Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Evropa pozdně patnáctého století, Španělské království aspiruje na pozici světové námořní velmoci. Jeho koráby, vedené hrdinnými kapitány s nezdolnou vůlí a bystrým úsudkem, dominují Atlantiku. Takovou lodí je i Victoria, a právě takovým kapitánem je Luis Monterey (Lex Barker). Čestný muž, oddaně sloužící španělskému králi a vroucně milující krásnou Isabellu, neteř královského guvernéra Hispanioly Dona Fernanda.
Při jedné z plaveb Monterey poslechne svého druhého důstojníka, a proti vojenským předpisům přijme na svou loď ztroskotaný vor s několika ženami na palubě. Tato nastražená past, po které se Victorie zmocní piráti vedení holohlavým Olonesem, stojí kapitána Montereye společenskou prestiž, hodnost a málem i život. Když se mu po nějaké době podaří prchnout z galejí, jež byly zmírněním původního rozsudku trestu smrti, a po vzpouře převzít velení lodi, karta se rychle obrací. (dopitak)

(více)

Recenze (10)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Z historického pohledu velmi zajímavé námořní dobrodružství z Nového světa. Lex Barker v roli, která mu slušela a zcela jednoznačně znamenala předzvěst jeho shatterhandovského období. V té době už měl za sebou tarzanovskou éru a tyto dobrodružné (často italské) snímky tvořily tedy jakýsi mezistupeň na cestě k Apačům.___Film jsem viděl v anglickém dabingu. ()

kinderman 

všechny recenze uživatele

Zábavné je, jak se někteří uživatelé pokoušejí zasadit děj tohoto dobrodružného pirátského filmu do správného století, rozpětí je koukám značné, a přestože to bylo tvůrcům úplně jedno, osobně bych se držel století 16. Tomu by odpovídal španělsko- anglický konflikt, i když nesedí postava zákeřného Olonnaise, který ve skutečnosti žil o století později. Ovšem způsob, jakým si Lex Barker během souboje neustále hlídá účes, všechny tyhle dobové zmatky bohatě vynahrazuje. ()

Reklama

Flego 

všechny recenze uživatele

Piráti z pobrežia sú klasickým produktom talianskej produkcie oných rokov. Popularitu si získavali tzv. "sandálové" príbehy a v druhej línii to bolo práve filmy s pirátskou tématikou. V roku 1960 sa dostal do európskych filmových ateliérov aj Lex Barker a začalo jeho najplodnejšie a najslávnejšie obdobie, ktoré vyvrcholilo legendárnou postavou Old Shatterhanda. Jeho kapitán Monterey je čestným dôstojníkom španielskeho kráľovstva a táto postava mu sekne ako uliata. Horšie je to už z filmom, ktorý je v mnohých smeroch odfláknutý a naivný a patrí k slabšiemu priemeru. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Piratske filmy nakopol az Pirati z Karibiku s Deppom.  Piratske filmy v 90s boli na okraji zaujmu, najvacsiu slavu mali v Studenej Vojne, ked ludi nebavila politika a napatie medzi USA a ZSSR - konkretne v 50. rokoch zazili piratske filmy posledny boom. preto aj davam vysoke hodnotenie, film taha hlavne Old Shatterhand, teda pardon, Lex Barker  a nadherna Estella Blain /Vrtohlava ovce/. Karibik, 15. storocie,   rodiace sa Spanielske kolonialne  Imperium, ktore pretrvalo 300 rokov  : 70 % ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Príliš zastaralý pirátsky film, ktorý zaujme len charizmatickým Lexom Barkerom, nádhernou Estella Blainovou a niekoľkými peknými skutočnými loďami. Dej je ale strašne nezáživný, akčných scén je málo. Sem tam niekto po niekom vystrelí a niečo trafí, ale nejakej poriadnej interakcie v akcii sa nedočkáme. Aj finále s potopením lode je slabučké. Ale film má aspoň určitú retroatmosféru. Celkovo ma to bavilo o trochu viac ako pirátsky meganepodarok Cutthroat Island, ale na prvých Pirátov z Karibiku sa dodnes nič nechytá. 4/10. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama