Bud Spencer a Terence Hill v boji s nebezpečnými pistolníky a falešnými hráči... O velkých penězích a účinných intrikách, o dvou přátelích, kteří lehkovážně pozbyli a s velkou námahou nabyli zpět své bohatství, o mužích, kteří dokáží nebezpečně dobře zacházet s pistolí, a o jiných, kteří se vyznají ve falešných hrách. O tom všem a ještě o mnohém jiném vypráví s nadsázkou a trochou ironie film z Divokého západu, který v roce 1968 natočil režisér Giuseppe Colizzi. Role nerozlučných kamarádů, jež se snaží dostat ke svým penězům, Colizzi svěřil populární herecké dvojici Bud Spencer a Terence Hill. Jejich společníkem se v roli mazaného Cacopoulose stal Eli Wallach, představitel obávaného Calvery ze slavného filmu Sedm statečných. Dobrodružná cesta za zlodějem je provázená pro tento žánr typickými potyčkami a rvačkami, které vrcholí velkolepou bitkou v kasinu. Film patří do série populárních italských westernových komedií, nazývaných též spaghetti-westerny. (Česká televize)

Diego75

Tomuto filmu skutečně vůbec nic nechybí. Není to typický film dvojce Bud Spencer a Terence Hill, ale skvělé herecké výkony a příběh dodávají filmu tu pravou napínavou westernovskou atmosféru. ()

PeteBuck

Klasický spaghetti wester, príjemná pohodovka, na ktorú sa dobre pozerá. Eli Wallach si ide vyrovnávať účty a do cesty sa mu pripletie Spencer a Hill. Zápletka je klasická, stará dobrá pomsta. Hill tu prejde takmer celý film s jedným výrazom ako Clint Eastwood, Bud Spencer už tu začína svoju dráhu týpka, ktorého proste častejšie napália než jeho parťáka HIlla. Vtipných momentov pár, ale stále sa niečo deje a posledný týpek dá tradične trochu viac zabrať, ale čo už. Eli Wallach celkom sadol k Hillovi aj Spencerovi. ()

PTuranyi

Prvý film dvojice Terence Hill, Bud Spencer, ktorá sa tvári ako seriózny western. Nejaké bitky tu sú, ale už žiadne požmurkávanie na diváka. Hill je tu seriózny tvrdý chlapík a ide mu to dobre. Vtipné prvky tu sú ale netlačia sa do popredia, takže celok je vyvážený medzi drámou, pomstou, zábavou a spravodlivosťou. ()

huriccan

Leone, Barboni, Colizzi, italové okořenili westerny tomatovou omáčkou s oregánem a natočili spoustu nezapomenutelných snímků. Tady navíc s fantastickým Elim Wallachem v hlavní roli. Ještě teď a to jsem to několik let neviděl, ho mám před očima jako Cacopulose s tím lišáckým pohledem. ()

Svadbos

Film sa snaží imitovať epické diela dvojice Eastwood-Leone, ale Colizzimu chýba Leoneho štýl. Terence Hill hrá chlapíka menom Cat Stevens, ale nie sú tu žiadne rockové piesne. ()

PORTER44

Slušná westernová podívaná v komediálním duchu,nechybí jak spousta vtipných scén tak i docela dobrých přestřelek a samozřejmě jak herecké obsazení napovídá Hill-Spencer i dost rvaček.Tentokrát ke známé dvojici přibude třetí partner E.Wallach který je svým hereckým uměním skvěle doplnil.Závěrečná scéna z kasína a jejich skvělá lest bylá výborná. ()

topol999

Dlouho jsem váhal jestli mám dát plný počet, ale pak jsem si řekl, že by to bylo vůči ostatním filmům nespravedlivé. Dlouho mi tento film utíkal, a tak jsem si myslel, že je to nějaká slabota, ale opak je pravdou. Skvělý akční western se špetkou humoru. Hlavní postavy jsou stejně drsné jako v prvním díle a navíc ještě parchant Cacopolus v podání špinavce Wallacha. Akce je velice dost, bitky už se konečně taky objevují, takže já jsem spokojen. Bohužel jsem tento skvělý film viděl na Barrandově a tím pádem jsem dostal ten špatný dabing. Trávníčkův drsňáckej hlas mi výjimečně nevadil, naopak Zavřel na Spencera byl dost slabej. Za to Zahajský na Wallacha byl výborný. PS: konečná přestřelka v kasínu a nápad s ruletou je for ever. PSS: dnes jsem zhlédl i ten původní dabing a musím říct, že Štěpánek a Hrušinský jedou na plnej plyn a Přeučil dokonce na 105% ()

SNCIS

Rozhodně lepší než Bůh odpouští, já ne! Spencer už tu má více prostoru a modrooký Hill je stále za drsňáka. "Nic nezkoušej nebo tě zabiji." - "Hele věř mu, on není jako já." Pár vtipných momentů se tam najde, ale ne tolik. Je to drsná kovbojka s dobrým příběhem. "Můj děda vždycky říkával..." Nutno dodat, že film má dva dabingy - Když běží na české televizi Spencera dabuje Rudolf Hrušínský a mne to nesedí, když běží na Nova TV jsou tam hlasy na které jsme zvyklí: Hill - Pavel Trávníček. - 60%. ()

Ajbell

Priemerná spencer-hillovka, ale nechýbajú poriadne pästačky a to, čo máme u Spencera a Hilla radi, teda že sa parádne dopĺňajú a znovu tvoria neodlúčiteľnú dvojicu. ()