V roce 2010 bylo při důlním neštěstí v Chile zaživa pohřbeno 33 horníků. Na jejich vyproštění pak celých 69 dní pracoval dnem i nocí záchranný tým, zatímco jejich rodiny i svět čekal na jakýkoli záblesk naděje. Napětí vzrůstalo i v dusivém horku 200 pater pod zemí, kde brzy začaly docházet zásoby i čas. Ve strhujícím příběhu o houževnatosti, víře a triumfu lidského ducha natočeného podle skutečného závodu s časem exceluje Antonio Banderas. (Magic Box)

Aljak

Keď sa udial tento banícky zázrak, tak som si hneď povedal, že takáto pozoruhodná udalosť si určite zaslúži sfilmovanie. Po 5 rokoch sa tak naozaj stalo a americko-čilská koprodukcia s hviezdnym Antoniom v hlavnej úlohe uzrela svetlo sveta v podobe tohto filmu. Úprimne, čakal som, že z toho Američania budú chcieť spraviť ukážkový heroický film s prehnanými vizuálnymi efektami. Ale napokon to malo v sebe obrovský kus realistickej esencie, ktorú príjemne dopĺňali aj autentické zábery z dobových TV správ. Samozrejme, zopár vecí boli pre film trochu pozmenených (vygradovaných), ale to jadro emočnej vypätosti dvoch "svetov" (hore a dole) plných kontrastu si zachovalo svoju realistickú ľudskú tvár. Kvalitná práca! ()

dyfur

.....tak dve hodiny čumieť do katastroficko-historickej-životopisnej drámy (tak to má film v popise) ,ktorá je vtastne happyendová ....tak aké dráma,aké napätie,keď viem,že to dobre skončí....v reálnom živote som rád,že to dobre skončilo,ale tiež v reálnom živote nikdy nepochopím prečo sa takéto filmy natáčajú - všetko je jasné len niekto to natočí,že vraj takto to údajne bolo.... ()

sochoking

Hoši si ten záver vychutnali ako rockové hviezdy... Dokonca v tých okuliaroch vypadali ako Bono! Totálna jeba! Práve kôli takýmto pár silným scénkam udeľujem štyri hviezdičky. P.S. Na konci filmu je vidieť nádherne ten rozdiel medzi pravým nefalšovaným robotníckym ksichtom a tým hereckým. ()

tron

Námet (podľa skutočných udalostí) mal na to, aby vznikol strhujúci, mrazivý, pôsobivý film. To sa nestalo. Máme dočinenia s podpriemerným titulom, ktorý si v mojich očiach nezaslúži ani len tie 3*. Nie je to katastrofa, ale je to dlhé a z nejakého dôvodu mi to bolo nesympatické. Viac, než pozitívny udobrovák Banderas, ma zaujal starý dobrý (starnúci) Lou Diamond Phillips. Fajn záverečné titulky. Poteší snová pasáž s manželkami. ()

Joges

Tuto událost jsem před lety sledoval v médiích. „33 životů“ není žádná filmová bomba, jsou to jen vrty do nitra dolu se spoustou lidí a emocí kolem. Nebudu hodnotit žádné výkony, režii, nic, jsem jen rád, že tento film vznikl. Snad přece jen maličkost; podmanivá panova flétna koprodučnímu filmu prospívá. ()

• Stres a hrozné podmienky, ale aj zvýšený záujem médií o baníkov po ich záchrane mnohých z nich priviedol ku alkoholizmu alebo do starostlivosti psychiatrov. (Zdroj: pravda.sk) (vander19)
  • Čilskí baníci ešte v podzemí uvažovali o tom, že ak ich zachránia, ako najlepšie vyrozprávajú svoj príbeh. Ten sa rozhodli vydať v knihe, ktorú spísal renomovaný guatemalský publicista Héctor Tobar. Zisk z jej predaja si rozdelili všetci zavalení baníci rovnakým dielom. (Zdroj: pravda.sk)
    (vander19)
  • Kvôli príprave na tento film sa španielsky herec Mario Casas nezúčastnil ani slávnostného odovzdávania filmových ocenení Goya. (MikaelSVK)

Sedm statečných s unikátní hudbou

Sedm statečných s unikátní hudbou

21.07.2015

Už tento čtvrtek jde do kin Bojovník, boxerské drama s Jakem Gyllenhaalem, jehož hudbu složil nedávno zesnulý James Horner (Titanic, Avatar). Obecně se mělo za to, že bude posledním Hornerovým… (více)