Student letecké školy se zraní a po rekonvalescenci dostane zdravotní klasifikaci jen na podzvukové stroje. Musí se rozhodnout pro riskantní operaci ruky, která ho v případě neúspěchu vyřadí z létání nadobro. Ke všemu musí v soukromém životě řešit rodinné potíže. Všechny trable se mu však daří překonat a nakonec si svůj sen o létání s nadzvukovými stroji splní. (Foxhound#1)

PatoP

Podľa dramaturgie RTVS 2, je to film nevhodný do dnešného vysielania, pretože muži, ktorí v tom čase pilotovali vojenské lietadlá automaticky slúžili československej armáde, ktorá bola socialistická. Čo na tom, že je to zaujímavý film, výborne natočený a zahratý? O politike v tomto diele nemôže byť ani reči, pretože tam nijaká nie je. A vraj pred tridsiatimi rokmi v televízii padla cenzúra. Ha ha. Tomu hádam verí iba úplne naivný človek. ()

Scott67

Dobrý. Na tu dobu, kdy se to točilo. Bez zbytečných politických keců. Určitě lepší, než plno věcí, které se točí dnes. Kdyby amíci natočili remake, tak by to byl hotovej Top gun ... ()

MirkaP

Můj první film, kde jsem viděla p. Vetchého (protože Čerti i Sestřičky ke mě dorazili až později). Pamatuju si z něj dvě věci - že tam hrál on a že to bylo o studentovi letectví. Každopádně tuto misi pak symbolicky dokončil v Tmavomodrém světě. ()

• Natáčení probíhalo v areálu Vysoké vojenské letecké školy v Košicích. Další letištní záběry byly pořízeny ve Spišské Nové Vsi. (Foxhound#1)