Druhá míza

Imagine

(neoficiální název)

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2015, 106 min

Al Pacino poprvé jako štědrý hodný dědeček, který opustí svou hvězdnou pěveckou kariéru (plnou drog a alkoholu) a nevěrnou, mladičkou milenku, aby navštívil svého "ztraceného" syna a jeho rodinu. Příjemná podívaná, která hlavně díky Alovi, dokáže zahřát u srdce. Jen zde není nic co by si divák zapamatoval.(11.11.2016)

Al is back! Po řadě prapodivností se můj miláček objevil konečně v něčem jako stvořeným pro něj. Ano, ano. Děj o pohádkově bohatém dědečkovi tu už párkrát byl, ale tohle mělo šmrnc. Jednak to bylo samozřejmě Al Pacinem. Z jeho očí i přes jeho věk jsem zase viděl koukat čerta z Ďáblova advokáta, přísahám že jo. Ale nebylo to jen jím. Film je velmi vtipně a citlivě prolnut písničkami Johna Lennona a jelikož je on zase pro změnu mým dvorním zpěvákem nemohl jsem si více lebedit. Sám námět opřený o jeden zašantročený dopis zas taková tuctovka není. Někdy to holt tak v životě přijde. Řítíte se jím jak to jde a najednou zjistíte, že jste nějak blbě odbočili. Nevíte kdy a nevíte kde, možná to tušíte. Před vámi je konec cesty a sráz. Někdo dobrzdí, někdo ne. Někdo si všimne celkem rychle, že jede blbě, někdo to nepozná za celej život. Těch možností jak to zjistit je nepočítaně. Pro někoho tím může být vážná nemoc, pro někoho zlý skutek co už nejde před sebou samým okecat, někomu to prozradí přátelé a někdo to tak nějak pozná najednou sám. Hrdinovi filmu bliklo ve chvilce, kdy četl dávno psaný a jemu věnovaný dopis. A v tom je kouzlo filmu. Pro mně je to ta pravdivost, to hození ručky v plné rychlosti, kdy po kvílení brzd se člověk zastaví, kouká překvapeně kolem sebe a vidí ty míle zbytečně ujetých kiláků... Sám mám teď pocit, že jsem krapet zakufroval a tak mi film celkem sednul i když to bylo zbytečně moc happy... Jenže já se chtěl včera bavit, smát se a Alovi se to párkrát podařilo. Takže zaokrouhlím nahoru a dávám za 4 lajny koksu... * * * *(21.9.2018)

Mám sto chutí vykríknuť: "Konečne!!" Áno, konečne sa Al Pacinovi podarilo niečo v čom jeho nepochybne stále zvučné meno nepôsobí akosi navyše. ja chápem, že Al nemá chuť dookola hrať gangstrov, ale napísať mu rolu na telo, to už vôbec nie je také pravidelné ako v časoch jeho najväčšej slávy. Film Danny Collins má v prvom rade debilný český preklad, fakt nechápem, kde distribútori na tie názvy chodia, inak však nemám veľmi čo kritizovať. Film má dobrý príbeh, vtípky fungujú a je vidieť, že Al si to užíval a určite mal radosť aj zo stretnutia so skutočným Danny Collinsom. Je to už pár rokov, čo som ho videl takto herecky žiariť. Naposledy snáď ešte Doktor smrť, ale inak jeho filmy z posledných rokov za veľa nestoja. Jeho posledný hit je z roku 2002 a to Insomnia! Film sa takmer vôbec nevenuje spevákovym hitom, aj keď ich tu pár zaznie, Al Pacino to spevácky ako tak utiahol, ale film je skôr o jeho konci kariéry a urovnávaní naštrbených vzťahov z minulosti. Ja som spokojný. 80%.(11.9.2016)

• Xmilden

Šíleně nudný příběh o jedné neexistující hudební hvězdě. Al Pacino se snaží seč mu síly stačí, ale zůstává zoufale osamocen. Z plátna prakticky nesleze ale mě film nechával po naprostou většinu děje naprosto klidným. Když dostanu chuť na Mistra Ala, tak raději sáhnu po Kubánském politickém imigrantovi. 40%(16.8.2015)

Jejda, to se mi strefilo do noty. Samozřejmě scénárista občas kouzlí na hraně uvěřitelna a berliček vypálí hned několik, nicméně celkově jde o velmi milý kus. Druhá míza vznikla na motivy skutečného příběhu a dokazuje, že je škoda, že se charismatický Al Pacino nechává do něčeho pořádného ukecat ojediněle, respektive, že by měl možná vyhodit agenta (Jack a Jill, Uzavřený případ atp.). Tentokrát jeho zhýralý zpěvák žije několikátou dekádu ze své předešlé kariéry, senilní diváctvo žádá stále ty stejné staré hity, až přijde dárek od manažera (tady ta inspirace skutečným příběhem), který zamíchá docela dramaticky jeho životem. Co kdyby..? Člověk by čekal šablonovitý příběh o nápravě jednoho života, kdy chlast, děvky a drogy hrály vždy důležitou roli, ovšem až tak jednoduché to není. A můžou za to právě herecké ikony, které se sešly, i mnohé scény, které to s vyvoláním emocí zatraceně zvládly. Feel-good drama se sympatickou atmosférou, rodinnými prvky (tady se na pilu tlačí nejvíc) a docela upřímnou zpovědí. Režisér a scénárista Dan Fogelman mimochodem napsal Bláznivou, zatracenou lásku. To už něco napovídá.(20.9.2017)