Sedmnáctiletá Angelika je proti své vůli provdána za bohatého toulouského hraběte Joffreye de Peyrac, který je nejen o dvanáct let starší než ona, ale má také pověst čaroděje. Svým šarmem a inteligencí si brzy získá Angeličino srdce a zdá se, že jejich šťastný život nemůže nic ohrozit. Jednoho dne je ale Peyrac uvržen do Bastily a upálen na hranici za údajné čarodějnictví. Angelika se uchýlí s dětmi na Dvůr zázraků a s pomocí banditů plánuje pomstu všem, kteří změnili její pohádku ve zlý sen. (Bioscop)

Kikana odpad!

“Bože. Co to sakra je?!  No to snad ne. Ne to nedám. Končím. Už nikdy víc!” Toť krátká verze mé recenze k tomuto, no ani to radši nechci nazvat filmem nebo snad dílem. Původní sága o Angelice s Michèle Mercier patří odjakživa k mým oblíbeným, možná už větší části kvůli nostalgii,  ale přesto na ni nedám dopustit, proto mi tohle zpracování přijde jako zločin. Angeliku zde hraje kuře, co cílevědomou a vyspělou ženu, kterou Angelika dle mého názoru má být,  ani v nejmenším nepřipomíná. Nora je sice kus, ale jen vzhled v tomto případě nestačí. Mužské obsazení by asi bylo nejlepší vůbec nekomentovat. To co v původní verzi de Peyracovi vzhledově chybělo dohnal alespoň charismatem, tady v tom případě ani sebevětší charisma Gérardovi nepomůže. Představitel de Peyraca je pán již zcela znatelně v letech a nad hrobem, a obávala jsem se že setkání s Angelikou se snad už nedožije. Klidně by jí mohl dělat dědečka. (Sorry not sorry) A Nicolas kterého známe jako hezounka? Tady v tomto případě se vážně radši zdržím komentáře.  Scénář, obsazení, výprava prostě nic se nedá s původním filmem ani srovnávat. Přestože se obvykle snažím hodnocení odpad! vyhnout v tomto případě nemohu a ani nechci hodnotit jinak. ()