Avathar to dobre odhadol, skutočne to dýcha raným Ellisom (až na to, že tie decká - s výnimkou jedného - nie sú sociopati), čo ale na rozdiel od Less than Zero Palo Altu chýba, to je silnejší koncept, ktorý by niekam smeroval. Po scenáristickej i režisérskej stránke je to ukážkový minimalizmus (a o to je film realistickejší), bohužiaľ charaktery hlavných hrdinov sú tiež len načrtnuté. Ak príbeh nikam nesmeruje, očakávam aspoň silne rozobraté postavy alebo... niečo, hocičo viac. Inak herci sú úplne skvostní (oceňujem, že vyzerajú na to, že sú tínedžeri) a špeciálne Emmu Roberts, ktorá opäť ukázala, aká komplexná herečka je. Silných 80%.(26.1.2015)

,,SERTE NA DOBRO, LIDI. ŽIJTE NEBEZPEČNEJ ŽIVOT....“ /// Mládí, časy, kdy se chováte jako kreténi… Některý mláďata si hledaj cestu k sobě, Ted si hledá cestu k životu… a pan učitel cestu ke studence. Tož (překvapivě!) o hledání, o lásce, přátelství, ale i okamžiky, kdo to stojí totálně za hovno… prostě pro vás, co si to všechno ještě dokážete užít. Taky si to (ještě) dokážu představit…, ale zas tak moc mě to (už) nebere. Zajímaj mě všechny ty (neznámý) známý mladý jména, chápu, proč tu štěká starej Kilmer a hraje Franco. Taky věřím, že si to mladší publikum dokáže užít. Bohužel, na mě je tam (přes tu spoustu postav) málo děje. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou povídkovou knihu, kterou napsal v roce 2010 James Franco, jsem nečetl. 2.) Zajímá mě, jak si žijou teenageři v Kalifornii. 3.) Thx za titule ,,September“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne(26.8.2014)

Další z rodiny Coppolových ukazuje, že talent je prostě dědičný a prezentuje nám život mladých lidí takovým způsobem, že místy dost cítíme beznaděj, stejně jako jakousi slabou naději. Natočeno dobře, ale samotný příběh mě prostě nějak nedostal. Možná nějaký lepší tah na bránu, jiné zvraty, nevím, něco. Takhle je to dobré, ale zapomenutelné.(7.8.2014)

// "Já nejsem Bob." To nikdo, Bobe. Nádherný film na pohled, ještě krásnější na poslech, ale přemýšlet o něm nechci. Respektive jasně, nemám moc na vybranou, ale záměrně se snažím vynechat to pozadí, ve kterém Gia Coppola zjevně vyrůstala, využívala jej a nyní to vše obrací, aby ho mohla zpětně kritizovat. Na téhle rovině je to povrchní, stejně jako vždy perfektně oblečení teenageři či vizuální krásy slunné Kalifornie. Když ale akceptuju tyhle skutečnosti a podívám se na to co vlastně říká, jakým způsobem to říká a záhy (konečně) uznám kvality herectví Nata Wolffa, stejně jako si ulevím, že Emma Roberts opravdu je tak skvělou herečkou, za kterou jsem jí celou dobu považoval, musím být prostě spokojený. Uvidíme, jak dlouho mi ta spokojenost vydrží. 8/10(10.11.2015)

Dievčatá od Coppolovcov točia také zvláštne filmy. Len niektoré zvláštnosti si mohla Gia odpustiť. Páčia sa mi takéto filmy, a aj takéto konce. Herci výborní a soundtrack geniálny (Jack aj Nat si tiež zahrali a napríklad takí Die Antwoord na tej párty boli úplne super). Film som si pozrela hlavne kvôli Jackovi, lebo je synom mojej veľkej srdcovky. Bol veľmi prirodzený a niekedy mi neskutočne pripomínal otca.(9.4.2015)

• - Autor původní knihy James Franco si ve filmu zahrál trenéra Mr. B. (Terva)

• - Stewart, kterého si zahrál Val Kilmer, má v příběhu syna Teddyho, jehož si zahrál Jack Kilmer, skutečný syn Vala Kilmera. (Terva)