Krvavý sport II.: Konfrontace

Bloodsport 2

Akční

USA, 1996, 90 min (Director's cut: 71 min)

Alan Mehrez

Jacques Haitkin

Alan Mehrez
  • MikO_NR_1909

Sotva sa dopovie jedna celistvejšia veta a už "bitka". Zámerne to dávam do úvodzoviek, pretože takúto komickosť si mohli zainteresovaní ponechať v telocvični a nie servírovať to do filmových obrazov. Jednotka nech je akokoľvek béčkovitá a kostrbatá, disponuje silným nostalgickým čarom a mimo bojových sekvencií (i v nich) nepôsobí ani trochu debilne. Bloodsport 2 je len sračkofilný failure.(29.5.2014)

• Lateef

Kdybych tohle viděl ve 14 letech, hodnotil bych určitě výš. Když to dnes srovnám například s Undisputed 2, tak je to úplně směšné. Scott Adkins by zmlátil 90% všech zdejších bojovníků jednou rukou poslepu. Spousta rádoby "fighterů" by totiž neprošla ani okresním přeborem, udeří a pak dvě vteřiny čekají bez krytu až je soupeř zasáhne a po zásahu odskakují salty, vruty a kotrmelci. Na tohle jsem už moc starej. Nejlepším zápasníkem je bezpochyby Ron Hall, který má zajímavý způsob boje, různé strhy, akrobacii (sklopky přes hlavu, salta) a působí energicky (stejně jako v Double Blast). Daniel Bernhardt vypadá v soubojích slušně, díky své výšce (190 cm) a dlouhým končetinám jsou jeho údery a kopy poměrně elegantní. Jakmile ale sejde z žíněnky a má přepnout do alespoň trochu hereckého módu, je to tragédie. Stejně jako příběh, který už nemohl být triviálnější, vykrádá svými prvky předchozí díl, Karate Kid a další. Nic jsem nečekal, nic jsem nedostal.(16.8.2008)

Výborný nástupce prvního Krvavého sportu. Soubojů v aréně je tam o dost víc jak v jedničce a jsou i pěkně udělané. Dokonce se tam v jednom fightu objevila moje oblíbená Capoeira :) Daniel Bernardt v hlavní roli super. V některých záběrech bych si ho i spletl z van Dammem. Hlavní záporák mi tam moc neseděl (Hold na Bolo Yeunga jen tak někdo nemá). S dnešními filmy jako Undisputed 2 a 3 se to nedá srovnávat. Dnes už je v dobrých Martial Art filmech choreografie soubojů trošku jinde, ale i přesto je to pro mě skvělý film a dávám 86%. :)(4.11.2011)

Bezva arénovka. Nečekal jsem, že by to mohlo být dobré a mýlil jsem se. Je to fajn občas se splést :-D Soubojů je spousta, některé vydařené, jiné méně, ale jako celek to funguje, ani chvilku to nenudí a herecké obsazení je sympatické. Daniel je za JCVD úctyhodná náhrada a vrátil Donald Gibb mě osobně potěšilo. Záporák v pohodě i když samo Chong Li v podání Bola je Chong Li, ale to snad nečekal nikdo, že by se objevil lepší záporák než v jedničce.(24.8.2015)

Vsetkymi zatracovany Bloodsport 2 nie je az taky spatny film, ako sa vacsina uzivatelov tuna snazi nahovorit. Jasne, ze scenar vykrada Van Dammovky jedna radost, dialogy su uplne dementne a chyba samotny Van Damme /v tych dobach mal chlap tak kvalitne filmy/. Ale pre divaka, ktory sa rad pozera na martial arts filmy, je to prechadzka rajom takmer. V kumite sa opat stretli majstri najroznejsich bojovych stylov sveta, aby sa pobili a aby tak poskytli fanusikovi martial arts filmov dokonalu pastvu pre oci. Filmu sice uz nevladne Van Damme, ako som spominal, ale sympatak Daniel Bernhardt, postava Donalda Gibba z jednicky je vsak aj tu. Pan Bernhardt sa vie bit na urovni, takze zase tvrdim, ze Bloodsport 2 nie je az taky spatny, ako si vacsina mysli. Jeden nadherny suboj strieda druhy, sem tam aj drsna hlaska odznie .... proste podarena arenovka se vsim vsudy, no na Bloodsport 1 uz nema : 69 %(31.1.2013)

• - Donald Gibb, který hrál Raye Jacksona, je jediný, který hrál v původním filmu a následně i v pokračování. (KucC)

• - Philip Tan, který si zahrál Johna. posloužil tvůrcům také jako choreograf bojového umění. (KucC)