poster

The Invitation

Thriller / Horor / Psychologický

USA, 2015, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • hous.enka
  ***

  Tohle ale bylo hodně velký psycho. Mám ráda, když si se mnou režisér hraje, ale tohle bylo přece jen už trochu přes čáru (červené lampičky, video). Hodinu se nic neděje a já pořád jen tápu, co to sakra je a kam zmizel Chi, a pak posledních dvacet minut je tak vyhrocených a rychlých a zbrklých, že to prostě není ono. Akce s Claire mi přišla teda taky nedotažená. Respektive ano, dotažená, ale mohl tam být aspoň jeden šikovný záběr nebo něco. Zkrátka takové to neurazí, nenadchne.(25.4.2016)

 • DwayneJohnson
  ****

  Taková z zpočátku nevinně vypadající hra na to, kdo je vlastně větší debil, magor nebo paranoik, ono to vlastně vyjde nastejno. Několik hostů v uzavřené místnosti a pak už tahle hra nervů může začít. I když se tam celkem dlouho tlachá a vlastně se nic moc neděje, tak závěrečná čtvrtina přinese velmi zajímavé rozuzlení, na které je vlastně zaděláno zhruba po prvním poločase. Pokud půjdete k někomu na návštěvu, dávejte si fakt velkýho majzla. První varování je hodně drahý víno a když začne hostitel potají rozsvěcovat lampičky na terase, vemte rychle nohy na ramena, vymluvte se na cokoliv, nebo třeba vylezte ven komínem. Buď se Vám začne pěnit u huby, což není známka Čechovova rexlexu, ale spíše vykutálenosti pana domácího a když náhodou na konci uslyšíte policejní vrtulník, náhle si uvědomíte, že tohle je vlastně jen začátek. Velmi, ale velmi působivé.(21.4.2016)

 • Cappuccino
  *****

  Psychologic game s divákom, ktorá sa mi mimoriadne páčila a som rád, že to zväčša rovnako vnímali aj ľudia z mojej topky, pretože keď pozriem na hodnotenia iných užívateľov, sú dosť rozporuplné. Celý čas ma táto dialógová súhra a rozhodovanie sa, či hlavnej postave len prepína, alebo sú jeho podozrenia opodstatnené, skutočne veľmi bavila a záverečné vyvrcholenie s červenou lampičkou môj "wow" feeling ešte len podčiarkol. Väčšinu času vás tvorcovia držia v napätí úplne minimalistickou formou, v ktorej tlačia skôr na vašu fantáziu, psychiku a precítenie daného dejstva, pričom sa vôbec nesnažia využívať klasické hororové klišé, kvôli čomu by som žáner horor možno aj vyškrkol, pretože thriller/psychologický mi na The Invitation sedí omnoho viac. Každopádne veľké prekvapenie a odporúčam každému kto si číta túto moju krátku spoveď plnú nadšenia z filmu. A aj keď podobným druhom snímkov dám málokedy plný počet, cítim, že tento si to naozaj zaslúži. Objektívne za štyri bez pardónu a subjektívne za päť.(6.11.2016)

 • eraserhead666
  ***

  Tohle může být hodně těžký film. Psychologický parní válec a neutuchající obrovsky nepříjemný pocit prakticky během celého filmu můžou při jeho vnímání způsobit mnoho škody. Na druhou stranu, pokud to dokážete ukočírovat a přijmout, jde o velmi silný kousek. Opravdu. Už během deseti minut filmu, prakticky během pár okamžiků poté, co hlavní hrdinové vstoupí do domu, jsem plně pochopil, proč v USA po sobě lidi tu a tam bez zjevného a jasného důvodu střílí. protože já být hlavním hrdinou, už v patnácté minutě filmu bych prostě vytáhl bouchačku a bezhlavě kolem sebe střílel. Symbolem toho filmu (kromě toho, že je ukázkově a čítankově politicky korektní - je tu Latinoameričan, párek Asiatů i párek gayů) je nepříjemnost. Nepříjemný je příběh, nepříjemná je atmosféra, nepříjemné jsou postavy, nepříjemný je vývoj, vyvrcholení i úplně poslední záběr. Bez něj by to v podstatě byl "jen pouhý" thriller, ale ten závěr to hází až do horrorově tísnivé atmosféry. Jde teď jen o to, zda na to přistoupíte a sedne vám to jako pozivitní stránka filmu. mě to bylo právě místy nepříjemné, ještě pořád nejsem schopen to strávit natolik, abych mohl prohlásit, že je to fajn film. Psychologická stránka filmu jede jako parní válec, vyvrcholení a pointa nejskou vůbec špatné. Možná je problémem fakt, že hned od začátku je jasné, že je něco špatně a divák jen čeká, jak se to vyvine (a nevyvine se to nakonec nijak nečekaně). Prostě jen čeká na startovní výstřel a důvod. Což si zase nemyslím, že by to z toho filmu dělalo něco extra. Kdybych měl použít jen jedno slovo, nepoužil bych slovo dobrý ale zajímavý.(3.8.2016)

 • uiu
  ***

  Vůbec se neřiďte zdejším popiskem filmu, protože pak film vypadá mnohem zajímavěji než veskutečnosti je. Will se svou přítelkyní jedou na návštěvu k jeho bývalé ženě, kterou neviděl po smrti jejich syna 2 roky. Pozvala také bandu starých přátel. Všichni si sešlost užívají, až na Willa, který je velký introvert a spíš ho baví sedět sám v kuchyni nebo se procházet po domě, kterému kdysi říkal domov. Začne upozorňovat na věci, jako proč mají v oknech mříže nebo proč zamykají vstupní dveře. Několikrát za večer zábavu vyruší Willův záchvat paranoie nebo proč zde jsou dva nový přátelé, které nikdo nezná, aby vše nakonec skončilo jako obyčejný survival horor, protože bejvalka se s novým manželem dala k sektě a chtějí spáchat hromadnou sebevraždu se svými přáteli, kteří samozřejmě umřít nechtějí. Will má tu výhodu, že dům zná, protože v něm bydlel, takže má výhodu ve schovce. Průměrný žánr napínavého hororového thrilleru, který mě spíš zklamal, protože jsem pořád čekala na tu stoupající paranoiu a hrůzu a jak si nikdo nemůže být jist, co je opravdu skutečné a co nikoliv...(2.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace