Krvavý sport II.: Konfrontace

Bloodsport 2

Akční

USA, 1996, 90 min (Director's cut: 71 min)

Alan Mehrez

Jeff Schechter

Jacques Haitkin

Alan Mehrez

No je to prakticky totožný, až na pár malých obměn, s jedničkou, ale trošku chybí Van Damme, přece jenom Daniel Bernhardt, ač mu ty kopy a řezaní lidí taky celkem jdou, tak to neni ono, ovšem ostatní bojovnící špičkový a většinou soubojů perfektních, ale zamrzí trošku trapáckej hlavní drtič, pořád tam hází stupidní držky a dělá jak moc velkej je borec, ale působí spíš retardovaně než drsně.(26.7.2008)

• MikO_NR_1909

Sotva sa dopovie jedna celistvejšia veta a už "bitka". Zámerne to dávam do úvodzoviek, pretože takúto komickosť si mohli zainteresovaní ponechať v telocvični a nie servírovať to do filmových obrazov. Jednotka nech je akokoľvek béčkovitá a kostrbatá, disponuje silným nostalgickým čarom a mimo bojových sekvencií (i v nich) nepôsobí ani trochu debilne. Bloodsport 2 je len sračkofilný failure.(29.5.2014)

• MM_Ramone

Snímkom "Krvavý šport" z roku 1988 odštartoval svoju hereckú kariéru belgický majster bojových umení Jean-Claude Van Damme. Bol to svižný akčný film o nelegálnom turnaji Kumite, ktorý sa konal pod záštitou Hong Kongskej mafie. Van Damme bol v ňom perfektný. Ani som len netušil, že sa natočilo aj nejaké jeho ďalšie pokračovanie. Až teraz som natrafil na titul "Krvavý šport 2: Konfrontácia". Je to bez charizmatického Jean -Claude Van Dammeho a celé to stojí za prd. V porovnaní s pôvodný filmom je to veľmi slabé. *(3.11.2017)

Výborný nástupce prvního Krvavého sportu. Soubojů v aréně je tam o dost víc jak v jedničce a jsou i pěkně udělané. Dokonce se tam v jednom fightu objevila moje oblíbená Capoeira :) Daniel Bernardt v hlavní roli super. V některých záběrech bych si ho i spletl z van Dammem. Hlavní záporák mi tam moc neseděl (Hold na Bolo Yeunga jen tak někdo nemá). S dnešními filmy jako Undisputed 2 a 3 se to nedá srovnávat. Dnes už je v dobrých Martial Art filmech choreografie soubojů trošku jinde, ale i přesto je to pro mě skvělý film a dávám 86%. :)(4.11.2011)

Na jedničku to rozhodně nemá. Přesto mě tohle nepřímé pokračování bavilo. Příběh je zde prostý, jednoduchý, bez většího nápadu a spracování, ale přesto zaujme. Hlavní hrdina filmu Daniel Bernhardt silně zaujal, je v dobré kondici, ovládá bojové umění. Bitek je zde dost i mimo klasické souboje kumite. Jinač souboje v soutěži kumite se vyvedly. Bylo jich zde dost. Hlavní záporák mě zaujal nejvíc. Daniel Bernhardt také exceloval, ikdyž to neměl zas tak těžké, hlavně finální bitka mohla být lepší, ale to je jen malý detail. Také mohl mít trošku delší a lepší tréning hlavní hrdina. Herecké obsazení celkem zaujme. Potěší návrat herce Donalda Gibba, kterého známé z jedničky. Hudba dobrá. Ve výsledku jsem překvapen, dostávám hodně dobrý film s dobrými souboji a i ostatními prvky, které napomáhají k dobré celkové stránce filmu. Hodnotím na 80% = ****(22.12.2012)

• - Philip Tan, který si zahrál Johna. posloužil tvůrcům také jako choreograf bojového umění. (KucC)

• - Donald Gibb, který hrál Raye Jacksona, je jediný, který hrál v původním filmu a následně i v pokračování. (KucC)