Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Německá veřejnoprávní stanice ZDF nechala ve spolupráci s francouzským kanálem TF1 vyrobit 78 a následně dalších 52 dvanáctiminutových epizod, které vyprávějí další dobrodružství malé zvědavé včelky. Opět se setkáme s Májou, s tetou Kasandrou, lehce natvrdlým Vilíkem a lučním koníkem Hopem. Vedle hrdinů důvěrně známých i Čechům z původního seriálu ze 70. let se v novém ztvárnění příběhů spisovatele Waldemara Bonselse objeví také dosud neznámé postav, například mrzutý šnek Šimon, chrobák Ben, nervní moucha nebo krásná beruščí slečna... Původní kreslený seriál na motivy oblíbených dětských knížek německého autora z počátku 20. století Waldemara Bonselse vznikl v koprodukci ZDF, rakouského kanálu ORF a dalších společností v Japonsku. V letech 1975 a 1979 tam bylo natočeno více než sto dílů, které se následně s úspěchem vysílaly po celém světě a získaly si milióny fanoušků. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Kašlu na to, že se to možná někde nějakému malému dítku líbí, protože když jsem byl malej, líbilo se mi kde co, včetně věcí, kterým bych dneska narval odpad do nosní dírky a držák na deštníky do ucha (třeba takový Digimon), tahle inkarnace té, co každé ráno vylétá, je totiž nebetyčně hloupá, ze všech postav totiž dělá totální tupce, neschopné logického myšlení, ničí jakýkoliv náznak fungujícího společenství jedné louky (což je v původním seriálu funkční a zábavné) a navíc je to celé naanimováno dosti nechutně (říkám to posté, proč do prdele používat počítačovou animaci 3D modelů, když nemáte prachy na to, aby to vypadalo dobře?), takže pů.vodní Mája má MNOHEM lepší vizuál. A to říkám člověk, který dal prvotnímu seriálu tři hvězdičky, takže o nějaké nostalgii nemůže být řeč. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pôvodné diely animovaného seriálu pre deti "Včielka Maja" vznikli v Nemecko-Japonskej koprodukcii v roku 1975. V krajinách bývalého socialistického bloku sa stali dobrodružstvá malej, pracovitej včielky Maji veľmi populárnymi. Pestrofarebný hmyzí svet očaril i mňa. Takmer o štyridsať rokov neskôr sa Nemci, tentokrát v spolupráci s Francúzmi, rozhodli tento výchovný, rozprávkový seriál oživiť. Lenže digitálna "Včielka Maja" stratila všetok svoj pôvab. Už nechcem vidieť ani kúsok z tejto novej 3D verzie, radšej si ju uchovám v pamäti, tak ako si ju pamätám z detstva. * ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Kulturní fenomén, kterému jsem nikdy nepodlehl, se dočkal "zatraktivnění pro novou generaci diváků"... čili "z dálky" identifikovatelnou ruční animaci nahradilo naprosto tuctové CGI, v rámci kteréhož Mája "nezbytně" zeštíhlela, aby byla pro dnešní publikum "více sexy" nebo co:) A geniální znělku Karla Svobody/Karla Gotta nahradilo nezapamatovatelné povrchní trylkování o tom, jak k nám "včelka Mája letí, bezva kamarádka spousty dětí":)) Zkusil jsem pár dílů, ale že to bude tak dokonale o ničem, to jsem nečekal ani ve svém včelstvu nepříliš nakloněném rozpoložení. Na závěr jen dodám, že v současné době Déčko vysílá jen dva pořady, u kterých obvykle vidíme jen prvních pár sekund, protože dcera začne vykřikovat "Ne, ne," a sice Hrdiny Velkoměsta, a právě novou Včelku Máju. 40%, protože oproti druhému zmíněnému souputníkovi z této "třídy" úspěšnosti je vizuálně o několik tříd výš. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Animovaná klasika v modernom šate. Včielka Maja a jej príbehy sú ako stvorené pre malé deti v rámci série večerníčkov a som veľmi rád, že tvorcovia oprášili starú verziu a vytvorili z brusu nové príbehy s krásnymi animáciami, ktoré určite pobavia dnešné deti a ktoré sú len príjemný dôkazom zrodenia starej dobrej animovanej postavičky. Videl som len pár častí a už to síce nie je tá stará dobrá Včielka Maja s klasickou znelkou od Gotta, ale svoje čaro to určite má. Takže vzhľadom na hodnotenia je to pre mňa milé prekvapenie. 60 % ()

Kri-kri odpad!

všechny recenze uživatele

I když ani původní Včelka Mája ze 70. let nikdy nepatřila vyloženě k mým nejoblíbenějším seriálům a udělil jsem jí pouhé 3 *, přesto ji považuji za vcelku povedený a kvalitní seriál, na který se jednou za 10 let rád podívám. Což se o tomto novém provedení rozhodně říct nedá. Tady už vůbec nic nefunguje, chybí především scénář Marty Murphyové, hudba Karla Svobody, pěkná ruční animace a především skvělý dabing Aťky Janouškové a dalších dabérů tehdejší doby. Nové příběhy jsou nudné, dialogy šroubované a dabing jakbysmet, nevýrazná hudba a navrch hnusná plastelínová animace. Tato verze mě absolutně nezaujala a nic než odpad si nezaslouží. Nepřipíšu ji k dobru ani fakt, že se na scénáři podílela herečka Karine Lollichon. ()

Galerie (76)

Reklama

Reklama