Bůh je velký - já ne

• Francie

Dieu est grand, je suis toute petite

On je veľký, ja som maličká

Komedie / Romantický

Francie, 2001, 100 min

Ako áno, nebolo to ani vtipné a dokonca ani romantické, ako sa to prvotne tvári na romantickú komédiu. Ale bude to asi Audrey, resp. jej roztomilosťou, že sa mi chcelo dopozerať to do konca. Navyše, bolo pre mňa zaujímavé, že sa vo filme riešil judaizmus, kto sa zaujíma o dejiny a náboženstvá tak vie prečo. Chápem teda aj negatívne hodnotenie aj pozitívne, pretože skutočne si niekto môže z tohto filmu aj niečo vziať. Poznám aj oveľa horšie filmy, ktoré sa na moje počudovanie zvyknú objavovať aj v kinách. Tento film je rozhodne pozerateľnejší.(22.1.2016)

• Cimr

Jeden z největších aspirantů na nejnudnější film, co jsem kdy viděl. Ačkoliv trvá něco kolem hodiny a půl, vsadím se, že se vám to povleče jako nikdy. Film totiž nemá absolutně žádný děj. Nikomu nemůžete držet palce a vlastně ani není proč, protože se tam vážně NIC neděje. Nějaká holka zkouší jestli není buddhistka, pak jestli není židovka, zároveň se neustále rozchází a zase sbližuje s nějakým divným chlápkem... Nebýt osobního zařeknutí, že uvidím všechny filmy s Audrey Tautou, nejspíš bych to vypl po čtvrt hodině (což v přepočtu na normální čas odpovídá asi dvěma hodinám).(10.11.2006)

No jo. Nemá to jasně předepsaný a předvídatelný děj, neobsahuje to vysvětlení každé události jako pro blbečky, nekonají se hrozivé zvraty a neukazují pouze veledůležité momenty, na konci se nekoná shrnutí, osvěta a pointa. To je prostě Francie. Svá a originální a pro čechy nepochopitelná. Já jsem tím a uměleckým hlediskem, které na mě dýchá, unešená. Češi nechápou a zívají nudou, což mě vzhledem k výše uvedenému schématu naprosto nepřekvapuje.(10.3.2011)

• Lilien

no tak to netuším čo bolo myšlienkou tohoto filmu. Fakt tak zlý film som nevidel už dlho, nemalo to hlavy ani paty, a strih to bola jedna katastrofa niekedy mi prišlo že to na seba ani nenadväzovalo. Dej absolútne nepútavý , neodniesol som si ani jednu pozitívnu vec, myšlienku ,scénu. Audrey hrala mladú modelku ktorá nevedela čo chce od života, samovražda, striedanie vierovyznaní, mužov ...proste jeden guláš, a s pribúdajúcimi minútami to bolo len horšie a horšie, a dorazil to ten nezmyselný záver.Niekdy sa človek sekne keď si človek , pozrie film len kvôli herečke-hercovi. Ako tu už niekto napísal nie všetko kde hrá Audrey Tautou(12.3.2012)

• Hanquita

Přísahám, že v zájmu objektivnosti se snažím dokoukat i filmy, které mě nebaví a z kina jsem neodešla nikdy, ale tohle bylo čiré utrpení... Audrey Tautou to nezachrání, protože její postava je nesympatická mělká nána, která mění chlapy a v souvislosti s tím i náboženské vyznání ještě bezstarostněji než ponožky a celé se to snaží zaobalit do zdání toho, že snad hledá sama sebe. Ukecaná blbost.(26.2.2011)