Reklama

Reklama

Kapka medu

Trailer

Hlavní hrdinkou tragikomického příběhu je sedmnáctiletá Jo, která žije s násilnickou a promiskuitní matkou Helen. Útěchu se snaží hledat nejprve u černošského námořníka Jimmyho a následně u homosexuálního přítele Geoffreye. (NFA)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

ivet.ka 

všechny recenze uživatele

Z dnešního pohledu trochu tuctovější film, který ovšem vyniká skvělými břitkými dialogy mezi Jo a její matkou. Jo je vůbec hodně sympatická, a často napodobovaná postava v britském filmu. Z pohledu dobového diváka je to film, ve kterém se prolamují mnohá tabu. Promiskuita matky, zanedbaná výchova dcery. Vůbec ukázka "ubohého" života dělnické třídy. A samozřejmě homosexualita. Asi to není nejvýraznější film z hnutí free cinema, ale rozhodně zobrazuje vše, co se tato generace pokoušela filmem sdělit světu. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Přečtěte si Adriana Molea, dozvíte se tam o existenci "povětrných matek". A pak si pusťte TASTE OF HONEY abyste zjistili, jak taková matka ve skutečnosti může vypadat.___Film podle divadelní hry Shelagh Delaneyho.___Vůbec bych neřekl, že to má špatný, divný nebo jakýkoliv jiný než logický konec. Podle mě je totiž logické, že se Helena vrátila ke své dceři, aby o ní pečovala v době jejího nepřipraveného mateřství. Je snad nad slunce jasné, že "vztah" s homosexuálním Geoffreym by dřív nebo později musel skončit katastrofou, Geoffrey je příliš hodný, obětavý a o Jo se stará z lítosti, ale bez lásky.___ Co bych ale panu režisérovi vytknul, je způsob, jakým divákovi nechal představit Josephine. Nepodařilo se mu totiž dostat se její postavě pod kůži víc než tak z jedné třetiny. Měl jí dát víc prostoru, víc se na ní zaměřit a ukázat divákovi její pocity, což se ale nestalo a film tak klouže po povrchu. Dvakrát škoda, protože citový potenciál tohohle příběhu je obrovský. Poznámky k filmu: V okamžiku, kdy Jo střílí na pouti ze vzduchovky, se jeden z komparistů v pozadí podívá opakovaně přímo do kamery.__Zvony z Big Benu jsem slyšel všudyvšeho jen jednou...___ Nejlepší je scéna, jak Geoffrey přijde na gynekologii.___ Oh, the big ship sails on the alley-alley-o... ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Po zkušenostech s Komikem a Ohlédni se v hněvu pro mě osobně zatím nejlepší Richardson. Tahle tragikomedie, která velmi přirozeně přechází mezi vážnými a humornými pasážemi, může sázet na výborné (často vtipné a krutě upřímné) dialogy a dobře napsané a zahrané postavy (snad kromě divného Geoffreyho). Zvláště dospívající Jo byla zajímavá, tedy min. do té chvíle, než se na ní začal projevovat "princův" dáreček. Konec mě moc nepotěšil, ale asi to tak mělo dopadnout. Dávám slušné 4* a snažím se z hlavy vytlouct tu neskutečně vtíravou písničku The big ship sails on the ally-ally-oh, the ally-ally-oh, the ally-ally-oh... ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Tak toto bola planoba nehorazna. Nudny dej, po hereckych vykonoch ani chyru a dej to asi nemalo. To uz fakt mohli radsej natocit film o velkej hetero laske. Kde on je pysny cistic verejnej kanalizacie, dvojnasobny uspesny absolvent prveho rocniku trojrocnej strojarskej skoly a zaroven predava hajzlove kefy v meste. Nasledne sa zamyluje do nej, pricom ona je hrda dcera svetaznalej hajzlbaby a cokoladoveho sofera miestneho hovnocucu. A tento par sa potrebuje psychologicky vyrovnat s tym, ze byvaju pod mostom - lebo nemaju na klasicky najom. Jo a fandom filmu bude Madsbender alebo MontyBrogan. 2 % ()

Fingon 

všechny recenze uživatele

Jedna stará hádanka zní: Co je sladkost, která pálí? Je to med, obohacený včelím bodnutím, nejlépe znásobeným nepočítaněkrát. Až do posledních deseti minut filmu jsem chtěl dát poctivé čtyři hvězdičky, nebýt toho, že autoři zcela zabili konec. Do partnera hlavní hrdinky jsem se dokázal vcítit více než dobře (nemluvě o tom, že vypadal tak trochu jako můj oblíbenec Jean Rochefort zamlada; nemluvě o tom, že na mně vůbec nepůsobil dojmem gaye), a tak mě konec opravdu nasral. ()

Galerie (30)

Zajímavosti (5)

  • Rita Tushingham, představitelka Josephine, byla do role vybrána z více než 2 000 uchazečů. (AIMÉE)
  • Báseň, kterou učitel recituje, je "Óda na slavíka" od Johna Keatse z roku 1819. (AIMÉE)

Reklama

Reklama