nekonec. Přesto nemůžu dát mravencům odpad, věřím že v určitém rozpoložení se totiž může jednat o docela zábavnou podívanou. ()

oveckaoa odpad!

Akorát na to koukám a je to strašná sračka . Mám rád béčkové horory a nízké rozpočty my nevadí ale co je moc to je moc zlatá Maraburta u ní se dalo aspoň zasmát za to tady je to šílené. ()

nevermore

CHA! Tak tady se opravdu legendární Bert I. Gordon vyřádil. Sestřihy živých mravenců, tak neuvěřitelně průhledné, že Vás ani nenapadne pohlížet na scény tak, jak to bylo myšleno. Výseč v pravé horní čtvrtině obrazovky, kde se hýbou mravenci a nalevo od nich je plácají pádlem po hlavě. Další obří téměř nehybné mravenčí figuríny, kterým se pomáhá třesoucí se kamerou, aby je bylo pokud možno co nejméně vidět. A herci, ti se taky moc nenadřeli. Borka předstírá pád s následným vymknutím kotníku - a spadne tak pohodlně, že by si snad ani neodřela koleno, sakra tak se trochu odřu, když hraju scénu, kdy mě v zápětí, kvůli zranění sežere obří figurína mravence!! A co to bylo za zvuky, co ti mravenci vydávali? Jsem ani nevěděl, že mravenci mají hlasivky :-D Ovšem celkově jsou efekty tak o třídu lepší, než v podobné Giant Spider Invasion, to bylo k popukání ještě víc.... Ale všechno dobře skončilo. Ten příběh byl opravdu nápaditý. Suma sumárum 2 hvězdy, přece jen je to nízkorozpočtové dílo :-) ()

MI-380

Vetšinou mi to připomínalo práci dětského filmového kroužku, jenže kouzlo dětské práce spočívá mimo jiné v přiměřené délce cca několika minut! 15% (305 hodnotících, 29%). ()

Jello Biafra odpad!

Otrasné nízkorozpočtové béčko zo 70tych rokov. Triky pôsobia maximálne smiešne, každý predsa vidí že sú to len zblízka kamerou nasnímané mravčeky. Scény útokov mravcov sú neuveriteľne stupídne, toto je fakt amatérský počin jak hovado. To aj Ed Wood točil lepšie filmy. Nefalšovaná ukázka filmárskej fušeriny. ()

DeLaMorte

Americká kinematografie měla tendence od padesátých let točit horory s něčím obvzláště přerostlím a tentokrát to jsou mravenci.Když budu film hodnotit z dnešního pohledu tak mě to fakt bavilo..ale mám na mysli komediálně bavilo..triky jakým je film natáčen jsou tak zábavné že jsem od filmu nemohl odejít navíc onen "béčkový" děj mě doslova připoutal k obrazovce a nevěřil jsem svým očím takhle jsem se nepobavil ani u některých komedií ..já prostě retro miluji!Když si představím jak v americe seděli lidé v kině a hrůzou si zakrývali oči tak padám smíchy :-) ()

Han22 odpad!

Hodnocení na ČSFD jednou výjimečně nelhalo a já si opět užil pořádnou sračku. Už seznámení s postavami, kdy režisér prostře plácne 12 herců na plac a nechá je dvacet minut žvanit mi přišlo jak z nějaké té Ordinace nebo Ulice. Ovšem pravý teror přichází s mravenci - tak příšerné efekty jsem dlouho neviděl a to bez ohledu na rok vzniku (rok 1977 mimo jiné dal světu Hvězdné války). Když mravenci útočí na lidi, režisér zběsilé mává kamerou, aby nebyl poznat že se mravenci vůbec nehýbou. A tak se lidi prochází a projíždí džunglí, vesele se nechají požírat až přijedou do města, kde zjistí, že celé město ovládá pomocí výparů z pusu ječící mravenčí královna... Je třeba něco dodávat? Odpad. ()

DAVID.LOPAN

Šílená ptákovina o obřích mravencích pěstovaných vládou pro vlastní účely. Triky naprosto příšerné, ale zase na svoji dobu. Néé, ani na svoji dobu. Jen pro otrlé, co chtějí vidět něco "zajímavého"20% ()

drankeryth

Stary kultovy horor s obrovskymi mravcami. V dnesnej dobe to tak nevyzera hrozostrasne, ale bavilo ma to pozerat. Na tu dobu je to urobene skvele a utoky mravcov tiez neboli najhorsie spracovane. ()