The Rising (S01E01) (epizoda)

 • Slovensko

  Znovuzrodenie

Akční / Dobrodružný / Drama

USA, 2016, 43 min

Režie:

James Wan

Kamera:

James L. Carter

Hudba:

Keith Power
 • CheeseFigure
  **

  Klišé, predvídateľnosť, nelogickosť. Jasné, McGyver je známy, že aj z hovna vyrobí bombu, ale naozaj treba riešiť všetko komplikovane? Treba urobiť požiarny poplach v hoteli. Tak zatiahnem za páčku alebo zapálim zápalku pod detektorom dymu. Nie, McGyver musí zmiešať kyselinu, čpavok a alobal. Samozrejme, vraj neostanú stopy. Asi kyselina a čpavok rozleptajú aj ten kýbel, v ktorom boli a sami sa vyparia. To je len jedna maličkosť, ktorá mi vadila. O ostatných sa rozpisovať radšej nejdem. Zase ale, postava Jacka to dosť ťahá. Taký klasický týpek, ktorý čo veta, to perla.(19.7.2018)

 • JohnCZ
  ***

  Z pilotního dílu MacGyvera mám hodně podobný pocit, jako z rebootu Knight Ridera. A Knight Rider je nakonec mým velkým guilty pleasure, takže od MacGyvera mám podobná očekávání. Je to blbé, má to hrozné efekty a možná to zaspalo dobu, ale ústřední trio na mě zapůsobilo sympaticky a to včetně hlavní postavy, který na mě v trailerech působil přesně opačně. Richard Dean Anderson je sice je jen jeden, ale Lucas Till by mohl být velice důstojným zastoupením. Jenom bych se nebál přitvrdit na humoru a sebeshazování.(27.9.2016)

 • Weexrylo
  *

  Oh fcuk ... taky jsem neočekával žádné zázraky, ale takový guláš jsem nezažil. Zezačátku strašně drsná badass jízda zakončená sarkastickým zvratem. Potom už jen zatraceně tuctová až low-cost krimi bez nějakého jiného nápadu, než sponka=klíč. Dementní rozuzlování příběhu, strašně tlačí na pilu vytvořit za krátkou dobu moc velkých emocí a znalostí. Otřesní herci, kamera ... Až na slečnu Tristin Mays jsou tam všichni strašně divní. Jako koukněte se, ať víte, na co nekoukat. Jestli tohle je pilot, který má vyždímat co nejlepší možný start, tak to se na další díl podívám z čisté zvědavosti.(25.9.2016)

 • Wysch
  ***

  Ale jo, je to kacířský reboot nebo restart nebo sequel nebo něco, bůhvíco, ale pilot si asi i ty moje tři hvězdy zaslouží. Samozřejmě, že dělat v roce 2015 / 2016 MacGyvera potřebuje moderní háv, musí to být špionážní a musí tam levně CGI vybuchovat auta a samozřejmě, že se tam musí nakroutit klišoidní linka o tom, že Angus má zlomený srdce a jeho bejvalka bude záporačka, ale ve výsledku je to přesně ten typ seriálu pro nemastný neslaný ňoumy, kteří u něj těch 43 minut stráví a litovat toho nebudou (nadšení ale taky dvakrát nebudou). Je tam zbytečně moc rádoby moderních prvků, který spíš rušej to kouzlo sledovat MacGyvera, ale třeba se to zlepší. Nebo třeba ne. [Víc MacGyverismů, míň kecání by to chtělo.](10.11.2016)

 • Esgalnor
  odpad!

  Nečekal jsem od toho nic moc kvalitního, prostě jsem se chtěl aspoň bavit a smět vypnout mozek. No, ani tohle to nesplnilo. Začnu klady, aby někdo neřekl, že jenom kritizuju: Hezké intro a Tristin Mays. | Tak, po vyčerpávajícím zhodnocení kladů, přejděme ke shrnutí toho špatného. Stejně jako Scorpion před dvěma lety, i MacGyver má nereálnou letištní scénu. Proto se nabízí srovnání právě se Scorpionem, protože srovnávat se má všechno se vším! Zatímco Scorpion má fajn herce a na nic si nehraje, MacGyver má maximálně dva průměrné herce a přitom se snaží tvářit jako něco víc, než jen lehce podprůměrná hloupá kriminálka. Osudovost ani napětí, o které se to snaží, prostě nefunguje. A proč? Kromě herců, je to hlavně technickými stránkami. Kamera je strašná, při honičce mezi Nikki a Macem jsem z toho třasu málem dostal epilepťák. Střih je matoucí a jaksi si střihači neuvědomili, že rozdělené záběry nejsou "kůl", ale spíš nepřehledné, o tom, že zpomalovací záběry měly zůstat v minulém století nemluvím. A jako z minulého století vypadá i CGI, moc ho tu není, a když tam je, je hrozné. A hudba se taky do většiny pasáží nehodí. Starý MacGyver byl béčko, ale tvůrci si to uvědomovali a ten původní seriál dokáže bavit i teď. Přesto měl zůstat v osmdesátkách. MacGyver patří tam, ne sem, protože v dnešní době, se dá již mnohem jednodušeji zjistit, jestli to, co Mac vymyslí, jde udělat. Je to škoda, ale je to tak, čímž to ztrácí na náležitém "wow" efektu. Navíc je to příšerně nelogické, počítám s tím, že elitní američtí agenti by se ve většině situací takhle dementně nechovali. | Věřím tomu, že MacGyver by při jiném uchopení mohl být fajnové guilty pleasure. Tohle zpracování je ale odpad, dno dnešních seriálů. Bohužel.(25.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace