Tak jak u mě Berandal dosáhl vrcholu v žánru Akčním, tak Les Gamins dosahují vrcholu v žánru komedie !! Tohle je tak neuvěřitelná jízda, že tomu sami nebudete věřit. Z filmu jde cítit krásnéj francouzský feeling i atmosféra,z filmu vyzařuje velmi pozitivní energie, jsou zde sympatičtí herci, obzvlášť Elisa Sednaoui je k sežrání a hlavně spousta vtipu a neuvěřitelných a neokoukaných scének, při kterých se budete jednak popadat za břicho a líbat koberec či už smíchem anebo smutkem!! Opravdu takhle nahlas jsem se nesmál už hodně dlouho. Humor je sice celkem drzý, upřímný a občas uchylný, ale spousta výjimečných nápadů to parádně vynahrazují. . Tahle komedie Vás zaručeně nenechá chladným, leda, že by jste byli frigidní.(6.8.2014)

V otázce, zda je lepší užívat si života nebo jíst hnusné biomňamky, jsem dostal velmi neuspokojivou odpověď. Naprosto s ní nesouhlasím, i když podvědomě přiznávám, že patrně bude pravdivá. To však nemění nic na tom, že občas by měl člověk vypadnout ze stereotypu svého života a pořádně si užít. A já jsem si to s Gilbertem rozhodně užil. Že to není hlavní postava a jde tady o někoho jiného? Mně je to jedno, já chci pařit s Gilbertem a Iggy Popem. Takže pokud nějaký znuděný milionář hledá parťáka na nekonečný mejdan, tak jsem kdykoliv ochoten vyrazit. Ale musím být v osm večer doma, protože jinak mě manželka nepustí.(8.2.2014)

Pozorovat Gilberta v přechodu a Thomase na rozcestí, kdy volí mezi svou životní láskou a životním snem, je chvílemi zábavné, chvílemi zase čirá zoufalost. Snímek určitě neurazí, ale žádná bomba to taky není. Musíte se připravit na několik trapných scén a vtípků, které naštěstí dříve nebo později přebije povedenější scéna.(15.12.2013)

• hajner

Sympatická komédia ktorá mala sľubný potenciál, ale to je asi tak všetko. Potenciál nevyužitý a vtipu som sa musel dosť nahľadať aby som sa pousmial. Ústredná dvojica vytvára otcovsko synovskú dvojicu skôr ako svokrovsko zaťovskú. Chlapík ktorý strhne zo sebou zaťa na chodníčky svojej kríze stredného veku, pôsobí vierohodne akoby sa nevedel vojsť do vlastnej kože ale nebolo to príliš smiešne aj keď mohlo byť. Rozhodne sa to nepodobá na tie bláznivé Francúzske komédie na ktoré sme zviknutý ale to myslím rozhodne ako plus k tomuto snímku.(7.11.2013)

Viděno se zajímavě obsazeným dabingem. Zdá se, že herce vybírali podle skutečné podoby - Petr Štěpánek a Jan Cina jsou typově přesní (Cina ovšem ne tak hlasově), Jiří Dvořák v pohodě a Lucka Vondráčková, no... I přes to je to velmi svěží komedie plná skvělých momentů a libových záseků. A jako bonus Iggy Pop. Pro chlapy středního věku s fůrií, co do nich cpe quinou s tofu povinnost!(9.11.2017)