Druhá míza

Imagine

(neoficiální název)

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2015, 106 min

Obsahuje spoiler: Začínám mít silné podezření, že snad mají hollywoodská studia nějakou skrytou dohodu s onkologickými centry v rámci prevence a proto tu rakovinu cpou do každého druhého filmu. Docela jsem si užívala Al Pacina a stejně tak skvělé Annette Bening, ale jak se začalo v druhé půlce hrát na tu sentimentální strunu a přibývalo stále více klišé, tak jsem věděla, že to půjde celé do kopru. Bohužel.(6.7.2015)

Tvoje jiskra ke mně Ale již nikdy nevyhasne, navíc tvé charisma je pořád silné jak z doby Michaela Corleone. Za toho ti ostatně budu vděčná navždy a ještě jednou děkuji a přehluboce se klaním.☺(10.7.2015)

Mě to nadchlo. Al Pacino geniální, dialogy super...uvěřitelný, milý příběh, který opravdu potěší.(3.2.2016)

Trochu jsem se toho tématu druhé mízy bála, jako né že by mě nebavilo se koukat dvě hodiny na chlapíka, co vymění svou ženu, která už pomalu začala splývat se sporákem, za nějakou cácorku, jež umí skvěle vrtět prdelkou do beatů dj Tiesta. Dále si pak pořídí sporťáka se zrychlením podobným jako mám já před výlohou s nápisem slevy, bílý kožený boty a kšiltovku s emblémem koně ve skoku, popřípadě, když chce bejt někdo fakt za frajera, tak to nosí najednou. Ale dost mě štve, že ženy bývají o toto krásné životní období ochuzeny. Nechaly by děcka na krku své drahé polovičce a šly by hledat štěstí k nějakému fotbalistovi, jako jasný, na prvoligovýho čutálistu by to už asi nestačilo, nicméně někdo z FC Vlašim by si třeba ještě dal říct. Jinak je to film na pohodu, dost tomu napomáhá, že Al Pacino je opravdu klasa, ať šňupe koks na prahu čtyřicítky, nebo v sedmdesáti. Což je taky nespravedlivý, taková Judi Dench by si tohle dovolit nemohla.(13.6.2016)

Tento "čiastočne životopisný" film sa dal nakrútiť dvoma spôsobmi. Buď budeme s Dannym súcitiť a držať mu palce, alebo mu jeho správanie dáme poriadne vyžrať a šancu nedostane. Fogelman sa rozhodol pre prvú možnosť, temné tóny však prenikajú častokrát nad predom stanovenú hrejivosť a dodávajú filmu vyváženosť. V podstate som s filmom veľmi spokojný, len mu nie všetko verím. Samozrejme že je vzhľadom na synovu chorobu situácia iná a otcova 40 rokov trvajúca nezodpovednosť nie je potom to najdôležitejšie pri rozhodovaní sa, či sa s ním baviť alebo nie. Mrzí ma posledná veta filmu, tu mohol ostať Fogelman otvorenejší a ostať iba pri skutočne vydarenom zábere na dvoch chlapov, ktorých sme si za tie necelé dve hodiny museli všetci nejakým spôsobom obľúbiť. 70%(23.6.2015)