Syn zmaru

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

FanKalEl

Zo začiatku slušný priemer ktorý ale neskôr spadne do otrepanej zápletky a potom zavŕši absolútnym wtf? kde sa postavy chovajú nelogicky až to fakt bolí, ba dokonca i naštve. Obsadenie bolo zaujímavé, škoda. (45%) ()

hanibal73

To bylo tak naivní až to bylo místy trapný. Mohlo mě to napadnout,když tam hlavního drsňáka hraje chlapík s Transpointting. Není to zrovna akční typ. Všechno to podtrhla romantická stránka. ()

geek.ondra

Je to správně tvrdý a poctivě fanboyovsky natočený. McGregor je super a Avery si připisuje úspěšný debut. Dobrý ale hlavně procítěný nářez. 6/10 ()

Razzor_82

Solidní žánrové béčko od protinožců. Akční jednohubku táhnou sympatické postavy McGregor, Thwaites a Wikander. Naivní láska v romantické krimi je už ale velké klišé. Občas to chtělo přibrousit akci ale jinak tenhle film neurazí. 6/10 ()

Acrobat

A toto je prvotný počin Bohom zabudnutého Austrálčana v Bohom zabudnutej Austrálii. Absolútny šok z austrálskej produkcie posledného obdobia, lebo 15 minút pred koncom si hovorím, že Mann sa môže pokojne pobrať do dôchodku a zobrať si tohto chlapca pod mentorský dohľad. Ja som nikde inde nevidel toľko Mannovskej odozvy a prvkov než tu. Tento Syn, ktorý umelecky brilantne vyznie v záverečnom priam Caravaggiovskom profile, vnáša citlivo, čo najvernejšie príbeh, postavy, dejovosť, ktorý nemôže nudiť. Je to prvotina a má chyby, preto by som prepracoval milostnú linku, vymenil Thwaitesa, a pridal na vierohodnosti záverečného „lupu“. Ináč nič. Pozerať, unášať sa poctivou krimi u neopozeraných protinožcov. God bless Australia! https://www.youtube.com/watch?v=1CZNN1tBqXY (videné 12.02.2015, BDrip) ()

netWoor

Škoda, že mladej nezůstal v base, tam se mi to ještě líbilo. Následná akční část sice byla udělaná pěkně, ale nějak mě to celé nebralo, stejně jako ta přeměna druhého drsoně ve vlastně hodnýho a čestnýho chlápka. Milostnej příběh klasická tuctovka, stejně jako hepiendík .... ()

markotter

Asi hodinu trvá, než se vlastně dovíme, o co opravdu jde a během té hodiny je to docela nuda. A i když už víme, o co jde, je to natočené a zahrané zasedost nezáživně. A do toho v pravidelných intervalech romantická setkání hlavního hrdiny s jeho láskou jako vystřižené z nějaké romance. Divný film. ()

DavidWebb

Osobne sa dosť dobre poznám s človekom, ktorý je veľmi dobrý šachista. Dokonca hrá akúsi "mestskú" ligu či čo to je. Človek by si myslel, že taký človek musí byť prinajmenšom nadpriemerne inteligentný - a predsa, vždy keď sa s ním rozprávam mám pocit, že hovorím s niekým z pomocnej školy. Chcem povedať, že niekto môže byť "inteligentný" (lebo vie hrať šachy) a aj tak byť "hlúpy" v inom ponímaní - tu narážam na postavu JR v súvislosti s Tashou a situáciou, v ktorej sa ocitol po prepustení z väzenia (asi 2/3 filmu). No dobre, koľko váži jedna zlatá tehla o rozmeroch aké sme videli v snímku? Asi 13 kíl. 6x13=78. Odnesiete v obyčajnej taške 78 kíl (keď boli v bani)? A každý austrálsky policajt za volantom je profesionálny/športový šofér? Nie, nechcem to zhadzovať. Ale aj tak sa tam nájdu chybičky krásy, ktoré inak tomuto podarenému fliku uberajú body. Enyvej. Austrálčania sú vždy filmovo "iní". Takže záver je, že sa mi to páčilo, hodne. Rovnako ako záverečná pesnička. PS: Ewana mi bolo skoro ľúto... ()

prengelo

Chcel som dať 4* ale keď ich tam nasúkam 5 tak sa celkove hodnotenie filmu zmení zo 69% na 70. A to sú už poväčšine filmy ktoré, ma nesklamali. A tento ma fakt nesklamal. ()

No Remorse

Bohužel obrovské zklamání, ten cukrouš co nechtěl dělat mámu ten pojebanej albánec nebo co to bylo za píču, tak ten mi tam fakt neseděl. Charismatický Matt Nable a klasik Ewan McGregor zachraňují film od odpadu. Vše až moc jednoduché a vše co už jsme mnohokrát viděli... ()

nick_sekac

Takhle nějak jsem si původně myslel, že bude vypadat Drive, u kterého nakonec autoři vsadili hlavně na jedinečnou atmosféru. Je to dostatečné syrové, celkem velmi solidní krimi drama s výbornou atmosférou. McGregor zase jednou dokazuje, že dokáže zahrát cokoliv. ()

TommyDiamond

Už mám těch americkejch akčních zvratků plný vynty a tak nějakej dobře staveněj australkej provinční kousek může jen potěšit..... Syn zmaru není dokonalej, ale rozhodně mu nechybí náboj a nasazení. Příběh ničím velkým neoslnil, ale překvapil zajímavým rozzuzlením a koncem. Líbilo se mi i prostředí a zvláštní styl režie. Vadou na kráse bylo plno střípajících věcí od bizardního útěku z vězení až po samotného ivena mekgregora v roli protřelého kriminálníka, ale nějak jsem to celé hodil za hlavu a přehlížel to. Za pěkné tři hvězdy.... ()

papadoce

Slabučké. Najväčšou slabinou je Brenton Thwaites, v tesnom závese sú Julius Avery, Julius Avery a Jed Kurzel. Keď sledujete film, v ktorom zlyháva viery hodnosť hlavnej postavy, režisér je diletant, scenárista jeho druhé ja a skladateľ bez talentu, musíte hľadať dôvody na hviezdy niekde inde. Tu si ich zaslúžia jedine surovosť a akcia v podobe slušných prestreliek. Son of a Gun je ľahko zabudnuteľný film. ()

Shitonit

NO, kde jsem byl, že mi takovej skvost unikal pět let ?? Kde se vzal Julek Avery ?? Nejdřív mě dostal Overlordem, a teď tímhle povedeným synkem. Paráda. Bez chybky. Super nářez od a do zet. ()