Sprosťárny

Bad Words

Komedie

USA, 2013, 89 min

Základní školu jsem zvládl bez opakování jediného ročníku, takže jsem všemi obdivovaný intelektuál, kterému je naprosto k ničemu, že umí odhláskovat slovo "nejkulaťoulinkatější" maximálně se třemi chybami. Kdybych však byl méně geniální, základku bych nezvládl a někde v okolí by se konala nějaká podobná soutěž v hláskování, tak bych na ni taky vyrazil. Vždyť, co je zábavnějšího, než se vytahovat nad školáky a kazit náladu jejich rodičům? Asi nic a tento snímek určitě ne, protože i mě při jeho sledování bliklo hlavou 1.354 nápadů na to, jak by se mohl stát mnohem vtipnějším.(29.10.2014)

Fucking Spelling Bee, aneb co v AZ-kvízu s Alešem Zbořilem neuvidíte.. Bateman se ve svém režijním debutu celkem úspěšně snaží udržet balanc mezi oplzlým humorem a morální rovinou, nicméně sám se převtělil v takového asociálního šmejda, že při odhalení jeho motivů cítíte spíš lítost než uspokojení (mimochodem c-o-m-p-l-a-c-e-n-c a nakonec y). Ten plakát pro odečítače ze rtů je ovšem prvotřídní..(7.11.2018)

Nechápu, proč takováto soutěž vůbec existuje, ale jak znám třeba ze Survivora, pro amíky je potřeba si nějakým způsobem trénovat gramatiku. Naštěstí nudná soutěž to v tomhle filmu vůbec není. Humorných situací tu je dostatek, Bateman svou postavu zahrál dobře, stejně tak dětští herci a Rohan Chand je tady naprosto bezvadnej. S Batemanem mu to skvěle klapalo a jejich vycházky do nočních ulic neměly chybu.(9.11.2014)

Nejdříve mi to připadalo jako neuvěřitelně trapné, ale když t skončilo, tak mi nějak došlo, že to bylo i z části docela dramatická a milá komedie. Je pravda, že Jason Bateman mi celý film docela dost lezl na nervy, ale díky bohu, že se na konci zachoval konečně jako dospělý a ukázalo se proč, že se tak choval a tohle všechno udělal.(26.12.2014)

Jason Bateman perfektne ukázal, že vie byť aj hrubý, arogantný, ironický a predsa vtipný. Neskutočne mu tá rola sadla. Film obsahoval veľa scén, ktoré pobavili, takže som sa celkom dosť nasmiala. Malý Rohan Chand (Chaitanya) taktiež zahviezdil. Hudba bola príjemná a nerušila.. Ale aj napriek týmto pozitívam, mi film neprišiel nejak extra zvláštny, tak preto zostávam zhruba pri tom priemere.(12.7.2014)

• - Jason Bateman uvedl, že pozorně sledoval kariéru ostatních herců, kteří se dali na režisérství, například Bena Afflecka, George Clooneho. Režírovat film pro něj byla výzva a chtěl najít rovnováhu v herectví a režírování. (Mitin)

• - Film je věnován producentovi Jarredu Rodriguezovi, který zemřel v roce 2013 ve věku 26 let. (Terva)

• - Ve filmu jsou v soutěži použita například slova "Floccinaucinihilipilification", což lze přeložit jako "bezcenný zvyk" nebo "bezcenná činnost", nebo "slubberdegullion", které znamená "bezcenný člověk", "opilý" nebo "alkoholik". (Terva)