MDŽ (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 1999

Jitka Němcová

Velmi vtipná bakalářská povídka o jednom "krásném" dni zvaném MDŽ v dobách komunismu. Ženy uklízí, chystají oslavu a chlapi se ožerou v hospodě. Přesto i takový den může přinést něco radostného. Hudební režie: Josef Spitzer(4.7.2017)

Chylkova a Stasova skvele, stejne jako ostatni! Zabavna podivana z dob minulych. Ja se bavil vyborne. :)(11.11.2015)

Jak Vám chutnala moje šunka?(19.11.2014)

Povídka velice věrně přestavuje mínění o oslavách MDŽ v době komunistického režimu. Rudolf Hrušínský ml. to ukázal velice názorně. Svátek žen, který slavili muži. Ale daleko více dějství vypadá, jakoby byl příběh spíše o šunce než o tomto svátku. Ten tu je jen jako doplněk. První polovina by mohla být reálná, ale ta druhá už je typicky Bakalářsky naivní.(1.11.2016)

Ivana Chýlková a Simona Stašová v tomhle příběhu nechaly vzpomenout na bývalou slávu bakalářských povídek. Příběh je sice trochou přitažený za vlasy (zejména závěr), ale je slušně natočený. Nechybí v něm ani vtip. Skvělí byli i Rudolf Hrušínský a Slávka Budínová ve vedlejších rolích.(20.1.2014)