Superpolda

• Česko Superčmuchal (více)

Terence Hill tentokrát v roli ochránce zákona, omylem obdařeného nadpřirozenými schopnostmi... Příběh mladého amerického policisty Dava, u něhož se po náhodném radioaktivním ozáření začnou objevovat nadpřirozené schopnosti – vidí za roh, je schopen zabránit dopravním nehodám, pohybovat biliárovými koulemi, posunovat nákladními auty a skákat z horních oken mrakodrapů bez jediného zranění. Tyto netradiční vlohy ho však dostávají spíše do problémů: nikdo jej nechápe a jeho vnuknutím nevěří. Síla jej navíc opouští vždy, když vidí červenou barvu. V takových chvílích se David dostává do vskutku nezáviděníhodných situací, které obvykle přivádějí k nepříčetnosti jeho nadřízeného Willyho Dunlopa... Terence Hill se v bláznivé komedii Sergia Corbucciho představil bez své druhé polovičky, bručouna Buda Spencera. Společně si dvojici policistů zahráli v podobně laděných snímcích Dva výtečníci (1977) či Superpolicajti z Miami (1985). V Superpoldovi byl Hillovým parťákem Ernest Borgnine, známý například z westernu Divoká banda. (Česká televize)

canucks333

Prvá polovica si zaslúži 4* dobrý humor, ktorý je taký klasickejší pre moderného diváka nezáživnejší, no stále zábavnejšie ako ,,komediálne" výkvety dnešnej doby. Druhá polka je však akoby zbúchaná na rýchlo hlavne po scenáristickej stránke, akoby už scenárista prestával dostávať nápady a tak je dej príšerne nelogický a miestami až otravne naivný. V konečnom dôsledku tu máme, ale celkom vtipné zakončenie, čiže napokon asi spokojnosť. 50% ()

Liduskaa

Trošku slabší než obvykle ..na konci když lítali na té "bublině-balónu" sem přivírala oči abych je pak znovu otevřela a musela si říct oni to tam opravdu dali... ()

tranquill

Klasický Terence Hill. Tentokrát bez kolegy vousáče, ale je tam vše: bitky, hloupí padouši, ztřeštění policisté a navrch sci-fi námět. ()

mak.

Asi budu za exota, ale jako malý jsem tenhle film miloval a sjiížděl ho na VHSce donekonečna... nemůžu jinak. ()

Grogan

Hodně zábavná variace filmařů na superhrdiny typu Superman, Spiderman... Hill exceluje a ani moc nevadí, že Bud tu tentokrát není. ()

FireTight

Když si vzpomenu na tu titulní písničku... "Supa, supááááá, supa, supa, supa!", tak se mi tak nějak dělá blbě... Ale jinak? Jinak mám Superpoldu Terence Hilla docela v oblibě, je to taková příjemná komedie plná superschopností a superpoldů. Není to sice aspirant na komedii tisíciletí, ale jako taková odpočinková záležitost to bohatě, bohatě stačí a Terence Hill měl alespoň příležitost dokázat, že zvládne utáhnout film i bez asistence Buda Spencera. Snad jen ten závěrečný žvýkačkový balón se moc nepovedl... Vypadá tak strašně uměle! :( Každopádně srdeční záležitost dětských let. ()

Ceberus

Low budget Superman / Hancock. Klasická spencer-hillovina bez Buda Spencera, který roli údajně odmítl a byl tak nahrazen Borgninem, což docela chápu, protože ta role byla skutečně vedlejší a nebyli s Hillem na stejné úrovni (pokud tedy nedošlo k nějakému přepsání scénáře na tělo Borgninovi). Klasická v tom smyslu, že jede podle osvědčené šablony tehdejších "spaghetti westernů" - bitky využívající blízké rekvizity, neustále se opakující jedna písnička apod. Za nejlepší spencer-hillovinu (ať už spolu nebo zvlášť) tak stále považuji Dva výtečníky. ()

kyLuke

Po prvním shlédnutí Superpoldy mě film nějak nezaujal ba naopak.Po druhém shlédnutí se mě ovšem Superpodla zalíbil mnohem a mnohem víc.Ale to asi bude díky lepšímu dabingu z české televize se Svatoplukem Skopalem. ()

xenopus

Tohle v dobách mého jednociferného věku býval můj oblíbený film. Schválně, kdo z vás byste aspoň na chvíli nechtěl oplývat nadlidskými schopnostmi, skromně je nevystavovat světu na odiv, bejt vtipnej a ještě randit s fešnou neteří svého nadřízeného? Protiklad Supermana, který se nebere moc vážně, čímž u mě, narozdíl od de facto parodované předlohy, jednoznačně boduje. Film mě i po mnoha letech od posledního shlédnutí bavil, příjemně jsem u něj zrelaxoval, a to je přesně to, co od komedie v létě očekávám. Na svém **** hodnocení, které jsem sem švihnul v roce 2009 bez bezprostředně předcházejícího shlédnutí, nehodlám nic měnit. ()

Comida

Hodně příjemná a šílená komedie s úžasným Terencem Hillem v hlavní roli. Občas celkem vtipné, ale ne nijak extrémně. Většinou jsem se jen pousmál. Občas bohužel trochu až moc stupidní, hlavně ke konci kdy se na scéně objeví žvýkačka. Film i do té doby působil trochu hloupě, ale tohle bylo už moc. Jasně je to originální a Sergio Corbucci tím dokázal že má skvělou představivost, ale díky hrozným efektům ta scéna vypadala strašně. Takže posledních pár minut mne už jen přesvědčilo o třech hvězdách. 6/10. ()

topi80

Hodně ztřeštěná komedie, ve které Terence Hill se získanými nadpřirozenými schopnostmi odhalí nelegální hernu, zhatí dvě ozbrojená přepadení, udělá pár kanadských žertíků. A ač se před svým starším kolegou svými schopnostmi nijak netají, ten je přesvědčen o tom, že úspěchy mladého kolegy jsou dány především tím, že mu jde dobře příkladem a vše ho skvěle naučil. Do toho hraje dokola jedna píseň, která dodává crazy komedii pravý osmdesátkový šmrnc. Pokud jde o dabing, nad Trávníčkem a Županičem tady u mě vyhrála dvojice Pavlata a Schánilec, kteří tomu dodali mnohem více grotesknosti. A to si v jiných filmech nedovedu představit hlas, který by se k Hillovi hodil méně než právě ten Pavlatův :-) ()

Ex_Machina

Tiež by som chcel mať superschopnosti ako Terence. Konal by som iba dobro ako on, potieral zločin a trošku to využil na očarenie ženy mojich snov. Ale pred tým by som ako on samozrejme vyriešil nejeden zapeklitý policajný prípad a možno aj trochu zachránil svet. Inak Terence je presne ten typ muža, čo zakaždým nepotrebuje mať vo filme po svojom boku Buda Spencera a na svoj komediálny potenciál mu stačí charizma a pár výrazov. ()