• MartinezZ

Taková televizní divně urychleně sestříhané historické romantické drámo - limonáda. Než film je to spíše přetažený úvodní film k nějakému seriálu na Hallmarku :) Smysl to moc nedává, ale je vidět, že do toho někdo lil peníze, akorát si nepohlídal, co z nich vzejde. Takže to nevypadá vůbec špatně, ale celé se to tak sestříhávalo, že z toho vznikla jakási břečka. Pokračování, které by si autoři zřejmě asi přáli (viz konec), tak zůstane jen jejich snem. Perličkou budiž jeden ze záběrů hned na začátku, kdy ještě svobodná Angelika kouká z okna a mluví k ní její komorná (asi, služka prostě) - tenhle záběr je pozpátku a to tak blbě, že střihač musel být magor, že to tam takhle pitomě nechal.(12.7.2014)

A ono to zse nebylo tak hrozné, jak jsem čekal a jak valná většina hodnotících prohlašuje. Oproti původní Angelice se ta současná může pyšnit autentičtější atmosférou, uvěřitelnějšími postavami a v mých očích i přitažlivější hrdinkou. Michelle Merciér sice byla hezká ženská, ale jazyk na vestu jsem z ní rozhodně neměl. Mínusem jsou naopak ostatní postavy resp. jejich představitelé, ale na druhou stranu si musím položit otázku, zda Francie disponuje vhodným typem herce, který by dokázal přehrát Roberta Hosseina a Jeana Rocheforta. Určitě ne. Chápu, že skalní fanoušci staré Angeliky se křižují a zažehnávají všechno zlé, ale já k nim nepatřím a tudíž jsem se docela příjemně bavil. 60%(3.7.2014)

• Wacoslav1

Ubohá zplácaná fraška, která snad má bejt parodií na původní klasiku nebo co. Nebo tak teda klasiku... Pro mě zase jako stará Angelika mezi bůhvíjaký klasiky nepatří, ale tak taky jsem na to jako kluk čuměl. Nijak extra to nežeru, ale respektuji to. Navíc mám ty filmy spojený z nějakými těmi herci hrající určitý postavy a proto prostě tuto zoufalou záležitost z nesympatickými a necharizmatickými hereckými střevy nelze akceptovat. A to už vůbec nemluvím o tom, že je to tak zoufale nudný až se to vleče jako čekání na podporu na pracáku. Naprostej fail.0%(21.3.2014)

Půl století je obvykle dostatečným časem pro remake, ale v případě Angeliky to chtělo ještě nějaké to století počkat. Zrzavá legenda totiž dosud neupadla v zapomnění a i když si u mne stálé místo v posteli nikdy nevysouložila, tak ji naprosto respektuji. Její napodobitelka není vyloženě špatná a film jako takový vůbec není mizerný, ale je strašně, strašně, ale opravdu strašně zbytečný.(8.2.2015)

• Jakubik

V podstatě zbytečný „remake“ ale kdo neviděl nebo nezná původní sérii bude možná nadšený nebo spíš v umírněnějším slova smyslu spokojený. Takže pokud jste neviděli původní Angeliku tak je tu průměrná historická romance se super výpravou. Celkem slušný kostýmy, i když od krásné Angeliky bych očekával větší různorodost, co se týče šatů. Dále bych vyzdvihnul vizuální a hudební stránku. Pokud patříte do skupiny, která viděla původní Angeliku což jsem třeba já tak dostanete špatně obsazenou a zcela zbytečnou podívanou. Původní Angelika není kdovíjaký skvost, ale měla určitou energii a byla taková dravá. Tohle je pro publikum který vidělo původní Angeliku opravdu zbytečnost…(27.8.2014)

• - Natáčení filmu začalo 17. září 2012 na zámku Schloss Hof v Dolním Rakousku. Herci i kompars se sjeli na hrad v dopoledních hodinách a natáčelo se až do pozdních nočních hodin. Počasí bylo ideální, ani příliš teplé, ani chladné. Fotografování na placu nebylo vůbec povoleno, mohli se fotit pouze komparsisté. Kolem dokola neustále pobíhali maskéři a kontrolovali, zda je všechno v pořádku. Ve chvílích volna a v pracovních záběrech měla Nora Arnezeder na hlavě síťku, aby jí účes neponičil vítr nebo drobná smítka poletující ve vzduchu. Dialogy se natáčely ve francouzštině a angličtině. Druhý den se začalo natáčet při západu slunce a pokračovalo se až do čtvrté hodiny ranní. Všichni zúčastnění byli poučeni o tom, že detaily o natáčené scéně nesmí nikomu prozradit a také fotografování bylo přísně zakázáno. Na zámku Schloss Hof se filmaři zdrželi do pátku 21. září, v dalším týdnu pak využili prostory bývalého loveckého zámku Eckartsau, kde se mimo jiné natáčela svatba Angeliky (Nora Arnezeder) a Joffreye (Gérard Lanvin). Několik scén vznikalo také na hradě Kreuzenstein. Od 27. září do 5. října 2012 probíhalo natáčení na hradě Rosenburg. Tímto dnem také definitivně skončilo natáčení v Rakousku a štáb se pomalu připravoval na přesun do České republiky, kde se filmovalo na zámku v Kroměříži a na hradu v Telči a na hradech Točník a Žebrák. Natáčelo se i na hradu Pernštejn. (FRIDAY13)

• - Angelice (Nora Arnezeder) je ve filmu 17 let, její představitelce Noře Arnezederové je přitom bylo v době natáčení 25. (M.B)

• - Na českém dabingu se podílel i Vladimír Brabec, který daboval i ve filmech o Angelice o 50 let dříve. (M.B)