Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli novému zaměstnání přestěhovat do San Francisca, není žádnou výjimkou. Stejně jako my všichni, i Riley je ovládána svými emocemi – Radostí (Amy Poehler), Strachem (Bill Hader), Hněvem (Lewis Black), Znechucením (Mindy Kaling) a Smutkem (Phyllis Smith). Emoce žijí v Řídícím centru, centrále uvnitř Rileyiny mysli, odkud jí pomáhají vypořádat se s nástrahami všedních dní. Jak se Riley se svými emocemi společně pokoušejí vyrovnat s problémy nových začátků v San Franciscu, propuká v Řídícím centru zmatek. Ačkoliv se Radost, Rileyina hlavní a nejdůležitější emoce, pokouší zachovat všem pozitivní myšlení, objevují se mezi jednotlivými emocemi neshody v tom, jak se co nejlépe vypořádat s novým městem, domovem a školou. (Falcon)

dudo24

Dosť dobrý a fakt, že depresívny animák. Smutný príbeh rúcajúceho sa detstva prepletený zábavnými dialógmi medzi emóciami. Plus, celkom životné pravdy, čo sa týka prechodu z bezstarostného detského života do hlúpej reality našej spoločnosti. ()

nikus120

Originálne a jednoduché.. s troškou pesimizmu. Inside Out alebo lepšie povedané Pixar prišiel s niečím nečakaným a čierno-vtipno-humorným. Nápad a vtipné momenty v tomto filme nechýbajú a určite si niektorá aj poplačú. Inside Out konečne vnieslo do novodobých animákov novú fantáziu a konečne som sa aj ja dočkala námetu kde nefiguruje žiadna princezná a princ... Oceňujem aj originálny dabing. **** ()

HrudkaJ

A protože je to fakt dobrý film, dovolím si několik poznámek k logice celého příběhu. Především mě zaujalo, že Riley neměla žádné sourozence a veškerá její sociální aktivita (za níž taky často všechny ty emoce stojí) se odehrávala převážně a hlavně ve vztahu k jejím rodičům. Aktivnější v tomto směru byly spíš ty emoce samotné, k nimž se ještě dostanu. Pak bylo zajímavé, že hrála hokej, což je spíš klučičí sport, a i když v něm byla úspěšná, čekal bych ještě něco trochu holčičejšího. Vůbec z ní ti tvůrci udělali jakousi loutku ovládanou právě těmi emocemi. Celistvější osobnostní výbavu sice projevovala, ale zůstala omezena na to, aby hlavně byla štastná, a jakmile ji mohla nějak hlouběji rozvinout, přišel šok v podobě zápletky v podobě přestěhování se do jiného města. A teď k těm emocím: bylo zajímavé, že převládaly ty negativní, i když vůdčí úlohu měla radost (včetně odstrašující hlášky ´mysli pozitivně´), víc se mi líbil a víc mě i bavil spíš ten smutek (přičemž nejlepší bylo, když měla Radost smutek). Asi nejvíc mi tam však chyběl rozum, i když nejde o emoci, bylo by ještě zajímavější, kdyby tam padlo, že vedle všech těch emocí je člověk obdařen hlavně rozumem. Ale chápu, že je to hlavně pro děti a tyhle složitosti by už asi byly navíc. ()

Leeslie

Inside Out je ve své podstatě strašně nekonzistentní film, který je tak strašně nadhodnocen, až to pěkné není. Snaží se být strašně originální a očividně se nechce zavděčit mainstreamové společnosti, ale k čemu to? Jaká je vůbec cílová skupina diváků pro tento film? Děti moc bavit nebude, protože ono ústřední téma nepochopí a typického pixarovského humoru se stejně nedočkají a rodiče animáče stejně nezajímají na tolik, aby si je pustili bez dětí. Ono celkově to ústřední téma mi přijde sice strašně originální, ale ve své podstatě naprosto nehodící se do podobného typu filmu. A to si myslím, že je hlavní kámen úrazu. 3 hvězdičky za relativně pěknou animaci, scénku s rozseknutým psem a 2D scénku, ale co se originality týče, můj vzkaz pro tvůrce zní: "méně je někdy více"... ()

Crytic

Velice zajímavá myšlenka, která je velmi pěkně a vtipně rozehrána ze začátku je posléza zabita smutným depresivním příběhem o jakémsi dospívání a pohřbena pod závěrečným očekávaným klišé. Z podprůměru to na poslední chvíli zachránili skeče z titulků - agresivní řidič autobusu nebo vypatlaná kočka jsou perfektní - kdyby se film soustředil na porovnánání pocitů jednotlivých postav, tak jako při večeři na začátku filmu, možná by to mohl být super animovaný film... bohužel převažující depresivní část mě přivádí na myšlenku porovnání s takovými horory jako je třeba Twilight, což si snad ani nezaslouží. Pro dospělé málo vtipné - pro děti příliš smutné... tak si říkám... pro koho tyhle filmy vlastně točí? ()

psychousek

Od animáku můžeme čekat základní schéma - krásný idilický obraz, zvrat, neúspěch, poučení a happy end. V případě V hlavě se ale ještě něco naučíme, a to je důvod, proč dávám plný počet. Uvědomit si, že i ošklivá emoce je k něčemu dobrá, to je poučení, které film přinese. Připočtěme body za zpracování, originální nápad, vtip a růžovýho delfíno-kočko-slona plačícího bonbóny. ()

x_ander

Pixar se po hromadě matných sequelů vrací do formy a je radost u toho být. Inside out sice trpí pomalejším rozjezdem, ale pak nabere takové obrátky, že člověk neví, jesti se má válet smíchy, být dojatý nebo jen uznale pokyvovat hlavou nad tím přesahem, který do filmu dostali. Takhle originálních filmů chci víc! ()

Madhuri

Popravdě jsem při náhodném shlédnutí traileru v televizi jsem nebyla moc nadšena a očekával jsem další obyčejnou průměrnou disneyovku. Mé povinnosti staršího sourozence mě však přesto donutily do kina na tento film přece jen zavítat. I když jsem v kině plném štěbetajících a pobíhajících dětí slyšela asi jen každé druhé slovo udělal na mě film skvělý dojem. Tohle jsem opravdu nečekala, a po dlouhé době jsem se konečně dočkala opravdu skvělé disney/pixarovky. Příběh je skvělý, animace rovněž dokonce i český dabing k filmu se povedl. Konečně film který opravdu není cílený jen na dětské diváky, ale spíše mi přijde že naopak. Hodně scén z filmu nemůžou děti dle mě pochopit, což šlo na kině plném dětí patřičně vidět, naopak z odrostlejších jsem rozhodně nebyl jediná komu ukápla slza. Film tedy hodnotím velmi dobře a modlím aby Pixar na této úrovni zůstal a pokračoval ve stejném duchu. ()

TinoArts

Super rozprávka. Absolútne originálna, pekne "nakreslené", super postavy(čky). Vždy, keď má niečo na začiatku Pixar animáciu, tak viem, že to bude absolútna paráda. 80% ()

Vasyl

Super nápad, super zpracování, akorát nevím jak moc to poberou děti. Ale to mi může byt u prdele, pro mě parádně veselý, smutný i ujetý. Přitom se za celej film stane +/- prd. Ale u Pixarů evidentně umí udělat z prdu kuličku, teda vlastně miliony kuliček. ()

ciki_69

Veľmi príjemný animák s originálnou témou a príbehom a myslím, že tento rok to bude patriť medzi tie NAJ ak nie k úplne TOP. Najviac sa mi páčil Smútok a chudáčik Bing Bong, ktorého mi na konci prišlo ľúto. ()

ofu

První půlka filmu dobrý, pak nuda a zachránily to vtipný titulky. Kdyby to udělali jen jako krátkometrážní film (cca 45 minut by bohatě stačilo), šla by přidat další hvězda. ()

Zoltar78

Naprosto boží animák! Pro mě jednoznačně nejlepší za posledních pár let. Film doslova napěchovaný emocemi. I když na mě působí dost smutně, je radost ho sledovat. Úžasně promyšlená a vymyšlená záležitost. ()

srolyma

Opravdu jen výjimečně si dovoluji hodnotit film, aniž by ho shlédl až do konce, ale dětičky už asi po půl hodině začali ostentativně zívat, aby si po dalších několika minutách konečně dodali odvahu a rezolutně prohlásili, že je to nebaví a ať to vypnu a radši jim pustím něco zábavnějšího. A já už jsem pak nenašel jediný důvod se k tomu někdy o samotě vracet. Třeba se to v závěru rapidně zlepšilo, ale moc tomu nevěřím. Tohle může fungovat asi jenom jako didaktická pomůcka pro zvídavé školáky s enormním zájmem o studium psychologie, na jejichž všetečné otázky osnovy 1. stupně základní školy prostě nemají odpověď. ()

Lucia.T

Mám pocit, že má postavička s názvem "Smutek" se při této pohádce probudila. Už dlouho mě nic tak nerozesmutnilo. Přišlo mi to jako perfektní ztvárnění toho, co se nám odehrává v hlavě. Promyšlené, zábavné, smutné, perfektně zpracované, pro všechny věkové kategorie.. ()

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

Disney oznámilo kupu animáků a taky vyhazovy

09.02.2023

Toy Story 4 má scenáristku

Toy Story 4 má scenáristku

20.01.2018

Čtvrtý díl Toy Story se nedává dohromady úplně snadno. Pixar ho oznámil v roce 2014 na červen 2017, jen aby se odsunul na červen 2018 a nakonec až na červen 2019. Původně ho měli napsat Rashida Jones… (více)

Startuje první ročník festivalu Na hlavu

Startuje první ročník festivalu Na hlavu