Superpolda

Scénografie:

Marco Dentici

Kostýmy:

Franco Carretti

Přiznám se, že Terence Hilla a Buda Spencera moc nemusím a ani mě ty jejich filmy, kde padají rány a ozývají se takové zvuky, že to ani není možné, moc nemusím. Ale tenhle film je snad to jediné co se mi s Terencem líbilo a bylo to velmi zábavné. Z ozářeného policajta se stal superpolicajt. Jedinou jeho nevýhodou bylo to, že nesnášel červenou barvu. Jen lituji, že tenhle film jsem už hodně let neviděl a doufám, že se brzy dočkám.(13.7.2008)

Prvá polovica si zaslúži 4* dobrý humor, ktorý je taký klasickejší pre moderného diváka nezáživnejší, no stále zábavnejšie ako ,,komediálne" výkvety dnešnej doby. Druhá polka je však akoby zbúchaná na rýchlo hlavne po scenáristickej stránke, akoby už scenárista prestával dostávať nápady a tak je dej príšerne nelogický a miestami až otravne naivný. V konečnom dôsledku tu máme, ale celkom vtipné zakončenie, čiže napokon asi spokojnosť. 50% (10.9.2014)

• MrPierc

Ten film je tak špatně natočen, že ani naivita komedie nezakryla nedostatky. Bytky u kterých je vidět půl metru mezera mezi pěstí a obětí vidí i dítě se zánětem spojivek. Superpolda je ozářen a má super schopnosti = výborný námět, ale bohužel nebyl moc dobře využit. Naivita ve filmu je ale tak naivní, že filmy s Bud Spencerem a T. Hillem jsou oproti tomu na úrovni Shakespearských dramat !(10.4.2010)

Představte si superhrdinu jehož kryptonitem je červená barva a ještě k tomu to, že první půlku filmu hrdina netuší jak to, že v jednu chvíli myšlenkou postrčí náklaďák a za pět minut se málem srazí se slonem, protože ho neviděl? A pak si představte, že celý příběh se vypráví retrospektivně z cely smrti:) Zní to divně, ale je to opravdu komedie, a vůbec ne špatná.(12.2.2003)

Tohle v dobách mého jednociferného věku býval můj oblíbený film. Schválně, kdo z vás byste aspoň na chvíli nechtěl oplývat nadlidskými schopnostmi, skromně je nevystavovat světu na odiv, bejt vtipnej a ještě randit s fešnou neteří svého nadřízeného? Protiklad Supermana, který se nebere moc vážně, čímž u mě, narozdíl od de facto parodované předlohy, jednoznačně boduje. Film mě i po mnoha letech od posledního shlédnutí bavil, příjemně jsem u něj zrelaxoval, a to je přesně to, co od komedie v létě očekávám. Na svém **** hodnocení, které jsem sem švihnul v roce 2009 bez bezprostředně předcházejícího shlédnutí, nehodlám nic měnit.(18.6.2016)

• - Když Dave (Terence Hill) šplhá ve vzduchu po letadle a kouká skrze okno na Evelyn (Julie Gordon), červený pruh na letadle nemá žádný vliv na jeho super schopnosti. (henrycruel)

• - Film byl během osmdesátých let pravidelně zařazován do programu kabelové televize HBO. (henrycruel)

• - Jeden ze sloganů filmu zněl: „Komedie práva a nepořádku.“ Ernest Borgnine (seržant Dunlop) si ve skutečnosti zahrál v kriminální komedii s názvem Zákon a nepořádek (1974). (henrycruel)