Láďa je malý kluk, co rád čte brakovou literaturu a má velkou fantazii. Usmyslí si, že přítel jeho sestry Evy je upír, a tak ho spolu s bratrem podrobí různým zkouškám, které ve svém důsledku způsobí, že se Eva s přítelem opravdu rozejde. Že to nakonec musí Láďa dát zase do pořádku, je v téhle komediální hříčce nasnadě. Zvídavého Láďu si v komedii zahrál Tomáš Holý, už navždy herec dětských rolí, jeho sestru Dagmar Veškrnová a nápadníka Josef Abrhám. (oficiální text distributora)

EddieIron

"Chcete mojí dceru nebo mého syna?" Malá,ale povedená komedie.A jako dítě jsem si taky zkoušel namatlat bramborový salát na řízek.Ohlas v rodině byl podobný,jako v tomto filmu. ()

Igy007

Když jsem byla mrňavá, věřila jsem, že Růžička je opravdickej úúúpír. A když se na to teď dívám jako starej člověk nad hrobem, pořád se fakt jako hodně dost bojim. Strašidelnost knihovníka 300%, roztomilost klučínků 1000%. ()

Cesty timem

Pro některé upíry (hlavně muzikálového Dráculu) mám slabost a stejně i pro Tomáše Holého, který neměl a stále nemá mezi dětskými herci konkurenci. Jeho reakce, kukuč do zrcadla nebo "pan Růžička je asi vysavač" nebo "...že ji chce na pití a ne za ženu..." (tedy rozuměj v příběhu upír Abrhám svou Veškrnovou) .... "nechce ani dceru ani syna, chce krev.... je to úúúpír.... no vám to není jasný?" :-)) .... a další a další - prostě super. ()

Hombre8

Kdyby byla tahle nepříliš komediální komedie natočena o deset let dřív, určitě by se mi líbila. Tehdy. Dnes už nejsem schopen objektivně posoudit. Zajímavé je, že i když se Miroslav Batík vedle Tomáše Holého rozhodně neztratil, příliš šancí už u filmu nedostal. ()

milos.bradik

Námět takový bakalářský, celé to na můj vkus příliš připomínalo dobu, kdy zde panelákové byty byly vrcholem štěstí a k tomu ještě to rádio "Tak školáci, tašky na záda a hajdy do školy". Jediné co mne zaujalo byla Veškrnová jako obrýlené učitelka a podobně obrýlený Abrhám. Jako vždy byl skvělý Tomáš Holý, ale moc příležitostí excelovat zde neměl. ()

KarlN

Jedna z mála komedií, která mě spolehlivě dostane do kolen naprosto vždy. Především scéna u oběda s panem Růžičkou je luxusní. Tohle se prostě neokouká. Mám pocit, že české letité komedie máloco překoná. ()