Superpolda

Scénografie:

Marco Dentici

Kostýmy:

Franco Carretti

Prvá polovica si zaslúži 4* dobrý humor, ktorý je taký klasickejší pre moderného diváka nezáživnejší, no stále zábavnejšie ako ,,komediálne" výkvety dnešnej doby. Druhá polka je však akoby zbúchaná na rýchlo hlavne po scenáristickej stránke, akoby už scenárista prestával dostávať nápady a tak je dej príšerne nelogický a miestami až otravne naivný. V konečnom dôsledku tu máme, ale celkom vtipné zakončenie, čiže napokon asi spokojnosť. 50% (10.9.2014)

• kingik

Terence Hill jako superpolda s alergií na červenou barvu se navzdory tomu dostal zde do červených čísel. Dlouho bych pátral po tak banálním filmu a stejně tak banální zápletce sestávající z toho, že policista je vystaven radioaktivnímu záření. Následkem toho se z něj stává muž zákona se superschopnostmi. Má to háček. Nesmí přijít do styku s červenou barvou. Pak je zle. Věty, které jsem napsal v podstatě shrnují celý pitomoučký děj, který je sice tak hrozně splácaný, že si nevidí do huby, ale co hůř, on nudí, když přijde na předvedení oněch vlastností. Italové se zkrátka inspirovali sérií Supermanů a spíchli jakousi odnož, která jim připadala zábavná a plná akce. Vězte, že akce je tady natočená tak, až jsem se chechtal jak smyslů zbavený. Mě osobně víc než film pobavilo zjištění, že tahle ubohoučká slátanina je tady vysoce hodnocena. Obstarožní Terence Hill mě už ani v žádném filmu neláká a tímhle si dlouho nechám zajít touhu po jeho eskapádách, kterými nás kdysi s uličnickým výrazem ve tváři častoval se svým partákem Budem. Ostatně tomuhle filmu nepomůže ani kdyby ho překopal a remastroval Michael Bay se Spielbergem. Vše na tomhle filmu od kamery, herců až po předpotopní triky je superděs. 0%(3.8.2012)

Jednoduše zábavná komedie, kde dobro, v podobě policisty s nadpřirozenými schopnostmi Davea Speeda (Terence Hill), se pořádně zapotí, aby přemohlo nepoddajné zlo, zastupované bossem padělatelů jednodolarovek Torpedem (Marc Lawrence) a rafinovanou bývalou filmovou hvězdou Rosy Labouche (Joanne Dru). Superpoldu doplňuje lehce neschopný, naivní, ale snaživý seržant Willy Dunlop (Ernest Borgnine) a přítelkyně Evelyn (Julie Gordon), která se rozhodně jen tak nesmíří s tím, aby nad ní měl superpolda převahu. Zajímavou postavou je břichomluvec Silvius (Herb Goldstein), který je schopen prodat i mluvícího psa. A nakonec jsou padouši dopadeni a všechno může skončit svatbou.(4.9.2010)

I já se přidávám k těm, kteří v dětství na tomto filmu ulítali. Hill a Spencer patřili mezi moje nejoblíbenější herce a vždycky se rád podívám na jejich filmy. Jediným problémem je fakt, že je mám nejraději hezky po hromadě. Jakmile hrají „single“, jde kvalita filmů o stupínek dolů. To však neznamená, že by šlo o nějaké propadáky, ale prostě mi tam vždycky chybí ten druhý. Když jsem se na Superpoldu podíval po čase, už jsem z něj prostě nebyl tak odvařený, jako kdysi. Přece jenom po třicítce se vám zdá scénář už dost uhozený. Ve své době však kouzlo a půvab měl, to nepopírám. I zde se dá narazit na několik velice povedených scén/hlášek. Z nostalgie bych ty čtyři * dal, ale pokud mám hodnotit objektivně tak to bude jen za tři a příjemných 60%.(14.11.2015)

Policista David Speed (Terence Hill) získá po radioaktivním ozáření superhrdinské schopnosti. Má to však jeden háček, jeho schopnosti ruší červená barva... Inu některé sólovky Terence Hilla (ale také Buda Spencera) byly poněkud slabší, ale to rozhodně neplatí o Superpoldovi, který se jednoznačně povedl. Příběh je zábavný a v rámci Terrencovy filmografie také originální, samotný Terrence je sympaťák jako vždy, navíc mu tato role opravdu sedla a především má skvělého parťáka seržanta Dunlopa, kterého si zahrál samotný Ernest Borgnine. Pochopitelně nechybí v zásadě všechny klasické prvky, jakožto atraktivní prostředí města Miami, Sal Borgese jako záporák a samozřejmě chytlavá ústřední skladba, to vše v režii zkušeného Sergia Corbucciho. Superpolda tak bezpochyby patří mezi nejlepší Terenceovy sólové filmy.(1.3.2015)

• - Film se natáčel v Miami na Floridě. (henrycruel)

• - Když Dave (Terence Hill) a seržant (Ernest Borgnine) vyletí z moře na žlutém balónu, jsou jejich šaty za pár vteřin naprosto suché, a to i přesto, že se právě vynořili z vody. (henrycruel)

• - Když se seržant (Ernest Borgnine) objeví v Davidově bytě, Dave (Terence Hill) levituje u stropu a čte si komiks se Supermanem. To by mělo být nemožné, jelikož při pohledu na červenou ztrácí své schopnosti, takže by nesměl vidět Supermanův červený plášť a dokonce ani jeho červené logo na obálce. (henrycruel)