Jason Bateman uvádí svůj režijní debut - podvratnou komedii Sprosťárny. Bateman představuje Guye Trilbyho, čtyřicátníka, který objeví skulinku v pravidlech národní soutěže v hláskování a rozhodne se soutěž vyhrát. Rozhodčí, rozzuření rodiče, ani přemotivovaní osmáci nemají šanci, protože Guy nemilosrdně ničí jejich sny o vítězství a slávě. Když se reportérka (Kathryn Hahn) pokusí zjistit jeho opravdové motivy, Guy vytvoří nečekané spojenectví s jiným soutěžícím: nešikovným desetiletým Chaitanyou (Rohan Chand), kterého Guyův přístup vůbec nevyvádí z míry. Kritici nešetří chválou a považují Sprosťárny za „nejlegračnější, nejchytřejší a nejzábavnější komedii za dlouhá léta!" (Pete Hammond, Movieline) (Bontonfilm)

Jazz06

Nečekaně velmi zdařilá komedie. Bateman je výrazně lepší než obvykle. Tenhle nekorektní humor mi velmi sedl a naštěstí to vydrželo až do konce. Zvlášť to, jak likvidoval svoje soupeře, bylo výborný. Oceňuji, že se vyhnul nějakému moralizujícímu happyendu. ()

E lan

Asi originální scénář ničí nudný spád, nemastné neslané herecké výkony a potom i katastrofální české znění. Batemana mluví snad stejně starý kluk jako jsou ostatní děti. S tím se člověk nevyrovná do konce filmu. Jen ta pointa na konci není špatná, ale znovu nedotažená. ()

dwbmb

Bateman se mě snažil uchlácholit nadávkami a zdviženými prostředníčky (ví, co mám rád), ale donutit mě ignorovat takhle stupidní scénář se mu teda nepovedlo. Jako nenáročný béčko na sobotní večery na Prima COOL dobrý, ale čekal jsem víc. Zvraty ve filmu připomínají déjà vu, protože jsou tak předvídatelné a očekávané, že máte pocit, že už proběhly. Působí to jako výplod nějakého náhodného generátoru scénářů, kde zadáte jen jména postav a prostředí a on vám vygeneruje scénář z předchystaných klišé. Občas jsem se pousmál, takže to do odpadu nepošlu, ale tři hvězdy dát nemůžu. Soráč. ()

papadoce

Kásting na dabingových hercov bol úplnou fraškou. Bateman dostal tak debilný hlas, že mi to posralo celý film. Inak nie zlý film, ale prišlo mi to, že sme sa až príliš komplikovanou cestou akože vtipnou dostali ku dramatickému záveru. Čím vlastne film chcel byť, lebo tu je klasifikovaný ako komédia ? ()

TommyDiamond

Na světě je plno šílených soutěží a disciplín. Přes pojídání pražených červů až po běh z kopce za kutálejícím se bochníkem sýra. Nemyslím si však, že nějaká z podobných atrakcí, a tím myslím i hláskování, by si zasloužila pozornost celovečerního filmu... Jason Bataman do toho však šel prsama a hraje ve svém režijním debutu divnýho týpka, kterej se díky skulině v pravidlech přifařil do soutěže v hláskování, která je max. pro osmáky. I když hláskováním strávíme nějakých 5% filmu a v čestině tato lingvistická disciplína nepůsobí zrovna nejlíp, tak film kromě slabého příběhu, nesympatických postav a ohraných vtipů nemá co nabídnout. Nezbývá mi tak nic jiného než Jasonovi udělit pomyslný políček ( v hodnocení) a popřát mu ve tvorbě dalších podobných kokotin hodně zdaru. ()

mravec

Bateman vlastně jenom posunul svoje vyšinutí z Arrested Development o něco dál a je z toho výborná komedie, která se ve všech svých aspektech patřičně drží žánru. Batemanův sidekick v AD je Michael Cera a já jen doufám, že skvělého mladého Rohana podobná pozici vystřelí do podobných hereckých výšin. ()

Shitonit

Sacrebleu.. Je to blbost, která se dá se skřípěním zubů přežít. Vo čem to je... Vlastně nevim. Vyhulilo se mi to asi během nástupu konečných titulků. ()

J.Cobra

Dobrá capárna, u které jsem se srdečně zasmál. Všechno krásně odsýpá, nic není zbytečně natahováno a i pointu to má. ()

pekas

Docela příjemná komedie, jen tak nějak nikam nevedla. Fórky docela i drsnější. To je vše. Možná málo, možná to stačí. Mě to přišlo takové bez vyústění. 65% ()

Detak

Dobře provokativní, poukazující na základní vady společnosti, sprostý, přímý a tím způsobem komický. Prostě film o protestu jednoho čtyřicetiletýho týpka, který svou suverenitou zesměšňuje stupidní a povýšenecky povrchní rodinky zbohatlíků. V realitě bych mu fandil.. ()

Don Maty

Chobotina. Ale tak zase prečo nie? Koniec koncov to bolo zábavné. Bolo to jednoduché a nepotrebovalo to žiadne siahosiahle náhrady myšlienok. Žiadny fake thinking. Proste ste sa viezli na vlne priam až krutého humoru, ktorý som konečne videl normálne zakomponovaný do deja. A btw. nám Slovanom prídu ich spelling súťaže smiešne. A veď v podstate aj sú. Ale predsa, musím vyspellovať - "F-U-C-K-I-N-G A-M-A-Z-I-N-G"...3* ()