Young Ones

• Velká Británie Bad Land: Road to Fury

V nedaleké budoucnosti přemění Ameriku katastrofické sucho na vyprahlou pustinu. Zatímco většina lidí těžce zdevastované oblasti opustila, někteří odmítají ze svých domovů odejít v naději, že se déšť vrátí. Ernest Holm je jedním z těch, kteří zůstali. V nevlídném prostředí brání farmu před nájezdy banditů, zajišťuje zásobovací cesty a snaží se postarat o svou rodinu. Přítel jeho dcery má ale s Ernestovou zemí jiné plány a nezastaví se před ničím. (dresi)

Aljak

Čo toto bolo za blbosť? Akčný sci-fi western, tak to už je mi len kombinácia! Scenár veru nebol najhorší a myslím, že na tej ústrednej zápletke by sa dal postaviť celkom slušný príbeh. Vyschnutá schátrala krajina bez vody bola výbornou kulisou, no to spracovanie bolo naozaj naozaj hrozné! Už len všetky tie ústredné postavy boli dosť nanič, a keď sa k tomu pridali všetky tie zbytočné prvky, podivné zvraty v deji a úbohé dialógy, tak to jednoducho dopadnúť dobre jednoducho ani nemohlo. Ale aspoň 1* za tie púštne kulisy a aspoň náznak schopnej zápletky. ()

dresi

Což o to, svět si tu Paltrow vytvořil pěkný, jenže to je tak všechno. Shannon navíc moc času před kamerou nedostal a po něm tam jsou pouze otravné děcka (hlavně Fanning), které ve mně vyvolávaly silné pocity nenávisti. ()

dr.fish

Jedna hvězda za tu bezútěšnost a bezvýchodnost. Zbytek byl děs a utrpení a nehodlám v tom hledat skrytá poselství a významy. 20% ()

VanTom

Nakonec bych to viděl na poměrně vydařené komorní sci-fi drama. Samozřejmě jde hlavně o vypjaté vztahy mezi členy rodiny (otec, syn, dcera + nastávající zeť jako cizorodý element), ale nepříznivé, mírně "post-apo" (sucho a následné války o vodu lidstvo proměnily, nicméně vláda i infrastruktura stále víceméně fungují) klima jim dodává na naléhavosti a nevyzpytatelnosti. Lepší 3*. ()

Hollohlaway

Sympatie tahle atmosférická žánrovka s dobrou kamerou a minimalistickým pojetím určitě vzbuzuje. Příběh o vášni, zradě a pomstě v postapo western kulisách je dobře nasnímán, zahrán a ozvučen. Bohužel jen na atmosféře se celý film nepodařilo vystavět a i díky slabšímu scénáři je tak pouze pro milovníky žánru. ()

bloodcountes

Nádherný, ve všech směrech podařený film, postapo western jak se patří - pomalý, klidný, napětí, že by se dalo krájet a všude písek, slunce, žízeň a nenápadný, přesto urputný boj o přežití. Pomsta. Skvělý "stroj" robot. Luxus. Vynikající herecké výkony, skvělá kamera, zajímavá hudba... všechno spolu krásně spolupracuje a funguje to. Pokud zrovna nemáte potřebu třeskutého akčňáku, mohu velmi doporučit. Silný čtyři. ()

peetriss

Westernový půdorys aplikovaný do sci-fi z blízké budoucnosti. Nápad zajímavý, podobně jako kamera a stylizace. To je však bohužel vše, protože jen nápad nemůže film utáhnout a v Young Ones jsme svědky Paltrowova plácání se v ději vyprahlém jako prostředí, ve kterém se odehrává. Snaha odchýlit se od "většinové" tvorby se chválí, šlo se na to však cestou, která diváka nezaujme a nudí, o postavách to platí dvojnásob. Herecké obsazení je rozporuplné - Michael Shannon a Nicholas Hoult se rolí zhostili dobře, Elle Fanning je takové moje tajné zlatíčko, tady se však objevila v roli, která jí tuze nesedla, Kodi Smit-McPhee nevýrazný. V malé roličce Anny zaujala čtrnáctiletá Liah O'Prey (kterou ČSFD zatím nezná), tak trochu připomínající dětskou AnnuSophii Robb v tmavovlasém vydání. ()

lucijelucije

Young Ones mě velice lákal. Začátek byl dobře rozjetý, člověk tápal a snažil se teorií sucha rozvíjet. Jenže postupem času se vlastně dozvíte, že vůbec není podstatná podstata příběhu, ale jde o jakési drama pomstychtivého týpka, který v sobě nemá špetku důstojnosti. Jinak film o ničem, nuda. ()

Hapretor

Jako jediný prvek westernu jsem tam viděl, jak jeden přechytračí druhého a pak ho dostane. Jako jediný prvek sci-fi jsem tam viděl toho robota-nosiče - ten byl nejlepší a nejdojemnější z celého filmu. Herci a herečky mě tam otravovali a dějově to bylo dost nudné. Vyzvedá to jen dobrá post-apo atmosféra, ale to jen v první půli. To město mi tam nezapadalo. Na zabití času ok. Na obdivně a šikovně udělaný sci-fi snímek to má však daleko. ()

Dubron

Výborný western! Vyprahlá Kalifornie, železný oř a na nebi krouží drony... Indie western, který si razí vlastní cestu a drží falloutovou atmosféru. ()

Majzlík

Absolutně nedoceněný film s dokonalou atmosférou a kamerou. Herecké výkony v čele s Michaelem Shannonem taky za 1. ()