Ať žije svoboda

Long Live Freedom

Nech žije sloboda!

Drama / Komedie

Itálie, 2013, 93 min

"My voters are right to be tired of me. Mee, too I often get tired of them. If politicians are mediocre is because their electors are mediocre. And if they are thieves, it is because their electors are thieves...or they would like to be. There is always something to uncover in the past of someone powerful. Someone powerful can always be crucified at the right moment. Fear is the music of democracy! Someone powerful tries to challange it. He has illusion to tame it and in the end he´s attracted by it. For this reason there is no western democracy that can do without Secret Services. And it is exactly for that very reason that politicians sooner or later try to fake their own biography. Lookalikes, copies, fakes. In parliament there isn´t a single jerk who knows to be one. "(20.7.2016)

[MFFKV - 2013] Hodně příjemná záležitost v záplavě dramat a po čertech výborný film. Který dokonale spojuje drsnou stránku každodenní reality s tou humornou. V hlavní dvojroli je bezkonkurenční Toni Servillo, kterého jsem již viděl ve Velké nádheře, ale až tady mě dokonale uhranul. Film zároveň podává jisté svědectví o skutečnosti. Politika není žádná sranda, ale Robertu Andovi se podařilo jí zpříjemnit. Svěží, zábavné, vtipné. Pro mě nejlepší film 48. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech.(2.8.2013)

• chelseaman22

Dejte mi nůž a já si podříznu hrdlo! IO AMO I FILM ITALIANI, MA tohle je stračka par excellence! Tvůrcům nestačilo udělat nestabilní a nudný snímek - do snímku zároveň zakomponovali pasáž o natáčení filmu a ta je rovněž nudná a jalová jako Agáta Hanychová ve V.I.P. PROSTŘENO!.Dublovaný útok na CNS měl být tlumen šukajícími shoty, AVŠAK já ve své prostoduchosti byl úplně paralyzován, nýbrž jsem nevěděl, kdo je GOOD BOY (Stark) a kdo BAD BOY (Ti z Casterly Rock). Inu posuďte: Jedno dvojče (60 let) prchá do země šampaňského, kde jebe komparzistku a bejvalku (u ní doma, manžel koukal v obýváku na IL CALCIO DI FAMOSO). Druhé dvojče (60 let) jebe manželku svého dvojčete u jeho dvojčete doma. Ale pokud volíte SOBOTKOVO SOCANY, tak budete excited! 25%(14.10.2013)

Takový trošku Dave po italsku. Jen s tím rozdílem, že se neprohodí prezidenti, ale předsedové největší opoziční strany v podání velmi podobných bratrů. Zajímavý námět, který těží ale hlavně z výborného hereckého výkonu Toni Servilla, na kterém tenhlee film stojí a také padá. Bez něho by to byl jen veskrze průměrný snímek, tak maximálně na trojku, ale s jeho výkonem musím jít pochopitelně o jednu poctivou hvězdu výše.(27.9.2015)

Námět není nijak originální; vezměte si například filmy jako Dave nebo Moon Over Parador. Film jako takový se ale velmi příjemně sleduje a to částečně i proto, že neoblíbený politik Enrico tentokrát není ztělesněním všeho zla, jak tomu bývá u jiných, tématicky podobných filmů. Hned jak vypadne ze světa přetvářky a stáhne se do ústraní, působí natolik sympaticky, že mu až přejete, aby se ze svých chyb poučil a zas se politiky vrátil zpět. Toni Servillo zvládá titulní dvojroli skvěle, na letošním MFF Karlovy Vary ho ale můžete vidět ještě v jednom, o něco lepším filmu: Sorrentinově Velké nádheře.(1.7.2013)