Vlkodlak

Full Moon High

Komedie / Horor / Fantasy

USA, 1981, 93 min

Fotřík vezme kluka do Transylvánie, aby ho tam kousnul vlk..ten musel bejt ale hodně ulítlej, protože z kluka se nestal vlkodlak, ale podivnej neseriózní opicodlak..je to celý divný, občas padne dobrá hláška, něco se povede, něco mín..ve finále je celkem průměrnej film, který ale v televizi hned tak neuvidíte a to cení.(2.12.2012)

Nečekal jsem od toho nic moc, ale musím připustit, že jsem byl dost překvapený co se z filmu stalo.první půl hodina je taková lehká horor / komedie, ale pak se z toho zvrhne ve slet bláznivých blbostí, které někdy rozesmějou jindy jen kroutíte hlavou kam na to ty tvůrci chodí. Chtělo se mě napsat, že je to parodie, ale ona nic neparoduje jen si dělá srandu s vlkodlaka. Ps-spíš to přípomíná opici než vlka.(23.8.2012)

"Vlkodlak" (1981) mě dostal na kolena! :-D Taková parodie mezi horrorama tu dlouho nebyla a ano, jak píší autoři je to parodie parodující sama sebe a to doslova! Líbilo se mi to a to dost! Jak už jsem psala, je to parodie a proto divák musí být připravený na to, že to zkrátka bude komedie a parodie. Vlkodlačí triky. odpovídají kvalitě filmu. Vlkodlak vypadá jako přerostlá opice, ale herec Adam Arkin (ve filmu mu bylo pouhých 25 let) byl zkrátka neodolatelý a okouzlující. Zkrátka celý film tak trochu zlepšil jen.tím, že v něm hrál. Kdybych to tedy měla shrnout je pro mě "Vlkodlak" solidní zážitek, ale užijí si ho spíše fanoušci komedií, protože mi nedal to, co jsem očekávala (krev, brutalitu), ale na druhou stranu jsem se hezky bavila :)(27.8.2014)

• MickeyStuma

Středoškolák Tony se stává vlkodlakem po rodinné dovolené v Transylvánii. Byť námět vypadá na vlkodlačí teenagerovský horor, jedná se jen o pouhopouhou komedii smíšenou místy až s parodií, která se však bohužel zvrhne až v přehnanou ztřeštěnost. Sem tam něco pobaví, ale jako celek to spíše někde v polovině přestane bavit. Hororový guru Larry Cohen to myslel v rámci žánrového odlehčení dobře, ale v tý ztřeštěnosti neměl tolik tlačit na pilu.(9.9.2018)

• Han22

Vlkodlačí horory většinou za moc nestojí a tenhle není výjimkou. Larry Cohen zcela rezignoval na jakýkoliv horor a vytvořil čistou komedii, kde vlkodlak po celý film nikoho nezabije. Jako komedie to ale nefunguje, většina vtipů stojí za prd, jediné co stojí za zmínku je postava psychiatra Branda, u zbytku filmu jsem si říkal co na tom má proboha být vtipného.(26.10.2014)