poster

Spása

 • Dánsko

  The Salvation

 • Švédsko

  The Salvation

 • Slovensko

  Spása

Western / Drama

Dánsko / Velká Británie / Jihoafrická republika / Švédsko / Belgie, 2014, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  The Salvation skutečně uhodil hřebíček na hlavičku. Vůbec nevadí, že se jedná o přímočarý a vlastně poměrně jednoduchý film, pokud v té své nekomplikované jízdě přináší vynikající atmosféru zrůdného divokého západu plného utrpení, úzkosti, bezmoci a potřeby vykonat nekompromisní pomstu. Mads Mikkelsen je v hlavní roli vynikající, svou kombinací rodinného muže a drsňáka trošku připomíná mého oblíbeného Vigga Mortensena v Dějinách násilí. Tady se nehraje na zákon, či morálku, pravdu může mít jen tlupa prohnilých gangsterů, anebo přesné kolty osamoceného hrdiny... 8/10(28.11.2014)

 • Fr
  ****

  ,,VÍŠ JAK SE TO ŘÍKÁ: ZUB ZA ZUB…" /// Osvědčený příběhový hrátky s nasráním nesprávný osoby, jen chvilku je nasranej klaďas, chvilku záporák, pak klaďas, pak záporák, pak… Navíc je tu hra s barvou, taky kameraman asi příznivce Found footage nenadchne. Zmiňovat Evu a Madse je nošením indiánů do týpí, takže zmíním jen nadstandardního padoucha. Tenhle západ patří zjizvenejm a je to dost dobrá podívaná! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Páč Eva Green má držet hubu. 2.) Stará se chce svýst dostavníkem. 3.) Thx za titule ,,ax13777“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(15.11.2014)

 • rikitiki
  ****

  Western evidentně inspirovaný snímkem Tenkrát na západě. Brutální vraždy, surové znásilnění, touha po penězích a cynický plán, jak je získat díky předvídavosti, kam bude v budoucnu společnost směřovat. Dialogy se neplýtvá, ostatně jedna z hlavních postav je němá, snímek to dokáže prostě vyjádřit obrazem. Závěrečný obrázek pump na ropu ukazuje, z čeho společnost vyrostla a jak špinavé je podhoubí dnešní civilizace.(29.10.2017)

 • Terva
  ****

  Píše se rok 1871. Jsme v Americe. Je to smutný příběh a je velmi umně natočený. Ponurá hudba a krásná práce kameramana. Některé šedé odstíny jsou až skoro strašidelné. CITÁT - Chci vědět, kdo bratra zabil.............. Příběh se záhy rozjede a je to masakr. V Božím království se tomu říká: Zub za zub. I když tady bych to tvrzení trochu přehnal a řekl bych: Zub za celou čelist a dost možná ještě víc. CITÁT - Smrt toho muže je na vás...........(5.8.2015)

 • castor
  ****

  Začne to velmi slušnou a hutnou scénou z dostavníku, skončí ryzí pomstou. Posraný starosta, posraný šerif, posrané město. Otřepanější námět už to být nemohl. Aneb někdy je třeba obětovat ovci, aby se zachránilo stádo. Ono zoufalé stádo totiž snáší, že dvojice zmetků díky svému buranskému vychování, flašce kořalky a touze po ženském klíně nemá problém navždy rozdělit jednu rodinu, která se právě po letech (otec koupil kus půdy a postavil ranč, aby mohla žena se synem nyní za velkou louži přijet) setkala. Režisér a scénárista Kristian Levring se s ničím nemazlil a přichystal přímočarý kus, ve kterém málomluvný a permanentně zmlácený Mads Mikkelsen a ještě víc nemluvná Eva Green bojují za své lepší příští. Má to rozumnou stopáž, má to solidní násilí. Na kulku nemusíme čekat půl hodiny, o komplikovaný děj tu nejde. Stačí oči Evy Green, odhodlaný Mikkelsenův výraz a špinavá, bezmocná atmosféra. Čistá práce. 70%(28.12.2014)

 • - Natáčení začalo v 22. dubna 2013 v Johanesburgu v JAR. (morgos)

 • - Film měl premiéru na festivalu v Cannes. (morgos)

 • - Scéna, kde Jon (Mads Mikkelsen) prudko posunie lampu na druhú stranu obchodu, je odkaz na film Vtedy na Západe (1968). (spissky)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace