Včelka Mája (TV seriál)

Včielka Maja - Nové dobrodružstvá

Animovaný / Dobrodružný

Německo / Francie, 2012, 130x12 min

• Kri-kri

I když ani původní Včelka Mája ze 70. let nikdy nepatřila vyloženě k mým nejoblíbenějším seriálům a udělil jsem jí pouhé 3 *, přesto ji považuji za vcelku povedený a kvalitní seriál a jednou za 10 let se na něj rád podívám. Což se o tomto novém provedení rozhodně říct nedá. Tady už vůbec nic nefunguje, chybí především scénář Marty Murphyové, hudba Karla Svobody, pěkná ruční animace a především skvělý dabing Aťky Janouškové a dalších dabérů tehdejší doby. Nové příběhy jsou nudné, dialogy šroubované a dabing jakbysmet, nevýrazná hudba a navrch hnusná plastelínová animace. Tato verze mě absolutně nezaujala, nic než odpad si nezaslouží.(8.10.2019)

• KT_2011

Kdyby byly takhle animované loutky, bylo by to blbé, ale akceptovatelné. Vzhledem k tomu, že je to CGI, je to dřevěné až hanba. Mimika tváří je minimální. České obsazení IMO většinou mimo. Nová písnička v českém podání... to nechám raději zcela bez komentáře. CGI lokace jsou prázdné stejně jako příběhy. Vzdech :-((11.5.2014)

• Gig

Dnes jemoderní cesta restartů a předělávky úspěšných kreslených seriálů do nového kabátu a pokud možno 3d. Potkalo to a to úspěšně třeba Želvy ninja. Oni však pochopili, že nejde jen vzít starý příběh a odvyprávět ho stejně, kde se použije nejnovější technika. Musí tam být něco nového. Nu, stejný osud potkal kultovní seriál Včelky Maji. Jenže, protože vždycky existuje nějaké jenže. Je tu několik bolů už například pro českého pamětníka. 1. Hudba. Každý český ale i slovenský divák, no vlastně i německý, má spojen tento seriál s Karlem Gottem. Navíc hudba Karla Svobody je nádherná, číší z toho všechno. Teď zapnu tuto novou verzi a .... Was ist das? To přece není včelka Mája. 2. Každý česká divák má spojenu včelku Máju s hlasem Aťky Janouškové, nemluvě o Vilíkovi, Hopovi v podání rozkošného Borise Rosnera. 3. Animace sice připomínají původní postavičky, ale to je vše. 4. Scénář je přiblblý. Nevím, zda je to tím, potože jsem dávno odrostl dětským portkám, nebo zda je to tím překladem.... Wer weisst. Tady se to prostě nepovedlo. Vím že Svoboda už mezi náma není, vím že už by to Aťka se Švehlíkem (Vilík) asi neutáhli. Ale.... Proč aspoň nenechali motiv hudby, variaci na původní melodičnost.....(28.12.2015)

• Gemini

Kulturní fenomén, kterému jsem nikdy nepodlehl, se dočkal "zatraktivnění pro novou generaci diváků"... čili "z dálky" identifikovatelnou ruční animaci nahradilo naprosto tuctové CGI, v rámci kteréhož Mája "nezbytně" zeštíhlela, aby byla pro dnešní publikum "více sexy" nebo co:) A geniální znělku Karla Svobody/Karla Gotta nahradilo nezapamatovatelné povrchní trylkování o tom, jak k nám "včelka Mája letí, bezva kamarádka spousty dětí":)) Zkusil jsem pár dílů, ale že to bude tak dokonale o ničem, to jsem nečekal ani ve svém včelstvu nepříliš nakloněném rozpoložení. Na závěr jen dodám, že v současné době Déčko vysílá jen dva pořady, u kterých obvykle vidíme jen prvních pár sekund, protože dcera začne vykřikovat "Ne, ne," a sice Hrdiny Velkoměsta, a právě novou Včelku Máju. 40%, protože oproti druhému zmíněnému souputníkovi z této "třídy" úspěšnosti je vizuálně o několik tříd výš.(2.3.2015)

Animovaná klasika v modernom šate. Včielka Maja a jej príbehy sú ako stvorené pre malé deti v rámci série večerníčkov a som veľmi rád, že tvorcovia oprášili starú verziu a vytvorili z brusu nové príbehy s krásnymi animáciami, ktoré určite pobavia dnešné deti a ktoré sú len príjemný dôkazom zrodenia starej dobrej animovanej postavičky. Videl som len pár častí a už to síce nie je tá stará dobrá Včielka Maja s klasickou znelkou od Gotta, ale svoje čaro to určite má. Takže vzhľadom na hodnotenia je to pre mňa milé prekvapenie. 60 %(2.9.2015)