Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně tak poznáváme jeho tatínka, maminku, babičku, ale i kamaráda Harise, který mu pomáhá s natáčením. Kluci blbnou a užívají si natáčení, ale jen do chvíle než zjistí, že kamera dokáže odhalit i věci, které jsou nepříjemné - například pravdu o jejich spolužačce, kterou Tomáš miluje anebo že mu jeho táta lže! Dvakrát týdně tajně odjíždí místo práce bůhvíkam, ale zapírá to. Tomáš, i když má obavu, že se dozví něco, co bude bolet, se rozhodne tomu přijít na kloub. Netuší, že narazil na rodinné tajemství, které má mnohem hlubší kořeny, než se zprvu zdálo.... Jeho odhalení je šokující i čisté svou neokázalou jednoduchostí a lidskostí. (Falcon)

mjkuba

Je mi 14. Miluju divadlo a herce Petra Šimčáka obdivuji. Je to zábavný film o tom jak to tak nějak chodí a celkem se s tím stotožňuju. Díky za něj ()

fibur84

Jeden z nejlepších českých filmů za poslední roky, originální zpracování i výborný přběh. Pojedeme k moři velmi příjemně překvapilo a zápletka má do jisté míry překvapivé rozhřešení. Mádl dokázal, že je nejen skvělým hercem, ale roste z něj výborný scénárista a režisér. ()

lineker

Jiří Mádl poslal jasný vzkaz za Atlantik. Found footage není mrtvý. Stačí, když místo mladých teenagerů, čí statických kamer vezme filmový nástroj do ruky jedenáctiletý kluk a místo všech možných hrůz, poletujících předmětů či hlav, natočí svůj vlastní milý rodinný příběh. Pojedeme k moři je strašně příjemný film, ve kterém Vám oba hlavní představitelé ihned přirostou k srdci. Jejich přátelství, společné pátrání, problémy. Tomu všemu nelze nevěřit. Závěr navzdory tomu, že je zahraný vážnější strunou na mne zapůsobil hrozně pozitivně. ()

CrashHP

Jiřího Mádla považujem za veľký herecký talent, ktorý ma doposiaľ vo svojich filmoch nesklamal. S úlohou režiséra sa popasoval a úlohu zvládol na svoj debut na výbornú. Je to možné, aby sa obyčajnou kamerou natočil takýto filmový skvost? ()

aneken

Moc nemusím filmy s dětskými hrdiny, což má určitě na hodnocení vliv. Většinu filmu jsem se nebavil a přemýšlel, zda to vůbec dokoukám, ty dvě hvězdy jsou za pointu a závěrečné poselství... ()

skipik12

Mádl, bože Mádl!!! Jako herce Tě bytostně nestnášim, ale tomu se dá vyhnout. Jediná role byla dobrá - snowbordaci, každou pohadku, v které si hral, jsi total zkurvil, ikdyz byla sebelepsi. Jako herec jsi totalně na hovno. Ale tahle vyumelkovana emocionalni blitka- ty jsi z mladi hooodne zakomplexovanej, co?!!! Ze ja vul nectu komentare od konce a vzdy ty rozumne, strizlive .... A kdyz uz, proc je to doprdele jako komedie???? Tam neni nic vtipneho- spis drama!!! Pokud se rad nekdo diva na sebemrskani, prosim, ale tohle?? ()

pejtrik

jako ze zásady sem komentáře nedávám jelikož si nemyslim, že jsem takový expert, ale jestli vám tohle přijde jako film na 4* apod, tak díky nashle můžete jít. Jeden z nejnudnějších filmů co jsem kdy viděl. Oooo jak je to přirozené, autentické :D hahaha nechte se vysmát...nedopuručuju film o ničem....nejlepší na tom třeba je ta kamera, v chůzi se amatérská kamera (foták) neklepe! stejně jako mě ;) ... příběh o ničem ani vtipné to neni. Čekal jsem trochu vtipnější nebo dramatičtější pojem od Mádla. Určitě to má originalitu akorát, to trochu dopracovat. ()

aftershave

Rozstříhat na pět dílů a zařadit do studia Kamarád. Je mi jedno, kdo to natočil, co tím myslel a jak to hodnotí ostatní. Je mi líto těch, kteří tohle nazvou filmem roku. Asi toho moc neviděli..... ()

J.Bonnie

Pro mě určitě velké překvapení. Nečekala jsme od Mádlova debutu nic světoborného, ale tohle rozhodně mile překvapilo. Dobrý a originální nápad spolu s dějem, kam se jakoby poskládaly různé žánry od prvků rodinného dramatu, krimi až po love story... Každopádně první film mladého režiséra, za který se rozhodně nemusí stydět. A navíc bylo fajn vidět po dlouhé době i český film točený jinde než v Praze :-) ()

cartyci

Vôbec som nevedel o čom film bude a milo ma prekvapil.Chlapec, čo natáča kusom svojho života(Mladá láska,skutočne vzťahy v domacnosti, smrť ,ktorá sa dala čakať a emotívne vyvrcholenie).Madl prekvapil a kamera bola výborná . ()

yrik odpad!

Tož kurnik, jak to, že to má tak velké procento, já se na to nedodíval... Asi mě nějak nebaví kukat na děcka... ()

BH7

Díky Jirko, že si do stylu natáčení vnesl úplně něco novýho. Už jen tohle mě sejmulo, ale když přišel ještě navíc závěr filmu s brilantní údernou pojintou, měl jsem o 5ti * jasno. A poslední věc: oceňuji výběr míst natáčení, Jirka nezapomněl na svůj domov a Budějovicím to ve filmu moc slušelo. :) ()

xSimax

Styl jakým byl tento snímeček vytvořen je minimálně zajímavý, v našich poměrech nevídaný a do jisté míry zábavný. Samotné rodinné story a rozuzlení s postiženým nevlastním sourozencem mi je bohužel cizí a tudíž jsem celý film čekal kdy to začne gradovat a nedočkal jsem se. Bavily mě pouze některé scény a vtipy v podání těch dvou "kamarádů". Natáčení na digitální zrcadlovky je rozumný krok skrz neoddiskutovatelnou kvalitu objektivů a tudíž i obrazu při srovnání s kamerami v podobné cenové relaci, ale nakroutit na to celý film je rozhodně odvaha a zde se to podařilo. Takže ikdyž se mi film ve výsledku v podstatě nelíbil, musím ocenit, že režíjně, scénáristicky i obrazově se to podařilo. Od Jirky jsem čekal nějaký úlet, ale předvedl se v opačném světle a to je dobře. Btw. mě pobavilo, když paní učitelka při rozdávání vysvědčení přečetla (ikdyž zkomoleně) jméno pomocného režiséra :D ()

kleen

"Rejžovský" debut Jirky Mádla se opravdu povedl! Jen doufám, že nám Jiřina nezakrní a bude v tomto duchu i nadále pokračovat! Styl alá "natočeno na domácí kamerku" mne nikdy moc nebral, jenže výjimka potvrzuje pravidlo! Sem se to náramně hodilo a moc dobře to i fungovalo. Největší překvapení ovšem pro mne byl hlavní hrdina, o mladém Petrovi ještě hodně uslyšíme, talent má, to bezesporu! Děj byl trochu přitažený za vlasy, vyvrcholení celé zápletky mohlo být vymyšleno možná trochu jinak, ne tak radikálně, ale sto lidí, sto názorů. Film měl pro mne o to větší kouzlo, že všechny lokace moc dobře znám, mám je od domu, co by kamenem dohodil. Ano, zde by chtěl žít opravdu každý!! Mé hodnocení: 77% ()

Pallushi

Tento film byl milé překvapení. Něco tak originálního a inovativního jsem opravdu nečekala. Příběh vyprávěný dítětem v podání Petra Šimčáka působil velmi autenticky. Je neuvěřitelný, že celý film byl natočen jen na fotoaparát... Sice jsem část poenty uhádla, ale vzhledem k tomu, že šlo o "vyšetřování" dítěte, tak je to pochopitelné. Opravdu působivý debut Jiřího Mádla. ()

luful

Tento film ve mě zanechal velice zvláštní pocit. Ani dobrý ani špatný. Docela se těším, že si ho zase pustím. ()

ZarcoSimilor

Začátek filmu byl super. Dokonce mě moc pobavila scéna parodující v běhnutí si do náruče dvou zamilovaných a upřímně jsem se zasmál. Doufal jsem, že těchto momentů bude více, ale bohužel. Jenom jeden. Děj se pak táhl smutnou linkou a popravdě už ve třičtvrtině mě přestal bavit. Rozuzlení závěru mě probralo, ale to už byl konec. Každopádně za inovativní pojednání palec nahoru. ()

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz