Adopce: Konkurz na rodiče

Alice Nellis

Alice Nellis

Matěj Cibulka

Jan Ponocný

(sledováno s trošku zasekaným publikem nereagujícím na vnitřní humor filmu)(26.10.2014)

Myslím, že daná problematika byla divákovi (nebo mně alespoň ano) přiblížena velmi dobře. Zpovídání osvojených jedinců, matky, která sama 4 děti adoptovala, seznámení se s páry chystající se na tento odvážný krok a následné projití všech fází od úřadu až po samotné žití s novým členem domácnosti. Líbilo se mi, jak bohatý byl vzorek (2 páry, které si zažily úplně vše, jeden, kterému se nakonec poštěstilo dosáhnout dítěte „klasickou“ cestou a druhý, jenž už má několikaleté zkušenosti). Specifické události prvního kontaktu, momentu oznámení vybrání či přivedení domů jsou dost silné. Musím říct, že mě Alice Nellis mile překvapila, poněvadž prozatím žádnému z jejích snímků jsem nedal víc než 3*, ale v případě tohoto dokumentu rozhodně musím jít o hvězdu výš.(2.2.2015)

MFDF 28.10.2014 Záslužný, zajímavý dokument. Alice Nellis snímek natočený citlivě, s vtipem (já měl štěstí, že publikum na vnitřní humor celkem reagovalo :-) Ve druhé polovině jsem si vybavil Terezu Boučkovou a o chvíli později tam jedna z protagonistek odvyprávěla podobný příběh...(28.10.2014)

Feel good dokument o hodných, trpělivých, nudných, malých lidech, procházejících procesem adopce cizího dítěte. Díky minimální konfliktnosti, způsobené režisérčinou citlivostí, kdy nechá mluvit pouze aktéry dění, nevstupování do diskuze drzými otázkami a neustálému brnkání kytary v pozadí jak z náborové reklamy do mekáče toho moc nepřinese a pokud se zrovna nechystáte adoptovat malýho sviště a jste z toho nervozní tak to nic nepřináší. Nicméně pokud je to skutečně základ časosběru, kdy bychom měli nové rodiny sledovat až do dospělosti adoptovaných levobočků, mohlo by to začít mít trochu koule. Leč každá bábovka s kamerou a stříhacím programem neni hned Třeštíková žejo.(2.3.2015)

• lillien

To byla ale trapná agitka... Už scházel jen rozhovor se šťastně ubulenou osvojitelkou "jinoetnických" paterčat.(26.5.2015)