Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Život středoškolské fotbalové hvězdy se rázem změní, když jej podivínský otec vezme na prázdniny do Transylvánie a tam ho kousne vlkodlak.

Toto hororová komedie od svérázného tvůrce Larryho Cohena je parodickým dobrodružstvím Tonyho Walkera (Adam Arkin, syn Alana Arkina), středoškolského hráče amerického fotbalu. Toho nejprve vezme jeho podivínský a velmi konzervativní otec (Ed McMahon) pracující jako agent CIA na prázdniny do Transylvánie, kde jej kousne vlkodlak. Otec následně umírá při nehodě spojené s jeho proměnou. Mladý vlkodlak Tony, jehož prokletím se stala nesmrtelnost, opouští domov a čtvrt století let putuje světem. Když se vrátí domů, zjišťuje, že se mnohé změnilo – mimo jiné jeho přítelkyně ze střední školy Jane se provdala za jeho nejlepšího přítele. Tony se vrací na svou školu a vydává se za vlastního syna. Snaží se dostat svou proměnu pod kontrolu a stává se členem týmu amerického fotbalu s cílem dosáhnout touchdown a s trochou štěstí snad své prokletí zvrátit. Doslova vodopád nápadů a svérázný humor Cohenova ražení se ve většině filmu prosazuje s odzbrojující intenzitou a rozhodně řadí snímek mezi nejlepší parodie hororů o vlkodlacích a teenagerech. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

cariada 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem od toho nic moc, ale musím připustit, že jsem byl dost překvapený co se z filmu stalo.první půl hodina je taková lehká horor / komedie, ale pak se z toho zvrhne ve slet bláznivých blbostí, které někdy rozesmějou jindy jen kroutíte hlavou kam na to ty tvůrci chodí. Chtělo se mě napsat, že je to parodie, ale ona nic neparoduje jen si dělá srandu s vlkodlaka. Ps-spíš to přípomíná opici než vlka. ()

Caelos 

všechny recenze uživatele

Dalo by se říct, že je to parodie na vlkodlačí filmy, ale na to zase neparoduje nic známého, aby mohla být ve všeobecně uznávané škatluce parodie. V podstatě Vlkodlak celou dobu paroduje spíš sám sebe a spíš než gagy se specializuje na hlášky, které ,přiznávám, občas pobaví. Sám vlkodlak vypadá spíš jako z planety opic. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Oceňuji snahu parodovat toto zajímavé a hojně využívané téma a jsem tedy ochoten snímku odpustit směšného vlkodlaka. Co už mi ale dost vadí je to, že povedenými vtipy nebo bláznivými situacemi film zrovna dvakrát nesrší a snaha rozesmát za každou cenu a jakýmkoli způsobem je dosti trapná, nezáživná a opravdu málokdy se nějaký ten fórek trochu vydaří. Napětí také absolutně žádné a více krve než tady někdy můžete vidět i v mateřské školce, když si nějaké dítko nešťastně odře loktík. Přesto se příběh postupně dostává trochu do tempa, a byť je úroveň debility stále hodně vysoko, s nudou se tu opravdu nesetkáte. Takže 1* za nápad a 1* za to, že jsem to dodíval. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Kvôli tomuto radšej lietam americkými aerolinkami.“ Fajn vlkolačia záležitosť v hlavnej úlohe so sympaťákom Adamom Arkinom (Halloween: H20, Jazero, Nemocnica Chicago Hope). Miešanie humoru a hororu nemám rád, ale tu to bolo vcelku znesiteľné a vďaka brutálnej postave psychiatra občas dokonca aj naozaj vtipné („Myslíš si, že si frajer? Takých ako ty je plná východná Európa.“). Palec hore za vlkolačí tanec. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Americký snímek „Vlkodlak“ pro mě není hororem, ale byla to příjemná komediální jednohubka, kde mi sedli herci a kde se mi líbilo, jak to bylo místy praštěné. Je to chvílemi v podstatě i groteska, ale funguje to, když od toho nečekáte ten hororový prvek, protože ten v tom není, tedy pokud vám jako horor nestačí skutečnost, že se zde objevuje postava vlkodlaka. ()

Galerie (9)

Reklama

Reklama