Syn zmaru

Když devatenáctiletý JR skončí na čas za mřížemi, stane se chráněncem Brendana Lynche - australského veřejného nepřítele číslo jedna. Po odvážném útěku z vězení a výnosné loupeži zlata se ale hranice mezi přítelem a nepřítelem pomalu stírá. Devatenáctiletý JR, který byl za menší zločin odsouzen na šest měsíců do vězení, se rychle seznamuje s drsnou realitou života za mřížemi. V zájmu vlastního přežití si tu neprodleně musí najít spojence. Záhy se ocitá pod dohledem nejznámějšího australského zločince Brendana Lynche. Tohle spojenectví však není zadarmo. Lynch a jeho banda mají se svým mladým chráněncem velké plány. Po propuštění musí JR ostatním pomoci s útěkem z vězení a zajistit, že bude Lynch na svobodě v bezpečí. Za odměnu se pak může připojit k jejich skupině, která se připravuje na velkou loupež zlata, jež jim má vynést miliony. Nic však nevyjde podle plánu a začíná smrtící hra na kočku a myš. JR je svému bývalému učiteli najednou na překážku a neví, komu může věřit. (HBO Europe)

Ironhead

Ewana sem nejdriv ani nepoznal... ma to slusnou atmosferu... az na uplnej konec, kdy ja osobne vic fandim simpanzum nez bonobum... bylo znat, ze kluk je holt mladej, blbej a zamilovanej ;) ()

Ondrew

Prekvapivo vydarene dielo, od ktoreho som povodne az tak vela neocakaval, avsak predsa len som bol zvedavy, nakolko australska tvorba ma uz neraz dokazala milo prekvapit. Neviem, darmo... Z australskych filmov som takmer vzdy citil zavan akejsi inej, sviezejsej a i trosku netradicnejsej atmosfery, ktora sa diametralne lisi od snimiek "made in USA". Vybavuje sa mi to, paradoxne, i s mnohymi "Aussie" televiznymi filmami, kde napr. i napriek TV nadychu (eventualne prave preto) bola dana tvorba obdarena presne tym istym zvlastnym feelingom, aky citit i z tohto vytvoru. "Syn zmaru" sa v zasade akoby na nic extra "nehral", lenze opak je pravdou. Skvelo vybrani herci, slusna zapletka, nezabudnutelne finale. Ano, dami a pani... TOTO je australska tvorba ako ju poznam! 70% ()

Goumen

Překvapivě dobrý akční film se zajímavou zápletkou a dobrým obsazením. Není to jen o akci, ale nechybí i rozvoj ústřední postavy - Brendana a romantická linka s Aliciou. Závěr asi nikoho nepřekvapí, ale potěší a celkově jde o příjemnou podívanou. ()

Perunwit

Dalo se na to koukat, i když chvílemi jsem ze scénáře byl drobet na větvi. Takové lepší TV zpracování, co táhne McGregorův provařený ksicht. Ideální na nedělní výtuh u bedny. ()

BeeKay

Dobry australsky film. Ako spravny gangsta film ide pomaly a bez gradacie a silne okamziky nepotrebuju efekty. Ano. ()

tuctovychlap

v podstate oldies krimoš v modernejšom šate od protinožcov..a nie je to zlé..ba čo viac, je to dobré..aj bez špeci fx to siaha po 70 percentách.. ()

Snakefinger

Velmi dobře odvedená řemeslná práce ale to je bohužel taky asi tak všechno. Jinak všechno zapadá do šedého průměru, včetně námětu, hereckých výkonů, momentů překvapení a závěrečného rozuzlení. Nicméně v té bídě akčních fláků poslední doby je slepý mezi jednookými evidentně králem. A když jsme u té šedi, tak tu šedou kůru mozkovou vám tenhle film zaručeně nepotrápí a rychle na něj zapomenete. ()

JecteJogurty

Napriek tomu, že tento film sa zdá byť priamy a jednoduchý je to po veľmi dlhej dobe film, pri ktorom som na konci mal po celom tele husiu kožu. A práve tá jednoduchosť a poctivosť žánru robí zo Son of a gun v dnešnej dobe tak trochu unikát. ()

gatuso

Ewanovi fousy slusi ale jen jako motocyklistovi kolem sveta. Tu roli kriminalnika jsem mu proste neveril, nehodi se na ni. A jeho mladistvy partak me uz na konci filmun iritoval. Dej i zapletka sice nekolikrat videna ale v tomto pripade solidne zpracovana. Jen na konci filmu nechapu jak se podarilovi zelenacovi schovat se pred zakonem se zlatem a premenit jej v prachy a zatimco ostrileneho kriminalnika chytili ve verejne pradelne... ()

NeverEver

Letos se Australanum nejak dari... dalsi povedeny film. Strohe, drsne, dostatecne akcni a na zaver dokonce prekvapive zamotane. Jedine co me iritovalo byla az "detinska" vybusnost JRa. 3*** za klasickou akcni podivanou. P.S. Ewan bude uzasnej at hraje cokoliv:-)) ()

zekon

I když takové klišé, část z vězení pěkný kus a velmi svižně a neprotahovaně dotaženo až dokonce. Ten konec takový americký, ale 3 1/2 min. to je. Opticky dávám 4 :-) ()

D503

Kdo čeká další vyčpělou "stathamovku" (stejně jak jsem čekal já) bude hodně překvapený. Výborné akční drama obstojně doplněné lehkou romantikou, pěkně energickým soundtrackem i solidní kamerou. A navíc s ne úplně typickým obsazením hlavní postavy. začínám se hodně těšit na to, co nám ještě v budoucnu předvede Julius Avery. ()

Al90

Ten mladej me tam tak byl nesympaticky a lezl mi krkem ze jsem chtel prolezt telkou a nakopat mu rit...Inak Ewan zahral svuj standart,snad mohlo byt ve filmu vice akce,zaver se mi libil i nelibil,cili moje hodnoceni filmu jsou tak tri ***...Neurazi ale ani nijak neprekvapi(teda stval me ten mladoch,ale asik to mel ve scenari ) :D ()