Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)

Nováček ve službách policie Terrence Hill získal díky pokusům NASA mimořádné schopnosti a stal se z něj superpolicajt!  Dave Speed (Terence Hill) je obyčejný policajt v malém městě, kde řeší zásadně banální případy. Jednoho dne však dojde k něčemu zvláštnímu. Pří výkonu služby v terénu je Dave vystaven radioaktivnímu záření. To na něj však nemá smrtelné účinky, ale naopak! Obdaří ho superschopnostmi, takže Dave najednou ovládá předměty silou své vůle a daří se mu řešit spoustu neobjasněných případů. A skok z mrakodrapu? Pro superpoldu žádný problém! Ale jak už to tak bývá, nic není jednoduché, věci se pořádně zamotají a Dave bude mít co dělat, aby vše urovnal. A vy se u toho pořádně zasmějete! (oficiální text distributora)

Djkoma

Výborné vtípky, velmi dobré tempo a Terence Hill. Člověk se smyslem pro humor se musí pobavit a pro mě stále zůstává Superpolda osobní záležitostí viděnou kdysi v mládí, kdy mě bavila ještě o drobek více. Nepamatuji si na slabší moment filmu, který s 97 minutami uteče jako voda hlavně díky neustálému ději a policejním záležitostem, které postavy řeší. ()

B!shop

Tohle je muj oblibenej film s Hillem, v kterem vubec nevadi, ze tu chybi Bud Spencer, coz je jedna z mala vyjimek. Jednak proto, ze tohle neni ten typ pribehu, kde by se uplatnil a taky proto, ze tu Hill dostal jineho partaka a to Ernesta Borgninea, kterej si s roli pritroublyho tlustyho poldy poradil velmi dobre a spousta vtipu je tu jen diky nemu. A i kdyz ve filmu neni moc bitek, vubec to nevadi, protoze film tahnou Hillovi superschopnosti, ktery jsou s ohledem na dobu vzniku filmu velice nadprumerne trikove udelany. Film je nejvic vtipnej zhruba prvnich 75 minut, pote uz se tvurci moc soustredili na kriminalni zapletku a tudiz ubyva foru, ale nastesti ani pribeh neni uplne nejhorsi. U tohohle filmu se vzdycky dobre pobavim. ()

Gemini

Představte si superhrdinu jehož kryptonitem je červená barva a ještě k tomu to, že první půlku filmu hrdina netuší jak to, že v jednu chvíli myšlenkou postrčí náklaďák a za pět minut se málem srazí se slonem, protože ho neviděl? A pak si představte, že celý příběh se vypráví retrospektivně z cely smrti:) Zní to divně, ale je to opravdu komedie, a vůbec ne špatná. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $12,400,000║ Tak trošku aj nostalgické spomienky ma spájajú z filmom ale rád si ho pozriem aj v dnešnej dobe(2010), je to taká "pästná" klasika s Terence Hillom, ktorá miestami slušne pobaví. /60%/ ()

Jara.Cimrman.jr

"Zatím žádnému odsouzenci v této zemi se nepodařilo přežít tři pokusy o popravu." Mám spoustu superschopností, ale většinou je před ostatními ze skromnosti tajím. To radioaktivní polda Dave Speed, alergik na červenou barvu, své schopnosti předbíhat auta, rychloregenerovat, chodit po vodě či vznášet se u stropu místnosti dává světu hrdě na obdiv a je při tom natolik zábavný, že mne od slušného hodnocení neodradí ani takové drobnosti, jako je v podstatě stupidní příběh či triky vysoustružené doma v mixéru. ()

• Když jsou Dave Speed (Terence Hill) s Evelyn (Julie Gordon) na stadionu, který je plný lidí, nechá je všechny zmizet, přestože je všude červené zábradlí a on při pohledu na červenou barvu ztrácí své výjimečné schopnosti. (skinny)
  • Film byl během osmdesátých let pravidelně zařazován do programu kabelové televize HBO. (henrycruel)