Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)
Trailer

Terence Hill tentokrát v roli ochránce zákona, omylem obdařeného nadpřirozenými schopnostmi... Příběh mladého amerického policisty Dava, u něhož se po náhodném radioaktivním ozáření začnou objevovat nadpřirozené schopnosti – vidí za roh, je schopen zabránit dopravním nehodám, pohybovat biliárovými koulemi, posunovat nákladními auty a skákat z horních oken mrakodrapů bez jediného zranění. Tyto netradiční vlohy ho však dostávají spíše do problémů: nikdo jej nechápe a jeho vnuknutím nevěří. Síla jej navíc opouští vždy, když vidí červenou barvu. V takových chvílích se David dostává do vskutku nezáviděníhodných situací, které obvykle přivádějí k nepříčetnosti jeho nadřízeného Willyho Dunlopa... Terence Hill se v bláznivé komedii Sergia Corbucciho představil bez své druhé polovičky, bručouna Buda Spencera. Společně si dvojici policistů zahráli v podobně laděných snímcích Dva výtečníci (1977) či Superpolicajti z Miami (1985). V Superpoldovi byl Hillovým parťákem Ernest Borgnine, známý například z westernu Divoká banda. (Česká televize)

Trailer

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USATržby Celosvetovo $12,400,000║ Tak trošku aj nostalgické spomienky ma spájajú z filmom ale rád si ho pozriem aj v dnešnej dobe(2010), je to taká "pästná" klasika s Terence Hillom, ktorá miestami slušne pobaví. /60%/ ()

kingik odpad!

Terence Hill jako superpolda s alergií na červenou barvu se navzdory tomu dostal zde do červených čísel. Dlouho bych pátral po tak banálním filmu a stejně tak banální zápletce sestávající z toho, že policista je vystaven radioaktivnímu záření. Následkem toho se z něj stává muž zákona se superschopnostmi. Má to háček. Nesmí přijít do styku s červenou barvou. Pak je zle. Věty, které jsem napsal v podstatě shrnují celý pitomoučký děj, který je sice tak hrozně splácaný, že si nevidí do huby, ale co hůř, on nudí, když přijde na předvedení oněch vlastností. Italové se zkrátka inspirovali sérií Supermanů a spíchli jakousi odnož, která jim připadala zábavná a plná akce. Vězte, že akce je tady natočená tak, až jsem se chechtal jak smyslů zbavený. Mě osobně víc než film pobavilo zjištění, že tahle ubohoučká slátanina je tady vysoce hodnocena. Obstarožní Terence Hill mě už ani v žádném filmu neláká a tímhle si dlouho nechám zajít touhu po jeho eskapádách, kterými nás kdysi s uličnickým výrazem ve tváři častoval se svým partákem Budem. Ostatně tomuhle filmu nepomůže ani kdyby ho překopal a remastroval Michael Bay se Spielbergem. Vše na tomhle filmu od kamery, herců až po předpotopní triky je superděs. 0% ()

duklak2

Přiznám se, že Terence Hilla a Buda Spencera moc nemusím a ani mě ty jejich filmy, kde padají rány a ozývají se takové zvuky, že to ani není možné, moc nemusím. Ale tenhle film je snad to jediné co se mi s Terencem líbilo a bylo to velmi zábavné. Z ozářeného policajta se stal superpolicajt. Jedinou jeho nevýhodou bylo to, že nesnášel červenou barvu. Jen lituji, že tenhle film jsem už hodně let neviděl a doufám, že se brzy dočkám. ()

Djkoma

Výborné vtípky, velmi dobré tempo a Terence Hill. Člověk se smyslem pro humor se musí pobavit a pro mě stále zůstává Superpolda osobní záležitostí viděnou kdysi v mládí, kdy mě bavila ještě o drobek více. Nepamatuji si na slabší moment filmu, který s 97 minutami uteče jako voda hlavně díky neustálému ději a policejním záležitostem, které postavy řeší. ()

topi80

Hodně ztřeštěná komedie, ve které Terence Hill se získanými nadpřirozenými schopnostmi odhalí nelegální hernu, zhatí dvě ozbrojená přepadení, udělá pár kanadských žertíků. A ač se před svým starším kolegou svými schopnostmi nijak netají, ten je přesvědčen o tom, že úspěchy mladého kolegy jsou dány především tím, že mu jde dobře příkladem a vše ho skvěle naučil. Do toho hraje dokola jedna píseň, která dodává crazy komedii pravý osmdesátkový šmrnc. Pokud jde o dabing, nad Trávníčkem a Županičem tady u mě vyhrála dvojice Pavlata a Schánilec, kteří tomu dodali mnohem více grotesknosti. A to si v jiných filmech nedovedu představit hlas, který by se k Hillovi hodil méně než právě ten Pavlatův :-) ()

• Film byl během osmdesátých let pravidelně zařazován do programu kabelové televize HBO. (henrycruel)
  • Když se seržant (Ernest Borgnine) objeví v Davidově bytě, Dave (Terence Hill) levituje u stropu a čte si komiks se Supermanem. To by mělo být nemožné, jelikož při pohledu na červenou ztrácí své schopnosti, takže by nesměl vidět Supermanův červený plášť a dokonce ani jeho červené logo na obálce. (henrycruel)
  • Když si Sylvius (Herb Goldstein) na závodním okruhu koupí točenou zmrzlinu v kornoutu, je poměrně vysoká, ovšem o několik vteřin poté, co uvidí lupiče, ukáže kamera z jiného úhlu, že je zmrzlina o poznání menší. (henrycruel)