Spása

• Dánsko The Salvation (více)
Trailer

Jon s bratrem emigrují po dánsko-německé válce z Dánska do Spojených států a usadí se někde mezi Mississippi a Skalistými horami. Po dlouhých sedmi letech za Jonem konečně může přijet manželka se synem. Z nádraží odjíždí dostavníkem, do kterého si přisednou právě propuštění opilí vězni. Po menší hádce vyhodí Jona z dostavníku, jeho ženu znásilní a zabijí. Zavraždí i Jonova syna. Žalem zdrcený muž oba vrahy zabije. Netuší však, že jeden z nich byl bratrem místního obchodníka s pozemky Henryho Delaruea, který terorizuje obyvatele města Black Creek. Ten jako akt pomsty zabije tři jeho obyvatele a přinutí ostatní, aby mu pomohli vraha jeho bratra najít. Z pronásledovaného Jona se tak stane osamělý psanec. Píše se rok 1864 a pojem právo nebo spravedlnost na Divokém západě ještě nikdo nezná. (TV Nova)

Trailer

Malarkey

Mads Mikkelsen jede svůj poctivej styl bez emocí a šoupe si to s kolty napěchovanými střelným prachem do divokého západu. Ono samo o sobě je zvláštní už jenom to, že Dánové točí western. Nicméně musím říct, že v rámci evropsky hvězdného obsazení to nedopadlo zase tak zle. Příběhově ale nemá vůbec co nabídnout, takže jediné, co opravdu zaujme, je snad prostředí a nebo způsob, jak je film natočen. K westernům se mi dostává těžce, takže aktuálně tři hvězdičky. Je ale dost možný, že až se k němu někdy v budoucnu došourám, zvýším ještě o jednu. Viděno na základě Challenge Tour 2015. ()

verbal

A tak se zrodil Smørrebrød western aneb Šílený Mikymaus konečně dostal pořádnou akční roli. A dokonce tentokrát Madsovi ani trochu, zaplaťodin, Netuhne Valhalla, takže žádné vikingské halušky ani hodinová rozjímání nad mrtvým kojotem, po nichž by beznadějně klesla i ta nejtužší nadměrná očekávání. Jen čistý, surově syrový zápaďák, plný nejnespravedlivějších nespravedlností, padouchů prohnilejších než chrup bezdomovce, katalogově ustrašených přizdisráčů a Evky Zelené s prořízlou držkou v nejužvaněnější roli její dosavadní kariéry. Nad něčím takovým by si i Kája Máj zlomil péro, okamžitě nechal bandou Šošonů brutálně skalpovat svého hrdinu s neuvěřitelně umytými vlasy a začal psát první díl ságy pod názvem „Mads, bledý džentlmen“. Doufám, že ten drakkar s nemytými válečníky, vystrkujícími u pobřeží Losích Andělic holé prdele na nápis Holýúd, jen tak neodpluje a ihned chci dvojku „Ropa na Stříbrném jezeře“! ()

Cervenak

Mikkelsen vo westerne? Už vopred som si striekal do teplákov. Len som sa bál, že dostaneme ďalšiu mystickú depresívnu haluz typu Valhalla Rising či Michael Kohlhaas. Ale kdeže! Toto je čistá žánrovka, asi najrýdzejší archetypálny revenge western za mnohé roky, ak nie desaťročia. Niekto bude mať problém s tým, že dej je úplne jednoduchý a dokonale predvídateľný, nie sú v ňom žiadne dejové odbočky, flashbacky či hlbšie dialógy, ktoré by nám povedali viac o hrdinoch a ich motiváciách. Lenže práve preto, že je to také priamočiare, to väčšinou skvele funguje. Úvodné vyvraždenie hrdinovej rodiny je emocionálne silné, finálna prestrelka patrične vychutnávková. To, že atmosféra je zámerne spaghetti, s niekoľkými priamymi citáciami Leoneho, je samozrejme pozitívum. Vadilo mi len, že Eva Green za celý film nepovie ani slovo (má vyrezaný jazyk), bez toho erektívneho hlasu to nie celkom ono. ()

Enšpígl

Tohle je v podstatě ta nejohranější zápletka co může být, jenže odolej tomu, když se koukneš na hlavní mužskou a ženskou roli. Samozřejmě ani jeden herecky nezklamal, Evča se sice nemusela moc obtěžovat s dialogy a po dlouhý doby neukázala kozy (fňuk) , ale to neznamená že by neměla co hrát, naopak, vyjádřit emoce jen očima je snad nejtěžší herecká disciplína vůbec no a pokud jde o Madse, tak ve filmu řádí jak černá ruka a řádí opět po čertech dobře. Film má výbornej start, atsmoféra, syrovost, strach to všechno se poměrně rychle vydere na povrch, ale někdy ke konci jsem měl pocit, že příběhu docházel dech, naštěstí se jedná o krátkou záležitost a tak dřív než jsem stačil ohrnout svůj frňák, dostal jsem mimořádně kvalitní finálovku. ()

T2

Rozpočet €10,5miliónaTržby USA $42,070Tržby Celosvetovo $1,243,000▐ western žije, ďalší skvelý prírastok a to dokonca z európskej produkcie, Mads Mikkelsen opäť vládne, nechá zaspomínať na Eastowoodovky, plusom herecké obsadenie, drsnosť, napätie /80%/ ()

Související novinky

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona

28.07.2014

Francouzská herečka Eva Green letos dráždí diváky hned v pěti projektech: V mysteriózním seriálu Penny Dreadful, v akčňáku 300: Vzestup říše, ve westernu Salvation, v dramatu White Bird in a Blizzard…