Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Německá veřejnoprávní stanice ZDF nechala ve spolupráci s francouzským kanálem TF1 vyrobit 78 a následně dalších 52 dvanáctiminutových epizod, které vyprávějí další dobrodružství malé zvědavé včelky. Opět se setkáme s Májou, s tetou Kasandrou, lehce natvrdlým Vilíkem a lučním koníkem Hopem. Vedle hrdinů důvěrně známých i Čechům z původního seriálu ze 70. let se v novém ztvárnění příběhů spisovatele Waldemara Bonselse objeví také dosud neznámé postav, například mrzutý šnek Šimon, chrobák Ben, nervní moucha nebo krásná beruščí slečna... Původní kreslený seriál na motivy oblíbených dětských knížek německého autora z počátku 20. století Waldemara Bonselse vznikl v koprodukci ZDF, rakouského kanálu ORF a dalších společností v Japonsku. V letech 1975 a 1979 tam bylo natočeno více než sto dílů, které se následně s úspěchem vysílaly po celém světě a získaly si milióny fanoušků. (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

Ivuska91 

všechny recenze uživatele

Tiež, keď som sa na to prvýkrát pozrela, sa mi zdala rozprávka umelá a gýčová, no po prezretí viacerých dielov sa mi zapáčila a už ma vôbec nevyrušuje. Moja 2,5 ročná dcérka túto rozprávku miluje. A to mi hovorí za veľa, však cieľové publikum sú malé deti. A to je výberavá, máločo ju dokáže zaujať. Rozprávka je milá a nie sú tam akčné scény, ani scény so strašidelnou hudbou. Nič, čoho by sa mohla báť, ani čo by ju negatívne ovplyvňovalo. Napríklad "stará" Včielka Maja má dosť strašidelné scény (takže by som to s tou starou neporovnávala, tá je pre väčšie deti). Takto si predstavujem rozprávku pre tie najmenšie detičky. Moja dcéra má aj plyšáky Maja, Vilko, Flip, a užíva si hru s nimi. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Kašlu na to, že se to možná někde nějakému malému dítku líbí, protože když jsem byl malej, líbilo se mi kde co, včetně věcí, kterým bych dneska narval odpad do nosní dírky a držák na deštníky do ucha (třeba takový Digimon), tahle inkarnace té, co každé ráno vylétá, je totiž nebetyčně hloupá, ze všech postav totiž dělá totální tupce, neschopné logického myšlení, ničí jakýkoliv náznak fungujícího společenství jedné louky (což je v původním seriálu funkční a zábavné) a navíc je to celé naanimováno dosti nechutně (říkám to posté, proč do prdele používat počítačovou animaci 3D modelů, když nemáte prachy na to, aby to vypadalo dobře?), takže pů.vodní Mája má MNOHEM lepší vizuál. A to říkám člověk, který dal prvotnímu seriálu tři hvězdičky, takže o nějaké nostalgii nemůže být řeč. ()

Reklama

KT_2011 odpad!

všechny recenze uživatele

Kdyby byly takhle animované loutky, bylo by to blbé, ale akceptovatelné. Vzhledem k tomu, že je to CGI, je to dřevěné až hanba. Mimika tváří je minimální. České obsazení IMO většinou mimo. Nová písnička v českém podání... to nechám raději zcela bez komentáře. CGI lokace jsou prázdné stejně jako příběhy. Vzdech :-( ()

Kri-kri odpad!

všechny recenze uživatele

I když ani původní Včelka Mája ze 70. let nikdy nepatřila vyloženě k mým nejoblíbenějším seriálům a udělil jsem jí pouhé 3 *, přesto ji považuji za vcelku povedený a kvalitní seriál, na který se jednou za 10 let rád podívám. Což se o tomto novém provedení rozhodně říct nedá. Tady už vůbec nic nefunguje, chybí především scénář Marty Murphyové, hudba Karla Svobody, pěkná ruční animace a především skvělý dabing Aťky Janouškové a dalších dabérů tehdejší doby. Nové příběhy jsou nudné, dialogy šroubované a dabing jakbysmet, nevýrazná hudba a navrch hnusná plastelínová animace. Tato verze mě absolutně nezaujala a nic než odpad si nezaslouží. Nepřipíšu ji k dobru ani fakt, že se na scénáři podílela herečka Karine Lollichon. ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Dnes jemoderní cesta restartů a předělávky úspěšných kreslených seriálů do nového kabátu a pokud možno 3d. Potkalo to a to úspěšně třeba Želvy ninja. Oni však pochopili, že nejde jen vzít starý příběh a odvyprávět ho stejně, kde se použije nejnovější technika. Musí tam být něco nového. Nu, stejný osud potkal kultovní seriál Včelky Maji. Jenže, protože vždycky existuje nějaké jenže. Je tu několik bolů už například pro českého pamětníka. 1. Hudba. Každý český ale i slovenský divák, no vlastně i německý, má spojen tento seriál s Karlem Gottem. Navíc hudba Karla Svobody je nádherná, číší z toho všechno. Teď zapnu tuto novou verzi a .... Was ist das? To přece není včelka Mája. 2. Každý česká divák má spojenu včelku Máju s hlasem Aťky Janouškové, nemluvě o Vilíkovi, Hopovi v podání rozkošného Borise Rosnera. 3. Animace sice připomínají původní postavičky, ale to je vše. 4. Scénář je přiblblý. Nevím, zda je to tím, potože jsem dávno odrostl dětským portkám, nebo zda je to tím překladem.... Wer weisst. Tady se to prostě nepovedlo. Vím že Svoboda už mezi náma není, vím že už by to Aťka se Švehlíkem (Vilík) asi neutáhli. Ale.... Proč aspoň nenechali motiv hudby, variaci na původní melodičnost..... ()

Galerie (76)

Reklama

Reklama