The Invitation

Muž pronásledován svou vlastní minulostí dostane pozvání k večeři od své bývalé manželky a jejího nového manžela do domu, kterému kdysi říkal domov. Brzy však shledává, že jeho hostitelé a další stolovníci mají nečisté postranní úmysly. Večer začíná vyplňovat stoupající paranoia a hrůza. Nikdo si však nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoli... (FAITH.BABE)

ShortyIC

Originálny psycho-horor, ktorý je miestami fakt nepríjemný a len ťažko predvídateľný. Nemôžem si pomôcť ale od začiatku som sa cítil ako keby pozerám nejakú časť Black Mirror, pretože pre mňa osobne je to natočené presne na štýl tohto výborného seriálu a možno práve preto to na mňa zapôsobilo. Za pozretie to určite stojí. ()

Nikolas__

Film přesně podle mého gusta. Nejděsivější horor co jsem za hodně dlouhou dobu viděl - neuvěřitelně skvěle natočené, s perfektní hudbou a kvalitními postavami. Neskutečný. ()

axcris

Paranoický hipster, ktorý sa nedokáže zbaviť bolestnej minulosti. Pozvaný do domu kde šťastie nehľadá ale bez šance sa o to pokúsi. Na Invitation sa dá atmosféra krájať aj tupými nožmi. Je silná vo vnútri filmu, ku vám sa už ale jej kľukaté cesty dostávajú veľmi ťažko. Oceňujem nápad toho, že neviete komu môžete v istej chvíli veriť, kto je ten nesprávny. Ak si už ale moje sympatie nedokázala hlavná postava Will (L. M. Green) skrotiť, niečo je vražedne zle. Pripadá mi to, ako keby nikto okolo neho nemohol byť šťastný len preto, lebo on nie je. Nemôže byť? Chápem, zomrelo mu dieťa, vrátil sa tam kde sa mu nepekné spomienky vynárajú. Len ako to povedať, nie je to chyba ostatných. Neverím mu, nedokážem rozmýšľať ako on, popravde ani mu neprajem. Nevyznievam empaticky ja viem, možno len logicky. Do tri štvrtiny filmu som myslel, že on bude hlavným krvavým tŕňom vo filme, škoda. Možno Vás ostatných pohltí a budete ľutovať čo sa mu stalo a neskôr aj stane. U mňa je len veľkými písmenami napísane: NEVYUŽITÝ NÁPAD EGOISTICKÉHO FILMU. Toľko zimomraviek mohlo prísť s lepším scenárom... A nie len posledným záberom. ()

Naghavi

Zajímavé a reálné, ale šlo z toho vytřískat víc, závěr mohl být víc brutální s kapkou Gore scén, protože ta psychopatická dvojice by to dobře zvládla...:) ()

matushsvk

Kvalitný psychologický komorný thriller, ktorý vás nechá hádať do posledných minút. Záverečná scéna bola bonusom. ()

halberdier

Takto má vypadat práce s postupným budováním atmosféry v horroru, s pocitem že něco není v pořádku, že se něco stane. Film navíc vygraduje v nečekaný a mrazivý závěr. Ač není příběh příliš originální, dokáže diváka udržet v napětí i díky slušně hrajícím hercům. Atmosféru filmu dodává i pocit izolace ve velkém domu na samotě - paradoxně s nádherným výhledem na noční L.A. Doporučuji před shlédnutím o filmu vědět co nejméně. ()

punco

Osobne si myslím že The Invitation nie je tak nepredvídateľný ako tu niekto píše ale zaujímavý je určite. Rovnako zaujímava je aj podoba Logana Marshall-Greena na Toma Hardyho... Film má pomalé komorné tempo s guľami v poslednej polhodine a absolútne fantastickým posledným záberom. Ten sám o sebe je na samostatnú hviezdičku. ()

Saxos

Zklamání. Víc jak hodinová příprava na jakés-takés finále. Žádnou stoupající paranoiu ani hrůzu jsem nezažil. Zápory: 3/4 filmu otravné stejně, jako hudební a zvuková stránka filmu a nudné kecy; bez atmosféry; ani jeden z protagonistů neupoutal. ()

hony23

To se v jednom baráku sejde banda podivínů, hodinu a čtvrt melou sračky a řeší traumata z minulosti a vy u toho sedíte v naději, že přijde tak skvělé finále, aby vám vynahradilo tu předcházející nudu. Finále nakonec opravdu přišlo, jenomže dopředu předvídatelné a nijak výživné :-( ()

johnnie78

Uff. Přesně ten film, který bych slabším povahám a senzitivním jedincům rozhodně nedoporučil. Divný, tísnivý psychothriller, kde od začátku víte, že "něco" je prostě špatně. Režie i scénář si docela dobře umí hrát s pozvolným napětím. Ačkoliv vývoj a finále je poměrně očekávatelné (sám jsem pravý důvod onoho "setkání po letech" prohlédl o něco dříve než hlavní hrdina a když si to člověk promítne zpětně, tak od začátku filmu najde člověk spoustu indicií vedoucí k tomu, jak se to celé bude vyvíjet), tak čekání, až se TO stane, je doslova fyzicky nepříjemné. Rozhodně se odteď budu řádně rozmýšlet, než přijmu pozvání od přátel na večeři a rozhodně tam nebudu nic pít :-) hodnotitelé tu docela cení ten úplný závěr (resp. poslední záběry), já musím říct, že právě ten mě trochu zklamal, protože celý film tak trochu posunul z kategorie "šílené, ale může se to stát" (což je na tom to nejděsivější) do "úplně nepravděpodobné". ()

veverysiak

Prihlúply mindfuck, ktorý chcel byť psychohororom, ja viem, málo peňazí, málo kumštu, takýchto mindžovín o pár pošahancoch, ktorí poľahky zmanipulujú tupú väčšinu, ktorá im potom podá na tácke nerozhodnú menšinu, sme mali na plátne za posledné roky viac, ako bolo treba, nepáči sa mi to nie preto, že to nemá umeleckú hodnotu, ale preto, lebo je to reálny obraz súčasnej spoločnosti, akurátže kvôli tomu takýmto kúskom určite viac hviezd nedám, takže 20%. ()

Tomas_PO

Skôr ako horor psychologická situačná dráma, odohrávajúca sa v jednom byte. Pár nečakaných zvratov podarilo udržať napätie takmer po celý čas, no inak ltt priemerný pocit. Rozuzlenie bolo napokon banálne, čo nezvrátila ani úplne posledná myšlienka. ()

tybro

Psychopřátelská večeře. Všichni dorazily, trapná chvíle může začít. Jenže, večeře se nějak nekoná. Nuda střídá nudu a člověk má spíš pocit, že se ocitl na sezení anonymních alkoholiků a náborů sekty.  O pár psychoblábolů později dojde i slíbenou večeři. Jenže pak někdo nejspíš naléval víno ze špatné strany, jak jinak si vysvětlit ... já ani nevím. Tu další porci nudy? A tak prostě, pokud si nekoupíte ty nesmírně drahý hrnce a pokličky, tak vás zkrátka nenechají odejít ... naživu. Tenhle brainwashing mi asi nic moc neříká. Moje příčetnost se tomu jednoznačně brání. ()

Tomko87

Výborný komorný psycho thiller. Začiatočné budovanie napätia, keď postupne zisťujeme, že na párty niečo je sakramensky zle až po finále nemá chybu. Darmo sektárske hlavy sú riadne vypatlané. ()

Richie4422

Sorry chlapci, ale len za tri. Dejová predvídateľnosť neskutočná.. a to nemyslím povýšenecky "haha, vedel som všetko vopred", ale keď pustia film sekty o smrti, trošku človeku dopne, kam to smeruje a prečo si zavolali na večeru kamošov, ktorých 2 roky nevideli. Vďaka tomu film stráca na vyvolaní paranoje, keďže je úplne opodstatnená. Aziat Choi bol naozaj slabou režisérskou barličkou v hre na napätie a vyvolanie zvratu, ktorý mal dať všetko vrámci paranoje do normálu. Finále ma sklamalo. Dvojník Tomyho Hardyho čakal na prvú obeť, neviem prečo. Keďze inak by to bola nuda, strčili tam zbraňovú rampage. Ochmonek ideálne vystrieľa pár nepotrebných a nerozvinutých postáv, aby tam zostali tí správni, ktorí samozrejme utečú. Tom Hardy s frajerkou majú navyše super šťastie, že jedná šialená ženská na ktorú som sa vo finále tešil, to vzdá so životom, bývalá žena z časti zmení názor a rozplače sa a tak zostane len Ochmonek a herec z GoT, ktorého "SPOILER" po prdeli zloží postava, ktorú ste celé finále nevideli, lebo sa fajn schovával. Tí, čo prežijú aj pežiť mali, tí, ktorí vám boli ukradnutí zostali v kalužiach krvi. Záverečná scéna bola ale pekná. I napriek týmto chybám, barličkám a nelogickostiam ide o napínavý a temný snímok zaoberajúci sa vysporiadaním sa so žiaľom, smútkom a stratou. Stretáva sa tu viacero svetov a spôsobov zvládania životných rán. Herci sú skvelí, hudba dotvára napätie a strih je eňo ňuňo. Ale moje svedomie mi nedovolí švacnúť 4 hviezdy. 3.5 hviezdy. ()