Čarodějnice ze Zugarramurdi

• Česko Čarodějnice (více)

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na separatistické tendence některých oblastí. Děj se točí kolem peripetií skupiny přátel, kteří se rozhodnou pro poněkud neobvyklé přepadení. José je rozvedený a stará se ve střídavé péči o syna Sergia. Den loupeže připadá právě na jejich společný den. Tony pracoval jako PR pro diskotéku s poněkud podezřelým názvem Sperma, ale nyní je už nezaměstnaný. Taxikář Manuel trpí řadou neuróz a obdivuje slavného novináře Ikera Jiméneze. Po loupeži se rozhodnou utéct do Francie, aby Sergio mohl navštívit Disneyland. Nicméně jeho matka tento výlet považuje za únos a ani policie nezůstane nečinná. Zloději se ale shodou okolností musí zastavit v navarrské vesnici Zugarramurdi, kde byla v 16. století odhalena údajná komunita 40 čarodějnic. A řada z nich v očekávání příchodu matky všech čarodějnic provozuje černou magii až do současnosti... (La Película)

AloeB

Protože proč ne! Španělská kinematografie s oblibou jede svůj trend dělat si z Basků prdel nebo dělat z jejich země mytický středověk a.k.a. Mordor, kde nechytnete ani třigéčko a výjimkou není Las brujas de Zugarramurdi, kterýžto poněkud obyčejný název předčilo pojmenování anglicky mluvící distribuce - Witching & Bitching. Od šílené úvodní loupeže, která do filmu zamotá i populární žánr krimi/akční/thriller, se snímek po několika kiksech a bouračkách změní v šílený čarodějný sabath s babkou s železnými zubky, sexy čarodějnicí tančící v prádle na koštěti, jednou pořádnou samicí a spoustou dalšího bizáru. Závěr je možná chaotičtější, ovšem kouzelnický epilog jej výborně uzemňuje a nechává tento film de la Iglesia téměř dokonalým. ()

tereez

Wow, taková Teorie tygra po španělsku? Místy silně šovinistické, místy silně feministické, někdy překvapivě ze života, neustále hodně ujeté a velice často vtipné. Ke konci už je to totální úlet, ale vlastně proč ne, lepší než uhlazený nezapamatovatelný konec. ()

mimozakon

Tešil som sa na nejakú bláznivú komédiu, tentokrát zo Španielska. No nedočkal som sa. Myslím, že som sa vlastne nezasmial ani raz. Španielsky humor asi nie je pre mňa. ()

Axela

Hovorím si, pozriem si to kvôli zlepšeniu španielčiny. Čakala som, že to nebude nič svetové, ale čo som nečakala bola taká obrovská kravina. Ku koncu som si pokladala stále častejšie otázku: "načo sa tu preboha pozerám?" Jasné, miestami ma to pobavilo, ale naozaj len miestami. Myslím, že niekto sa pri tvorení tohto filmu nechal až príliš uniesť pravdepodobne tvrdými drogami. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: "Inteligentně dementní" filmy mám rád, ale tohle je chaotický spletenec namixovaného bordelu všeho možného a přitom začátek byl celkem vtipný. ()

Clark_Kent

Kdo by to byl čekal, tohle je konečně něco originálnějšího. Plno srandy, taková svižnější španělská čarodějnická parodie, která určitě pozvedne i pobaví. Nejvíc mě dostala ta bába v šedivým háru, když řekla jak četla v Cosmopolitanu , že prej dnešní chlapci jsou čím dál slabější. ()

Kortexo

Jedná z těch dalších parádních španělských jízd, která baví každou minutou, u konce jim došel dech, ale při ty energii, jakou tenhle film má, se není čemu divit... ()

gicous odpad!

Ať mě sežere Velká matka, ale tohle španělské inferno na jednu hvězdičku prostě nemá! Po vizuálně našlapaných titulcích přichází ještě ucházející loupež, ale poté se Čarodějnice změní v ukecanou, nudnou, a co mrzí možná nejvíce, naprosto konvenční taškařici v televizním provedení. Chci zdůraznit slovo televizní, neboť po obrazově vyšperkované Baladě, je tento amaterský přístup až zarážející. Jedná se o triky, masky, lokace, příběh a také herce. Pokud to vše nebyl záměr, potom nevím, co se v hlavě Alexe de la Iglesii během natáčení odehrávalo. Tohle je neuvěřitelný kvalitativní propad. 0/10 ()

XXXXXXXX

Na začátku bylo jasné že Čarodějnice jsou jeden z těch filmů, útočící na útlou hranici mezi hororem a komedií. V některých místech se ale bohužel linie poněkud protrhává, a tak divák chvílemi neví, na co se to vlastně kouká. Na Bang byla sice radost pohledět, ale tu tlustou antropomorfní Věstonickou Venuši ze závěru si tedy tvůrci mohli odpustit. ()

elanista1

Bieda. Zufaly pokus o komedialny horor/hororovu komediu; je citit ze film chce dominovat prave v komedialnej casti, humor je tu vsak chaby, ak vobec nejaky. Prva polovica, alebo "Bitching" je nudna konverzacia medzi nezaujimavymi postavami, nie je medzi nimi ziadna energia, vtip uz vobec nie. Druha polka "Witching", v ktorej vstupia na scenu bosorky uz oplyva nejakou tou akciou, ktora je vyplnena taktiez nezazivnym humorom, k tomu mizerne triky a vsadepritomne otravne stareny. Hrozne rychlo sa tu rozprava, mnohokrat som ani nestihal citat titulky, ale pravdupovediac ani mi to neprekazalo, lebo tie rozhovory sa nedali velmi pocuvat/citat. Nebudem hovorit, ze to bola totalna strata casu /ved Carolina Bang je kocka/, ale od kvalitneho filmu to ma daleko. Nie, ani zaujimavy vystrih Caroliny Bang nestaci na druhu hviezdicku. ()

Domas88

No konečně malinko originální hororová komedie, vtipně udělané od začatku až do konce, nejde se nelíbit, dokonce ani mně a to já tohle moc nemusím.. Libilo hodně.. ()

djbarrel

Jakože začátek totální nuda a nic. Pak se film rozjel a nabral solidní grády. Víc se k tomu asi nedá říct. Jeden z těch filmů co "prostě musíte vidět". Šílenost. 65% ()

Kalidor

110 minut na tenhle druh filmu je moc když se konečně začalo neco "dít (jedna nahaněčka po baraku)" tak už jsem funel do polštáře. Tak neuvěřitelně nudnou první hodinu jsem ve filmu ještě nazažil a ten konec WTF!!! ()

Trilobajt

Nesouhlasím s nadšenými komentáři a vysokým hodnocením. Ano, začátek filmu je našlapaný a hned diváka zaujme. Bohužel poté se film ubírá k dlouhým "zábavným" dialogům (snad hodinu se ve filmu pořádně nic neděje, ale co když film má skoro 2 hodiny, že.....). Konec je už úplná blbost. Ale někomu se mohlo líbit, mě každopádně ne. ()

Easykill

Tohle je naprostá pecka, tady nechybí nic. Vtipy fungují, atmosféru to má taky a neskutečný drive. Akcí nabitá blbůstka od začátku do konce! ()

tuctovychlap

tešil som sa a...namiesto witching a bitching to bol nakoniec pitching..Álex, ťahaj kľačať do kúta! (segunda estrella es para Jesús y sus cojones..:)) ()

CaptAnne

Příběh o boji s „čarodějnictvím“ v podobě, v jaké se podle Álexe de la Iglesii vyskytuje dnes: v podobě sebevědomých soběstačných mrch, které se na muže dívají spatra a neuznávají, že by mohli kromě rozmnožování či placení alimentů k něčemu sloužit. Staví je do role slabochů tak dlouho, až se z nich nakonec skutečně stanou, a to dokonce dost zoufalí třeba na to, aby převlečení za Ježíše vykradli zastavárnu a pak unesli vlastního syna do Disneylandu… Skupina takových vyřízených zoufalců se na svém útěku před zákonem dostane do baskické vesnice Zugarramurdi, která je po Španělsku proslavená čarodějnickými procesy ze začátku 17. století, a která je v Álexových očích hnízdem čarodějnic dodnes. Tihle vyklepaní posránci by neměli proti zdejším krvelačným mrchám šanci, kdyby se ovšem nejkrásnější a nejnebezpečnější mladá čarodějka do jednoho z nich nezamilovala. A co se nestane - ti dva pak bok po boku bojují proti všem čarodějnicím a potažmo samozřejmě i proti samotnému konceptu čarodějnictví (který ztělesňuje obří sádelnatá Willendorfská venuše). Z něj přestává být nula a zoufalec, ona je pořád menší mrcha. Prostě zamilovanej příběh, láska vítězí nad zlem a tak. Sem tam samozřejmě nějaký to zvracení, řezání částí těla, upalování a kálení, ale kdyby ho nebylo, měli bychom tu všední love story s lehkým přesahem v podobě inspirace k respektování opačného pohlaví. Takže díky bohu za všechny ty srandovní hororový nechuťárny, které jsou nakonec ještě docela příjemný na pohled ve srovnání s tím, co je jedno pohlaví schopné z druhého udělat (ženy z chlapů vynervovaný slabochy a muži z žen čarodějnice). ()

AmunRa

Osvěžující španělská komedie balancující mezi road movie, neurotikou Woodyho Allena a čarodějnickým hororem. Hlavní hrdinové jsou looseři, kteří se zaplétají do stále větších problémů a vyklouzávají z nich jen čirou náhodou. Škoda přepálené poslední třetiny, která je však nepopiratelně invenční a crazy. "Všichni lupiči prchají na jih - do Mexika." "Ale na jih je Portugalsko!" ()