Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život středoškolské fotbalové hvězdy se rázem změní, když jej podivínský otec vezme na prázdniny do Transylvánie a tam ho kousne vlkodlak.

Toto hororová komedie od svérázného tvůrce Larryho Cohena je parodickým dobrodružstvím Tonyho Walkera (Adam Arkin, syn Alana Arkina), středoškolského hráče amerického fotbalu. Toho nejprve vezme jeho podivínský a velmi konzervativní otec (Ed McMahon) pracující jako agent CIA na prázdniny do Transylvánie, kde jej kousne vlkodlak. Otec následně umírá při nehodě spojené s jeho proměnou. Mladý vlkodlak Tony, jehož prokletím se stala nesmrtelnost, opouští domov a čtvrt století let putuje světem. Když se vrátí domů, zjišťuje, že se mnohé změnilo – mimo jiné jeho přítelkyně ze střední školy Jane se provdala za jeho nejlepšího přítele. Tony se vrací na svou školu a vydává se za vlastního syna. Snaží se dostat svou proměnu pod kontrolu a stává se členem týmu amerického fotbalu s cílem dosáhnout touchdown a s trochou štěstí snad své prokletí zvrátit. Doslova vodopád nápadů a svérázný humor Cohenova ražení se ve většině filmu prosazuje s odzbrojující intenzitou a rozhodně řadí snímek mezi nejlepší parodie hororů o vlkodlacích a teenagerech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (14)

Caelos 

všechny recenze uživatele

Dalo by se říct, že je to parodie na vlkodlačí filmy, ale na to zase neparoduje nic známého, aby mohla být ve všeobecně uznávané škatluce parodie. V podstatě Vlkodlak celou dobu paroduje spíš sám sebe a spíš než gagy se specializuje na hlášky, které ,přiznávám, občas pobaví. Sám vlkodlak vypadá spíš jako z planety opic. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Středoškolák Tony se stává vlkodlakem po rodinné dovolené v Transylvánii. Byť námět vypadá na vlkodlačí teenagerovský horor, jedná se jen o pouhopouhou komedii smíšenou místy až s parodií, která se však bohužel zvrhne až v přehnanou ztřeštěnost. Sem tam něco pobaví, ale jako celek to spíše někde v polovině přestane bavit. Hororový guru Larry Cohen to myslel v rámci žánrového odlehčení dobře, ale v tý ztřeštěnosti neměl tolik tlačit na pilu. ()

Reklama

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Už dlhé roky som ortodoxný fanúšik horrorovej kinematografie. Mám rád všetky jej subžánre, no zrejme najviac som interesovaný lykantropiou. Fascinuje ma premena človeka na krvilačné zviera, transformácia na bezcitnú vlkodlačiu beštiu. Videl som veľa rôznych filmov, ktoré sa zaoberajú touto tematikou. Každý z nich ma niečím obohatil. Werewolf horror mi má vždy čo ponúknuť, aj keď mnohé z nich som doslova pretrpel, pretože to boli absolútne filmové braky. Tentokrát som si pozrel americký snímok "Vlkodlak" (Full Moon High), ktorý v roku 1981 natočil podľa vlastného scenára režisér Larry Cohen. Bola to podivná, miestami dosť trapná, teenagerská werewolf horrorová crazy komédia. ** ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Kvôli tomuto radšej lietam americkými aerolinkami.“ Fajn vlkolačia záležitosť v hlavnej úlohe so sympaťákom Adamom Arkinom (Halloween: H20, Jazero, Nemocnica Chicago Hope). Miešanie humoru a hororu nemám rád, ale tu to bolo vcelku znesiteľné a vďaka brutálnej postave psychiatra občas dokonca aj naozaj vtipné („Myslíš si, že si frajer? Takých ako ty je plná východná Európa.“). Palec hore za vlkolačí tanec. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem od toho nic moc, ale musím připustit, že jsem byl dost překvapený co se z filmu stalo.první půl hodina je taková lehká horor / komedie, ale pak se z toho zvrhne ve slet bláznivých blbostí, které někdy rozesmějou jindy jen kroutíte hlavou kam na to ty tvůrci chodí. Chtělo se mě napsat, že je to parodie, ale ona nic neparoduje jen si dělá srandu s vlkodlaka. Ps-spíš to přípomíná opici než vlka. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama