Krvavý sport II.: Konfrontace

Bloodsport 2

Akční

USA, 1996, 90 min (Director's cut: 71 min)

Alan Mehrez

Jacques Haitkin

Alan Mehrez

Dvojka "Krvavého sportu" se kupodivu velmi povedla. Nejedná se ale o žádný druhý díl, tedy pokračování, ale jednoduše jinou verzi téměř stejného filmu, který odstartoval kariéru Van Damma. Daniel Berhnardt je na rozdíl od Van Damma, opravdový mistr a bojová umění ovládá naprosto špičkově. Tady mohl projevit svoje nadání, podobně jako později ještě ve dvou mnohem slabších verzích "Bloodsportu" a dále v druhém díle Matrixu (hrál roli jednoho z agentů při bitce na kamionu), tak v Norrisově filmu CUTTER. Bohužel, ač je Bernhardt špičkovým sportovcem, kaskadérem a karatistem, ve světě akčního filmu prostě propadl jako mnoho dalších dřív, než vůbec začal ... Ale film Krvavý sport II: Konfrontace je ve svém pojetí - tedy arénovém akčním filmu naprostou špičkou a vrcholem. Scénář, který vykrádá Van Dammovky jak se dá, je sice otřesný, dialogy také, ale o to tu prostě nejde. Film je doslova postaven na arénových soubojích bojovníků nejrůznějších stylů (není zde snad jen box) a národností. Většinu scén točili opravdoví mistři a experti, souboje mají neuvěřitelnou dynamiku, spád, techniku atd. Vystoupí zde opravdu obrovské množství postav - bojovníků a některé si člověk musí prostě zamilovat, třeba kámoši, které si Alex (hlavní postava filmu) během kumite najde ... a pak jim stejně nakope ... Jak jsem již psal, film je postavený pouze na soubojích, ale ty samotné choreograficky, technicky i střihově dosahují na dobu vzniku maximálního možného vrcholu a kvality. Najde se samozřejmě spousta chyb, jako chvílemi až dětinsky směšný hlavní mistr, hlavní záporák (herec, který jedinný žádné bojové umění ve skutečnosti neovládá), závěrečný trapný souboj atd. Na druhou stranu, pro milovníka martial arts je tohle úžasná přehlídka soubojů a stylů, jaké si jen lze představit a to bez zbytečných a nepřehledných prostřihů. Prostě profesionální práce ...(23.12.2007)

• MikO_NR_1909

Sotva sa dopovie jedna celistvejšia veta a už "bitka". Zámerne to dávam do úvodzoviek, pretože takúto komickosť si mohli zainteresovaní ponechať v telocvični a nie servírovať to do filmových obrazov. Jednotka nech je akokoľvek béčkovitá a kostrbatá, disponuje silným nostalgickým čarom a mimo bojových sekvencií (i v nich) nepôsobí ani trochu debilne. Bloodsport 2 je len sračkofilný failure.(29.5.2014)

• Lateef

Kdybych tohle viděl ve 14 letech, hodnotil bych určitě výš. Když to dnes srovnám například s Undisputed 2, tak je to úplně směšné. Scott Adkins by zmlátil 90% všech zdejších bojovníků jednou rukou poslepu. Spousta rádoby "fighterů" by totiž neprošla ani okresním přeborem, udeří a pak dvě vteřiny čekají bez krytu až je soupeř zasáhne a po zásahu odskakují salty, vruty a kotrmelci. Na tohle jsem už moc starej. Nejlepším zápasníkem je bezpochyby Ron Hall, který má zajímavý způsob boje, různé strhy, akrobacii (sklopky přes hlavu, salta) a působí energicky (stejně jako v Double Blast). Daniel Bernhardt vypadá v soubojích slušně, díky své výšce (190 cm) a dlouhým končetinám jsou jeho údery a kopy poměrně elegantní. Jakmile ale sejde z žíněnky a má přepnout do alespoň trochu hereckého módu, je to tragédie. Stejně jako příběh, který už nemohl být triviálnější, vykrádá svými prvky předchozí díl, Karate Kid a další. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal.(16.8.2008)

• esopesokeso

Taký divný dej..začiatok ani nepostrehnete, len vidíte ako sa frajer dostal do basy.Tam sa naučí ovladať to svoje ČI, či čo to vlastne je a zrazu dokaže na diaľku jedným úderom ruky roztrhnúť pomaly aj balvan.Víde z chládku ani neviete ako..sú tam akoby nelogické trhliny v scénari.Základným pilierom filmu sú bitky v súťaži.Tie ma vždy bavili.. ak som nebol jej účastník... ináč by to bol skoro odpad. cz dabing(21.1.2013)

Bezva arénovka. Nečekal jsem, že by to mohlo být dobré a mýlil jsem se. Je to fajn občas se splést :-D Soubojů je spousta, některé vydařené, jiné méně, ale jako celek to funguje, ani chvilku to nenudí a herecké obsazení je sympatické. Daniel je za JCVD úctyhodná náhrada a vrátil Donald Gibb mě osobně potěšilo. Záporák v pohodě i když samo Chong Li v podání Bola je Chong Li, ale to snad nečekal nikdo, že by se objevil lepší záporák než v jedničce.(24.8.2015)

• - Philip Tan, který si zahrál Johna. posloužil tvůrcům také jako choreograf bojového umění. (KucC)

• - Donald Gibb, který hrál Raye Jacksona, je jediný, který hrál v původním filmu a následně i v pokračování. (KucC)