poster

Superpolda

 • český

  Superčmuchal

 • italský

  Poliziotto superpiù

 • slovenský

  Superpolicajt

 • anglický

  Super Fuzz

Komedie / Akční / Sci-Fi

USA / Španělsko / Itálie, 1980, 104 min

Režie:

Sergio Corbucci

Scénář:

Sergio Corbucci

Střih:

Eugenio Alabiso

Scénografie:

Marco Dentici

Kostýmy:

Franco Carretti
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tomtomtoma
  ***

  Jednoduše zábavná komedie, kde dobro, v podobě policisty s nadpřirozenými schopnostmi Davea Speeda (Terence Hill), se pořádně zapotí, aby přemohlo nepoddajné zlo, zastupované bossem padělatelů jednodolarovek Torpedem (Marc Lawrence) a rafinovanou bývalou filmovou hvězdou Rosy Labouche (Joanne Dru). Superpoldu doplňuje lehce neschopný, naivní, ale snaživý seržant Willy Dunlop (Ernest Borgnine) a přítelkyně Evelyn (Julie Gordon), která se rozhodně jen tak nesmíří s tím, aby nad ní měl superpolda převahu. Zajímavou postavou je břichomluvec Silvius (Herb Goldstein), který je schopen prodat i mluvícího psa. A nakonec jsou padouši dopadeni a všechno může skončit svatbou.(4.9.2010)

 • Fallen_One
  *****

  Terence Hill jako policista s nadpřirozenými schopnostmi u mě silně zabodoval už v dětství, kdy jsem film viděl prvně a musím říct, že ani po letech mě neomrzel. Škoda jen že ta žvýkačková bublina na konci nevypadá jako žvýkačková bublina :-D Spolu s Podivným dědictvím výborným filmem, kde Terence válí i bez Buda. Co ještě musím vyzdvihnout je hudba. Úvodní song od The oceans nemá chybu a Rocket Theme je neuvěřitelně návyková ;-)(25.4.2007)

 • Traktorista

  Úžasná podívaná a na svou dobu parádní pecka. K tomu hafo naprostých super nápadů, vynikající dabing a ve výsledku je tu maximální filmová lahůdka, která opravdu dokáže pobavit. Dlouhodobá zábava v mých mladých, dětských letech a když jsem to nedávno viděl znova, musel jsem se skoro celej film smát, jak výborně je to celý natočený. K tomu ten super konec, to jsem se smál ještě při titulcích - prostě bombička.(31.7.2011)

 • kaylin
  ***

  Asi jsem si to prostě jenom pamatoval zábavnější, ale na druhou stranu se tomu nemůže vzít, že je to narvané nápady, že se pořád něco děje a dokáže to celou stopáž udržet vaši pozornost. Terence Hill je tady ve výborné formě a ukazuje, že i bez Buda Spencera dokázal utáhnout celý film, ale pravda Ernest Borgnine mu tady přicmrndává výborně.(31.10.2014)

 • Djkoma
  ****

  Výborné vtípky, velmi dobré tempo a Terence Hill. Člověk se smyslem pro humor se musí pobavit a pro mě stále zůstává Superpolda osobní záležitostí viděnou kdysi v mládí, kdy mě bavila ještě o drobek více. Nepamatuji si na slabší moment filmu, který s 97 minutami uteče jako voda hlavně díky neustálému ději a policejním záležitostem, které postavy řeší.(26.8.2004)

 • - Když jsou Dave Speed (Terence Hill) s Evelyn (Julie Gordon) na stadionu, který je plný lidí, nechá je všechny zmizet, přestože je všude červené zábradlí a on při pohledu na červenou barvu ztrácí své výjimečné schopnosti. (skinny)

 • - V scéne, v ktorej Dave zachraňuje seržanta z potopenej lode na nafúknutej žuvačke, je detailný záber na seržantovu tvár. Steká z nej voda. A to aj napriek tomu, že sa nachádzali pod vodnou hladinou. (Hudino)

 • - Bud Spencer odmítl roli ve filmu a dal přednost snímku Milionový brouk (1980). Jeho místo tak zaujal Ernest Borgnine. (korbitch22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace