Bud Spencer a Terence Hill v boji s nebezpečnými pistolníky a falešnými hráči... O velkých penězích a účinných intrikách, o dvou přátelích, kteří lehkovážně pozbyli a s velkou námahou nabyli zpět své bohatství, o mužích, kteří dokáží nebezpečně dobře zacházet s pistolí, a o jiných, kteří se vyznají ve falešných hrách. O tom všem a ještě o mnohém jiném vypráví s nadsázkou a trochou ironie film z Divokého západu, který v roce 1968 natočil režisér Giuseppe Colizzi. Role nerozlučných kamarádů, jež se snaží dostat ke svým penězům, Colizzi svěřil populární herecké dvojici Bud Spencer a Terence Hill. Jejich společníkem se v roli mazaného Cacopoulose stal Eli Wallach, představitel obávaného Calvery ze slavného filmu Sedm statečných. Dobrodružná cesta za zlodějem je provázená pro tento žánr typickými potyčkami a rvačkami, které vrcholí velkolepou bitkou v kasinu. Film patří do série populárních italských westernových komedií, nazývaných též spaghetti-westerny. (Česká televize)

topi80

Bud Spencer a Terence Hill opět spolu, ale zatím stále ve vážném tónu a bez té legrace, se kterou je máme spojené nejvíc. I když... Už se nám tady začínají pomalu rýsovat charaktery, kterými tito herci vstoupili později do našich obýváků. Terence jako ten hybatel (byť zde stále se drsně eastwoodovsky tvářící jako v Bůh odpouští, já ne) a Bud jako ten bručoun. A žádní velcí myslitelé. Bud tady dá i své pověstné razítko. Ocitáme se na té hranici, která byla prolomena filmem Pravá a levá ruka ďábla. Stačilo by v tomto filmu posunout charaktery a děj ještě více do extrému a už bychom se v tom komediálně - parodickém ranku ocitli. Celý ten vývoj této dvojice je tedy vlastně úplně logický. Ale ani zde není nouze o odlehčené chvilky, o které se ale překvapivě stará ?záporák? Eli Wallach, který ve filmu projde kuriózní proměnou z nelítostného zabijáka v trochu komickou figuru. Film rozhodně stojí za zhlédnutí, svůj vlastní díl superlativů si zaslouží i působivá psychohudba. ()

eFOXsize

Trochu méně výrazná ústřední dvojice, což filmu kupodivu neškodí, naopak. Pro mě ale na stejné úrovni jako Bůh odpouští, já ne! Hodnocení zmíněného: Spencer - Hill. Komedie s nadsázkou, lhostejno k prostředí, ačkoliv western je celkem fajn. Vlastně si moc nepamatuji přesný děj, tuhle dvojku mám prostě ráda, vím, že se pobavím a že atmosféra je příjemná. Zápletky jejich filmů mi přijdou průměrné, ale solidně zpracované, nezklamou :-) // Tak jsem si uvědomila, že obličejové výrazy Terence Hilla skutečně zbožňuji. tenhle žánr mu prostě sedl, o tom žádná. ()

Pitryx

Nu, rozhodně lepší nežli první film z trilogie, ale je to zbytečně dlouhé a má to pomalé tempo. Už se to trochu stáčí ke komediální poloze, ale ještě stále bych to komedií nenazval. Koukatelný snímek, ale ti dva mají i o hodně lepší. Celé to kazí závěr, absence bitky nebo pořádné přestřelky. 2015022312510/12510 ()

adamix

Celkom dobrý western, no prvá polovička nebola taká zaujímavá. Tá druhá bola zaujímavejšia a pri niektorých scénkach som sa aj zasmial (napr. scénka, kde sa Bud Spencer bije s tým černochom). Eli Wallach ma takisto trochu prekvapil a Spencer a Hill tu boli trochu divní, ako v iných svojich filmoch, viac vážnejší (a hlavne Hill). Dávam 3*, lebo som čakal, že to bude trochu inak vyzerať, že to bude mať viac života v sebe. No hviezdičku dávam za Eliho, nesmrteľnú dvojku a dej a k tomu 65%. ()

subic

28letý Terence Hill nehne ani brvou, celou dobu se tu tváří nezvykle vážně. Achillovou patou tohohle špageťáku je jeho délka. První hodinka by se dala zkrátit na 10 minut, dít se něco začne až v druhé polovině. Kasíno podvádí, tak je potřeba podvést kasíno a pro jistotu ještě ty, co podvádějí, srovnat do lajny a postřílet. Film mi přijde ještě od trochu slabší než pozdější špageťárna Pravá a levá ruka ďábla (1970). Předchozí film Bůh odpouští, já ne! (1967) jsem zatím neviděl, tak nemůžu porovnat. 55% ()

majky19

Výborná westernová komedie, která zcela určitě pobaví nejen příznivce snímků s ústřední dvojicí Budem Spencerem a Terencem Hillem v hl. rolích. Není to sice ten klasický film, ve kterém vidíme většinou na konci filmu tu pravou nefalšovanou rvačku mezi oběma znepřátelenými tábory, ale i tento film má něco do sebe. Velmi mě bavila i role Eliho Wallaha, kterému role "záporáků" jednoznačně svědčí a který v roli podvodníčka byl opravdu nezapomenutelný, ostatně i jako v jeho dalších, známějších snímcích. Film se mi moc líbil a hodnotím po zásluze plným počtem. ()

ostravak30

Pro Buda Spencera a Terence Hilla se jednalo o jednu z prvních spoluprací a zároveň jeden z mála vážně míněných filmů. Těm dvěma je tu přisouzena úplně jiná role než na jaké je divák u nich zvyklý. B. Spencer nerozdává rány jak na běžícím páse a T. Hill mu ani tak moc nesekunduje. Přestože druhý jmenovaný je výborným pistolníkem a první zase přeci jen nějakou tu ráno udělí, častěji sledujeme, jak se nechají přelstít. Jenže 132 minut je opravdu přespříliš. To ani dva slavní herci neutáhnou. Je tu hodně slepých uliček, jako by chvílemi tvůrci nevěděli kudy kam, místy se opakují. V kontextu pozdějších filmů se mi tento nelíbil až tak moc, přestože i zde najdeme pár vtipných momentů. Jenže mě se prostě nějak filmy Giuseppeho Colizziho nelíbí. ()

smrtubohem

V podstatě jde o druhý díl westernu BŮH ODPOUŠTÍ, JÁ NE. Oproti ostatním filmům Spencera a Hilla se tento liší menší dávkou vtipu, je napínavější, drsnější a tak nějak westernovější. Nicméně se mi to líbilo velmi. ()

Danulinda

Bohužel horší pokračování zdařilého prvního dílu Bůh odpouští, já ne. Největší problém vidím v hlavním představiteli, který se mi místy zdál spíše směšný, než-li zábavný a film tím dějově klesl níže, než by tomu bylo bez této role. Herec jako takový byl v pohodě, ale scénář psaný pro něj byl slabší. Stále se však, i přes zbytečně dlouhou délku, které by velmi prospělo zkrácení, jedná o solidní průměr. ()

Darth Kedr

Klasický spaghetti western s Terencem Hillem a Budem Spencerem, kteří opět hrají spíše vážnější role, i když bez pár bitek se to neobejde. Obrovský prostor však dostává také Eli Wallach v roli, která mi hodně připomínala Tuca ("ošklivého") z Leoneho klasiky. Opět je to taková komplikovaná osobnost, která je záporákem a zároveň částečně i klaďasem. To je pozice, která Eli Wallachovi opravdu svědčí, proto zahrál tak skvěle. No a právě tento výkon dává filmu něco navíc a řadí ho k těm lepším. ()

Stanmi

Povedený westernový špageťák s trojicí skvělých herců, takové je Trumfové eso (i když o karty tady zase tak moc nejde). Děj filmu navazuje na předchozí snímek Bůh odpouští, já ne, takže tu opět máme Cata Stevense a Hutche Bessyho (Terrence Hill a Bud Spencer). Ti příjdou ne úplně legální cestou k balíku peněz. Původní majitel je však chce zpátky a tak osvobodí vězně Cacopoulose (Eli Wallach) a příkáže mu, ať získá peníze zpátky a těch dvou se zbaví. Jenže čtverák Cacopoulos má vlastní plány a tak naši dvojicí sice okrade, ale nechá žít, Cat a Hutch však chtějí prachy zpátky, jenže než Cacopoulose naleznou, jsou jejich finance už v oběhu a tak jediná šance, jak získat peníze zpátky je spojit se s Cacopolousem na jeho cestě za pomstou...Režisér Colizzi v tomto snímku trochu ubral na brutalitě a přidal na humoru. Jasným důkazem je právě postava vykutáleného desperáta Cacopolouse, který vždycky má nějakou životní radu od svého dědy. Asi je zbytečné psát, že Eli Wallach v této roli exceluje a v zásadě zastiňuje oba hlavní hrdiny. Na humoru pak přidává i postava Hutche a tak jediným tim pravým zachmuřeným hrdinou zůstává Terrence Hill. Ale i to se za pár let změní. Trumfové eso se může směle zařadit mezi ty nejlepší filmy nejen Terrence Hilla a Buda Spencera, ale spaghetti westernu obecně. ()

4567arthur

Hutch Bessy ( Bud Spencer ) a Cat Stevens ( Terence Hill ) se po Billovi smrti, vydávají hledat jeho spolupracovníka a ten na ně posílá sympatického, ale dost vychcaného Cacopoulose ( Eli Wallach ), který né, že jim ukradne jen zlato, ale taky je párkrát oblafne. Trumfové eso lehce navazuje o rok starší spaghetti western " Bůh odpouští, já ne! " , který je beze slov vynikající a jeho pokračování není vůbec na škodu, právě naopak na mě zapůsobilo snad ještě víc. Budy tady má konečně stejně vyváženou roli s Hillem a je radost to sledovat. Vynikající kino dabing Petr Štěpánek a Rudolf Hrušínský. Pět hvězdiček jak vyšitých! 100%!! "Víš.. můj dědeček vždycky říkával: i když máš jen malou výhodu, snaž se abys jí neztratil." ()

p.a.douch

Bad s Terencem na počátku společné kariéry a k tomu skvělej Eli Walach. Velmi dobrej western. Do "Tenkrát na západě" a "Hodný, zlý a ošklivý" mu něco málo schází (ale fakt málo), ale jinak je to doopravdy dobrý. 90 %. ()

Cascabel

Film drží nad vodou jedině Elie Wallach a některé parodické prvky (např. závěrečný souboj paroduje Pro pár dolarů navíc). Příliš motivů vykradených z italowesternů najednou, moc nelogičností ve scénáři a moc dlouhá stopáž. ()

v.indruchova

Nebylo to vůbec špatný, ale když se mě přítel zeptal jak dopadl ten film na kterej jsem se dívala nevěděla jsem. To něco značí. Westerny jsou pro mě hold zdlouhavá záležitost. Výborné herecké výkony. Nezvyk byl, že Bud i Terence byli fakt drsní a komedie jsem tam našla co se tak za nehet vešlo. Celkem mě ten malej hajzlík a jehobáchorky, (=Takopulos- je řek :) co naši dvojici pořád dokola napaloval, lezl krkem. Kluci byli drsňáci, ale podle scénáře trochu hlupáci :) Scéna s oslavy mexikánců o ohavnými maskami, brr. Dabing je v podání Hrušínského a Štěpánka nezvykem. Hill je úžasný herec dokáže zahrát klasickou špagetovku a dokáže si ze sebe udělat legraci a najednou toto kde je takovej drsňák, nebo v Djangovi to je úplně jinej člověk. Na půl němec a na půl ital vlastním jménem Mario Girotti své geny nezapře. Bud je ital vlastním jménem Carlo Pedersoli. Byl veden k dráze finančníka a potom sportovce což je také ve filmech znatelné :) 1. společný spaghetti western byl BŮH ODPOUŠTÍ... JÁ NE! Díky těmto klukům vděčíme za tak skvělou zábavu. ()