Reklama

Reklama

Jason Bateman uvádí svůj režijní debut - podvratnou komedii Sprosťárny. Bateman představuje Guye Trilbyho, čtyřicátníka, který objeví skulinku v pravidlech národní soutěže v hláskování a rozhodne se soutěž vyhrát. Rozhodčí, rozzuření rodiče, ani přemotivovaní osmáci nemají šanci, protože Guy nemilosrdně ničí jejich sny o vítězství a slávě. Když se reportérka (Kathryn Hahn) pokusí zjistit jeho opravdové motivy, Guy vytvoří nečekané spojenectví s jiným soutěžícím: nešikovným desetiletým Chaitanyou (Rohan Chand), kterého Guyův přístup vůbec nevyvádí z míry. Kritici nešetří chválou a považují Sprosťárny za „nejlegračnější, nejchytřejší a nejzábavnější komedii za dlouhá léta!" (Pete Hammond, Movieline) (Bontonfilm)

(více)

Videa (22)

Recenze (115)

ORIN 

všechny recenze uživatele

Soutežit se dá v lecčems. Třeba v hláskování. Právě tento "contest" nám Jason Bateman ve svém nesmírně vyspělém režijním debutu představuje. Pro naše končiny těžko myslitelná věc má své kořeny v USA, kde se v roce 1925 konala první oficiální soutěž. Tzv. Spelling B(ee) si dnes užívá mezinárodního věhlasu a popularity. Soutěže se konají napříč kontinenty - přes USA, Kanadu, Blízký východ, některé asijské státy až po Austrálii. Jednotlivé národní šampionáty bývají často velmi prestižní záležitostí a není divu, že je účastník na soutěž připravován dlouhé měsíce. O to vtipněji vyznívají Sprosťárny, které skrze geniální postavu Guye Trilbyho tento specifický model systematicky nabourávají. P.S.: Velmi dlouhou dobu jsem ve filmu neviděl tak nesympatickou a záměrně asociální a škodící postavu, se kterou bych se ihned ztotožnil a celou dobu ji fandil. Bateman je vskutku dobrý herec. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Fucking Spelling Bee, aneb co v AZ-kvízu s Alešem Zbořilem neuvidíte.. Bateman se ve svém režijním debutu celkem úspěšně snaží udržet balanc mezi oplzlým humorem a morální rovinou, nicméně sám se převtělil v takového asociálního šmejda, že při odhalení jeho motivů cítíte spíš lítost než uspokojení (mimochodem c-o-m-p-l-a-c-e-n-c a nakonec y). Ten plakát pro odečítače ze rtů je ovšem prvotřídní.. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Základní školu jsem zvládl bez opakování jediného ročníku, takže jsem všemi obdivovaný intelektuál, kterému je naprosto k ničemu, že umí odhláskovat slovo "nejkulaťoulinkatější" maximálně se třemi chybami. Kdybych však byl méně geniální, základku bych nezvládl a někde v okolí by se konala nějaká podobná soutěž v hláskování, tak bych na ni taky vyrazil. Vždyť, co je zábavnějšího, než se vytahovat nad školáky a kazit náladu jejich rodičům? Asi nic a tento snímek určitě ne, protože i mě při jeho sledování bliklo hlavou 1.354 nápadů na to, jak by se mohl stát mnohem vtipnějším. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,…ALE VÍTE, JÁ JSEM SEM NEPŘIŠEL PROHRÁT. A TAKY NEPROHRAJU. JE TO HRA, VE KTERÉ HRAJU, A JSEM NA CESTĚ VPŘED...“ /// Flustrovaný Guy Trilby dráždí děti, jejich rodiče a organizátory Golden Quill national spelling bee. Válečný epizodky plný sprostých slov a bitvy plný písmen… Připravte se na humor drsnějšího ražení – dalo by se říct, že je vobčas i černej. I když konečný vyznění je spíš dramatičtější… Po seriálovejch píčovinách konečně Bateman kápnul na rozumnej scénář, kterej přetavil na strávitelnej (celovečerní) debut. Je to jednoduchý, krátký a vobčas i vtipný. Co by člověk chtěl víc? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nedokončil jsem základku. 2.) Rád se účastním všelijakých soutěží. 3.) Thx za titule ,,Fingulka“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $9,5miliónaTržby USA $7,779,614Tržby Celosvetovo $7,843,145Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,072,867 //počet predaných kusov 28,896Tržby za predaj DVD v USA $1,452,340 //počet predaných kusov 53,218║ len taká malá ďalšia americká zbytočnosť, ktorá chce byť aj zábavná aj dokonca hrať na city ale účel sa tu úplne stráca /25%/ ()

Galerie (22)

Zajímavosti (7)

  • Scénář byl přítomen v Blacklistu (seznam nejlepších nerealizovaných scénářů) roku 2011. (Hal_Moore)
  • Jason Bateman uvedl, že pozorně sledoval kariéru ostatních herců, kteří se dali na režisérství, například Bena Afflecka, George Clooneho. Režírovat film pro něj byla výzva a chtěl najít rovnováhu v herectví a režírování. (Mitin)

Reklama

Reklama