Sedmnáctiletá Angelika je proti své vůli provdána za bohatého toulouského hraběte Joffreye de Peyrac, který je nejen o dvanáct let starší než ona, ale má také pověst čaroděje. Svým šarmem a inteligencí si brzy získá Angeličino srdce a zdá se, že jejich šťastný život nemůže nic ohrozit. Jednoho dne je ale Peyrac uvržen do Bastily a upálen na hranici za údajné čarodějnictví. Angelika se uchýlí s dětmi na Dvůr zázraků a s pomocí banditů plánuje pomstu všem, kteří změnili její pohádku ve zlý sen. (Bioscop)

ostravak30

Člověk se sám sebe ptá, proč se vlastně někdo odhodlá k remaku něčeho, co vlastně funguje. Angelika je jen jedním z takových nápadů posledních let. Asi producentům došly nápady a nebo lidé chodí méně do kin a je třeba je do nich zase vracet. Fanoušky původních filmů asi zajímalo, jak tohle dopadne. Špatně, nutno říct. Fanouškem nejsem, ale všechny předchozí díly jsem viděl a porovnávat mohu. Základním stavebním kamenem mých problémů s tímto snímkem byli dva hlavní představitelé. Zatímco v původní verzi byl Robert Hossein dokonce mladší než Michèle Mercier, zde je to naopak, což dává větší logiku. Jenže oba slavnější představitelé Angeliky a hraběte Joffreye de Peyrac působili věkově sounáležitě. Zde sledujeme mladou dívku, kterak si bere starce. Věkový rozdíl téměř 40 let. Tím pádem nemohou být ani šermířské souboje nijak zvlášť přesvědčivé, když Gérard Lanvin nemá ani zdaleka rychlost a švih. A nemá, při vší úctě k němu, oproti svému předchůdci ani za mák charisma. A tím pádem zase musí logicky chybět jakákoli romantika. Film strašně skáče v ději, chybí logická návaznost. Seznamují se, po dvou scénách ho najednou miluje, berou se, a nakonec zjišťujeme, že mají děti. Hodně podprůměrný scénář, dialogy i hudba. Ta původní je ale tak slavná, že tu asi jen tak něco nepřekoná. Co naopak srdce českého diváka potěší jsou jistě české exteriéry nebo epizodní role krajánků. Kostýmy, byť i v téhle drobnosti předchozí série vyhrává, nejsou špatné a již zmíněné exteriéry také docela ujdou. ()

maniacxl odpad!

Ubohá splácaná fraška, která je jen malý krok od parodie na původní klasiku.Nebo tak teda klasiku... Pro mě zase jako stará Angelika mezi bůhvíjaký klasiky nepatří, ale tak taky jsem na to jako kluk čuměl. Nijak extra to nežeru, ale respektuji to. Navíc mám ty filmy spojený z nějakými herci hrající určitý postavy a proto prostě tuto zoufalou záležitost z nesympatickými a necharizmatickými hereckými střevy nelze akceptovat.Ten,kdo dělal casting na tuhle píčovinu,tak si zaslouží číslo na pana Trošku,větší amaterismus jsem už dlouho neviděl. A to už vůbec nemluvím o tom, že je to tak zoufale nudný a vleče se to,jako čekání na podporu z pracáku.Zcela ale zcela mimo mísu.Tak to je vše.ODPAD. ()

blondboss

Nemám nič proti remakom, pokiaľ sú spravené dobre alebo o triedu epickejšie. Toto sa naozaj nepodarilo. Bez šťavy, bez nového podnetu, bez inšpirácie, postavené na originále a spracované nezáživným spôsobom. Jediné plus je Nora Arnezeder, ktorá sa mi páčila hádam viac ako Michele Mercier. Ale inak dejovo veľmi plytké a dosť necelistvé. Škoda. Pokračovania už hádam nebudú, aj keď sa asi mýlim. 40 % ()

lobo87

Priemerný historický film, podpriemerná Angelika. Asi tak. Nie že by som mal starú verziu Angeliky napozeranú, ale v minulosti sa jej jednoducho nedalo vyhnúť. Nora je síce krásna, ale Michelle bola svojim spôsobom trošku mrcha. Jej Angelika bola živočíšna, vášnivá a hrdá, táto je len slabým odvarom. Nehovoriac o tom, že Joffreye by mohol byť skôr jej dedkom ako milencom. Pri tomto by asi Škopková nezaplakala. Napriek tomu je to pekne natočný historicko-dobrodružný film s krásnou hlavnou predstaviteľkou. Len keby sa nevolala Angelika... 50% ()

ESNYR

V popisku je psaný že Angelika má sedmnáct a že de Peyrac je o dvanáct let starší. Ta holka na sedmnáct nevypadá ani omylem a panu hraběti bych tipoval kolem padesátky. Herecky je to hodně špatné, protože ti herci se do těchto rolí absolutně nehodily a taky děj filmu je dost ušmudlaný. Tam kde staré příběhy dávaly pocit dobrodružství a romantiky, tady se to jednoduše děje a nic z toho necítíte. Taky se ukazuje jak moc je potřeba ve filmech ukazovat reálné prostředí, protože ve staré Angelice byly nádherné lokality kdy jste se do té Francie chtěly podívat, ale tady v téhle nové verzi prostě čumíte na nějaký mix Bouzova, Karlštejnu, Helfštýnu ( a bůhví kolik ještě hradů a zámků tam nacpaly ) který tu Francii nahradit nedokáže :: - :: Další zbytečný rýmejk nečeho co to vůbec nepotřebovalo. Už ten Fanfán Tulipán stál za prd, ale tohle je ještě horší. ()

carl.oesch

Za mně solidních 70%. Celkově daleko svižnější, "civilnější" a realističtější (da-li se u romantického filmu o realitě vůbec mluvit). Prostě příjemné pokoukání. V dětství jsem samozřejmě viděl Angeliku díky mimořádné benevolenci matky a byl jsem u vytržení, ale později jsem se tomu musel smát. Nechápu lidi, kteří si nedovedou představit jinou Angeliku, než onu kostnatou a přepjatou mizernou herečku, která nicméně dodnes (pokud ještě vůbec žije...) tvrdí, jak ji ta role "umělecky" zničila. Nora Amezeder na rozdíl od ní krásná skutečně je a dobrá herečka rozhodně (alespoň podle tohoto filmu) taky. Líbilo se mi příjemné a decentní zakomponování hudby od Michela Magneho. Skvělé je prostředí i třeba nasvícení a vůbec celkově pojetí prostředí. Za nejhorší považuji Peyraca - ne že by Gerard Lanvin nebyl sympaťák (rozhodně má větší charizma než měl Robert Hossein), ale tady díky věku nemá co dělat. On nebyl o čtyřicet let starší než Angelika a i když vezmeme v úvahu jeho devastaci díky "příhodám" z dětství, tak vypadá jako Angeličin dědeček. Film bych ani nepokládal za remake, protože se jedná prostě o jiné zpracování literární předlohy podobně jako třeba nový rtlácký Winnetou. Takže za mně příjemné překvapení, nicméně zázrak to není. ()

natalie15

Jedna hviezdička za krásnu Noru Arnezeder, jedna za charizmatického Gérarda Lanvina a posledná za krásnu výpravu. Škoda, že scenár pokulháva a je to priveľmi zdĺhavé. 60%. ()

tyna24

Mno, pokud jdete na Angeliku s tím, že nesnášíte romantické francouzské remaiky, historickou Francii a vůbec Angeliku samotnou, tak je dost dobře možné, že se vám tento film líbit nebude. Stejně tak pokud budete celou dobu porovnávat s původní verzí, tak vás můžu ujistit, že budete chtít co nejdříve zmizet. Angelika vám přijde ošklivější, méně noblesní, Nicolas moc hubený, prostě každá nesrovnalost dá další body dolů. Pokud srovnávat nebudete a zkusíte si film užít takový jaký je, věřím, že se vám bude líbit mnohem víc. I já jsem po první scéně chtěla odejít, ale nakonec jsem zjistila, že film je prostě jiný, a co víc mnohem realističtější. Michèle Mercier, polehávající v kožešinách, vlasy krásně umyté, i když žije v podsvětí...brzy vám doje, že to asi nebylo moc reálné. Tahle nová Angelika je špinavá, a má černé vlasy - pro mě mnohem víc uvěřitelné. A s prominutím, nevím, jestli to byli pánové, kdo psali, že Gérard Lanvin není přitažlivý, ale pro mě je přitažlivý víc než dost. Dávám 4, abych pozvedla procenta, protože takhle hrozné hodnocení si tenhle film rozhodně nezaslouží. ()

GzL

Tak to se zase nepovedlo! Je to další naprostá pitomost, která se nedá srovnávat s originálem. ()

AndysekAndys

Když porovnáme s původní Angelikou, kterou mimochodem naprosto zbožňuju, jsou opravdové rozdíly patrné. Bohužel, nečetla jsem knižní předlohu, pouze poslední díl, který zatím nebyl zfilmován, takže nemohu posoudit, které ztvárnění je pravdivější...ale...nechápu, proč tato verze má tak malé hodnocení? Je přirozenější, realističtější...ano...původní verze je romantičtější, pro oko krásnější, má své kouzlo, ale toto ztvárnění je prostě jiné, odlišné, ale přesto výtečné...možná Angeliku bych si představovala přirozeněji krásnější, když má být nejkrásnější ženou Francie,... ale rozhodně si nemyslím, že by si zasloužilo také nízké hodnocení, ale proti gustu, žádný dišputát...i já porovnávala...ale každé se mi líbí něčím jiným...neoslnilo mě tak, že bych si z toho sedla na zadek, ale líbilo se velmi. ()

VideoTuti odpad!

Tak nepodařený remake se hned tak nevidí. Film stratil charizma historické pohádky, herečka Nora Armezederová nemá v sobě to krásné kouzlo krásy Michele Marcierové a ani Gérard Lanvin nedosahuje charisma a tajemna Robert Hosseina. Herec ztvárňující Nikolase - škoda mluvit. Dabing nepovedený. Doporučuji rychle zapomenout na tento film. ()

rigby

Velmi plytký příběh, velmi slabě natočený, bez nápadu, bez energie, bez potence. Nechápu, proč bych se měl zase dívat na Angeliku, když už jednou byla natočená. I když je to kus krásné ženské, dvě hodiny se tím zaplácnout nedají. Zajímalo by mě, co tomu říká o řád starší generace, která tyto filmy v šedesátých letech sledovala a byla z nich odvázaná. Doufám, že druhý a další díly nebudu už muset absolvovat. ()

Callie

Vidět znovu natočenou klasiku mě donutila / přes strašné hodnocení / nějaká vnitřní povinnost. Uff. Byla to fuška. Přes přesvědčování sama sebe, že nebudu srovnávat , se tak dělo. Klady : mnohem přesvědčivější Angelika - s tou parukou u Michalle se nemůžu dodnes smířit . No a to je asi vše. Příběh natočený i napsaný především jako historicko- červená knihovna - tedy pro baby, by měl mít aspoň jednoho sympoše s charizmatem tekoucím do sedadel kin a gaučů domáctností. Tady nula- zero . Mezi Joffreyem a Angelikou to evidentně nefunguje, při vstupu na plátno u Hosseina dámy omdlevály, tady si skočí pro buráky, Nicolas - další trapka, děsnej výběr herců, Bratránek Phillipe du Plessis, který dýchal v klasice Hosseinovi na záda, je tady něco mezi Arabem a Rómem a ještě jsem si ho pletla s asi dalšími třemi herci. Tady se šetřilo i na exteriérech a hlavně na róbách urozených výsostí. V klasice velice důležitá záležitost. Co mě potěšilo, že v jedné pasáži použili hudbu z původní Angeliky. A co mě dostalo ?? To, že na konci měli odvahu napsat, že bude pokračování. proboha, jen to ne. Přesto 3 ďubky za pokus, předem ztracený. ()

wick

Pro mě překvapivě zdařilé...možná proto, že mě stará Angelika nebavila a Michelle M. pro mě byla asexuální. Líbila se mi Nora A., děj ubíhal zdárně vpřed bez zbytečných odboček a i stařík Peyrac mě docela charisma. Asi nadhodnocuju, nic co patří do zlatého fondu kinematografie, ale mě to bavilo. ()

Rogue7

Na každém sebevíc hloupém filmu se snažím najít alespoň něco zajímavého, ale tohle byla kapitální blbost!!!! A když jsem na konci viděla: konec prvního dílu...lekla jsem se, že by mohla vzniknout ještě jedna taková....joooo a taky moje sestra řekla, že je to hroznej film a to už je co říct, páč jí se líbí skoro všechno :)... ()

Scaevola

Spanilá, leč nevýrazná herečka v hlavní roli korunuje snímek smyslně vytvarovaný, politicky uvědomělý a dobrodružný v duchu "klasických" románů, avšak v důležitých momentech zbytečně ztřeštěný. Chápu, že divačky touží po planoucí lásce a nikoli po dvorských intrikách, ale právě ony posouvají děj k smysluplnosti. Škoda, že éra remaků dorazila i do Starého světa. ()