Lucky Luke (Terence Hill), najrýchlejší pištolník Divokého západu. Iba on by dokázal dôkladne vyčistiť Daisy Town od všetkých zloduchov, ktoré v ňom doslova kazia vzduch. Teraz však mestu chýba vzrušenie. Aspoň to si myslia jeho obyvatelia. Z nevďaku sa rozhorčený Lucky Luke rozhodne ukončiť šerifstvo. Môže ho hoci aj kôň prehovárať, neostane tu už ani minútu navyše. Lenže sotva stihne opustiť mesto, už sa k mestu blížia iní. Starí známi bratia Daltonovci... (oficiální text distributora)

Martin741

Tak toto uz fakt nie. Ono uz posledne filmy Terence Hilla neboli kulty svetovej kinematografie /Supercops of Miami, Dvojnici/, ale budiz - napliaskal som im subjektivnych 5 hviezd a tusim 90 %. Co sa vsak porobilo tuna, na to nemam slov. Humor je samoucelny, Terence Hill po 50 -ke sa uz len trapil. Ne, ne, Lucky Luke, Extralarge a ani Big Many ma neoslovili. 10 % ()

B!shop

No tak tohle me celkem zklamalo. Pribeh prakticky nijakej, bitek malo a prestrelek taky, vtipku dost mozna jeste min, takze clovek vetsinou kouka jen na sympatickej kukuc Hilla, kterej je na roli Lukea jako stvorenej, bohuzel uz je ale dost starej. Trosku se film zvedne s prichodem Daltonu, ale ne o moc, navic kolikrat dej ani nedava moc smysl, jak kdyby to nekdo spatne sestrihal. Par scen se sice povedlo a obcas to pobavit dokaze, ale cekal jsem daleko vic. ()

tron

Hoci je Lucky Luke klasický európsky komiks, ktorý vychádzal už v 50. rokoch 20. storočia, v ČR sa prvý raz na scéne objavil až v r. 2005. Jeho duchovným otcom nie je nikto menší, než otec Asterixa a Obelixa René Goscinny. Sfilmovaný bol najskôr v 70. rokoch v animovanej podobe. Do hranej verzie ho na začiatku 90. rokov pretavil legendárny parťák Buda Spencera Terence Hill. Odohralo sa to v americko-talianskej koprodukcii a Terence okrem réžie zvládol aj hlavnú rolu (a scenár napísala jeho žena Lori). Hodí sa do nej, to musím uznať. Je to také prerastené decko, rošťák s vynikajúcou kondičkou. No a tým by sme pomaly, ale isto s plusmi končili. Humor, ktorý možno fungoval v komikse, je vo filme rušivou a miestami až nepríjemnou (!) kombináciou paródie, WTF, halucinácie, detskosti, detinskosti, rozkošnosti, neuveriteľnosti, blbosti, nepochopiteľnosti a láskyplnosti. K tomu kreslené oblaky, hovoriaci kôň (resp. nehovoriaci, jeho myšlienky počujú len diváci) a animovaná mucha. Na pesničku štyroch priviazaných banditov s pohľadom od budúcnosti nikdy nezabudnem. Nechcem tým povedať, že je to plus. Zvrhlé 3*. ()

pytlik...

Při pohledu na Terence Hilla jsem se zaměřoval zejména na jeho chrup, neboť mi neustále tanula na mysli případná věta ze Slovácka sa súdí "Kača Prútkova byla robka trochu obstarší (řezaly sa jí po třetí zuby!)". Děj nemá smysl hodnotit, jednalo se o koninu vyprávěnou koněm, a protože u koní oceňuju jen salám, a né scénáristické schopnosti, nijak mě to nenadchlo. ()

ArdathBay

Lucky Luke je pravda sympaťák, ale ta nuda, ta nuda. Snahy o vtipnost vyšly z 90 procent spíše v úsměvnou trapnost. Kdo mě naopak dostal byl Luckův kůň. Bělouše sice moc nemusím, ale to co koník předváděl, bylo opravdu skvělé a děravý kloubouk dolů. Hill natočil pěkné exteriéry, ale scénář zůstal trestuhodně prázdný a scéna oči alá Leone to fakt nezachrání - jen vynikne propastný rozdíl. Z předchozího je "poměrně jasné, že volím radší animové Lucky Luky. ()

• Film se natáčel v Novém Mexiku, Coloradu a Arizoně. (NiaWolf)
  • V scéne, keď Luke (Terence Hill) cvála späť do mesta, aby obyvateľov varoval pred Indiánmi, znie soundtrack z filmu Posledný súboj (1966). (ČSFD)
  • V záběru, kde se plíží puma poblíž spícího Lucky Luka (Terence Hill), se jednalo o divokou pumu. Vedle Terence Hilla umístili flákotu masa a poradili mu, aby se nehýbal. Puma si ho díky tomu nevšímala, nicméně později zaútočila na kameru. (NiaWolf)