Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Německá veřejnoprávní stanice ZDF nechala ve spolupráci s francouzským kanálem TF1 vyrobit 78 a následně dalších 52 dvanáctiminutových epizod, které vyprávějí další dobrodružství malé zvědavé včelky. Opět se setkáme s Májou, s tetou Kasandrou, lehce natvrdlým Vilíkem a lučním koníkem Hopem. Vedle hrdinů důvěrně známých i Čechům z původního seriálu ze 70. let se v novém ztvárnění příběhů spisovatele Waldemara Bonselse objeví také dosud neznámé postav, například mrzutý šnek Šimon, chrobák Ben, nervní moucha nebo krásná beruščí slečna... Původní kreslený seriál na motivy oblíbených dětských knížek německého autora z počátku 20. století Waldemara Bonselse vznikl v koprodukci ZDF, rakouského kanálu ORF a dalších společností v Japonsku. V letech 1975 a 1979 tam bylo natočeno více než sto dílů, které se následně s úspěchem vysílaly po celém světě a získaly si milióny fanoušků. (Česká televize)

(více)

Recenze (15)

blondboss 

všechny recenze uživatele

Animovaná klasika v modernom šate. Včielka Maja a jej príbehy sú ako stvorené pre malé deti v rámci série večerníčkov a som veľmi rád, že tvorcovia oprášili starú verziu a vytvorili z brusu nové príbehy s krásnymi animáciami, ktoré určite pobavia dnešné deti a ktoré sú len príjemný dôkazom zrodenia starej dobrej animovanej postavičky. Videl som len pár častí a už to síce nie je tá stará dobrá Včielka Maja s klasickou znelkou od Gotta, ale svoje čaro to určite má. Takže vzhľadom na hodnotenia je to pre mňa milé prekvapenie. 60 % ()

Kri-kri odpad!

všechny recenze uživatele

I když ani původní Včelka Mája ze 70. let nikdy nepatřila vyloženě k mým nejoblíbenějším seriálům a udělil jsem jí pouhé 3 *, přesto ji považuji za vcelku povedený a kvalitní seriál, na který se jednou za 10 let rád podívám. Což se o tomto novém provedení rozhodně říct nedá. Tady už vůbec nic nefunguje, chybí především scénář Marty Murphyové, hudba Karla Svobody, pěkná ruční animace a především skvělý dabing Aťky Janouškové a dalších dabérů tehdejší doby. Nové příběhy jsou nudné, dialogy šroubované a dabing jakbysmet, nevýrazná hudba a navrch hnusná plastelínová animace. Tato verze mě absolutně nezaujala a nic než odpad si nezaslouží. Nepřipíšu ji k dobru ani fakt, že se na scénáři podílela herečka Karine Lollichon. ()

Reklama

Kenji 

všechny recenze uživatele

Moja štvorročná dcéra sa nevie vynadívať, a popravde nerozumie tomu negativizmu. Všetci akoby boli nakazení dákou v tomto prípade zbytočnou nostalgiou. Tie príbehy sú vtipné, kratšie, čo ocení každý rodič ktorý nechce aby jeho dieťa presedelo hodiny pri bedni a graficky veľmi pekné. Na rozdiel od väčšiny hodnotiteľov máme skoro každý deň miesto večerníčka starú, alebo novú Máju, takže môžem porovnávať. Nová Mája si zaslúži lepšie hodnotenie. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pôvodné diely animovaného seriálu pre deti "Včielka Maja" vznikli v Nemecko-Japonskej koprodukcii v roku 1975. V krajinách bývalého socialistického bloku sa stali dobrodružstvá malej, pracovitej včielky Maji veľmi populárnymi. Pestrofarebný hmyzí svet očaril i mňa. Takmer o štyridsať rokov neskôr sa Nemci, tentokrát v spolupráci s Francúzmi, rozhodli tento výchovný, rozprávkový seriál oživiť. Lenže digitálna "Včielka Maja" stratila všetok svoj pôvab. Už nechcem vidieť ani kúsok z tejto novej 3D verzie, radšej si ju uchovám v pamäti, tak ako si ju pamätám z detstva. * ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Dnes jemoderní cesta restartů a předělávky úspěšných kreslených seriálů do nového kabátu a pokud možno 3d. Potkalo to a to úspěšně třeba Želvy ninja. Oni však pochopili, že nejde jen vzít starý příběh a odvyprávět ho stejně, kde se použije nejnovější technika. Musí tam být něco nového. Nu, stejný osud potkal kultovní seriál Včelky Maji. Jenže, protože vždycky existuje nějaké jenže. Je tu několik bolů už například pro českého pamětníka. 1. Hudba. Každý český ale i slovenský divák, no vlastně i německý, má spojen tento seriál s Karlem Gottem. Navíc hudba Karla Svobody je nádherná, číší z toho všechno. Teď zapnu tuto novou verzi a .... Was ist das? To přece není včelka Mája. 2. Každý česká divák má spojenu včelku Máju s hlasem Aťky Janouškové, nemluvě o Vilíkovi, Hopovi v podání rozkošného Borise Rosnera. 3. Animace sice připomínají původní postavičky, ale to je vše. 4. Scénář je přiblblý. Nevím, zda je to tím, potože jsem dávno odrostl dětským portkám, nebo zda je to tím překladem.... Wer weisst. Tady se to prostě nepovedlo. Vím že Svoboda už mezi náma není, vím že už by to Aťka se Švehlíkem (Vilík) asi neutáhli. Ale.... Proč aspoň nenechali motiv hudby, variaci na původní melodičnost..... ()

Galerie (76)

Reklama

Reklama